Latvijā
Kriminālziņas

Specvienība Rīgas ielās izspēlē ķīlnieku sagrābšanas situāciju 0

Valsts policija

Rīgas klusajā centrā aizvadītas Valsts policijas rīkotās mācības, kuru laikā, realitātei pietuvinātos apstākļos, Valsts policijas pretterorisma vienība Omega veiksmīgi atrisināja izspēlēto ķīlnieku sagrābšanas situāciju.

Mācības norisinājās kādā apdzīvotā ēkā, kur divi noziedznieki iekļuva un sagrāba trīs civiliedzīvotājus par ķīlniekiem. Mācības noslēdzās ar veiksmīgu ķīlnieku atbrīvošanu un viņu sagrābēju aizturēšanu.
Mācību laikā, pretterorisma vienībai Omega tika pilnveidoti taktiskie risinājumi ķīlnieku krīžu atrisināšanā un stiprināta sadarbība ar citām Valsts policijas struktūrvienībām.

“Šādu mācību mērķis ir pārbaudīt Valsts policijas spējas un reaģēšanu krīžu situācijās, kā arī identificēt jomas, kuras vēl var uzlabot, neriskējot ar cilvēku dzīvībām reālā situācijā, bet gan mācoties drošā, realitātei pietuvinātā vidē. Šādās mācībās tiek trenēti ne tikai specvienību taktiskie risinājumi krīžu situāciju atrisināšanā, bet arī pārējo Valsts policijas struktūrvienību spējas reaģēt un vadīt resursus šāda veida krīzēs,” pēc mācībām paudis Valsts policijas Operatīvās vadības biroja priekšnieks Edgars Perijs.

Galerijas nosaukums
LA.lv