Kultūra
Mūzika un deja

“Spēj pacelt spārnos jebkuru!” Ar izcilu Vinetas Sareikas vijolspēli Liepājā izskan Bārbera Vijolkoncerts0


Vineta Sareika
Vineta Sareika
Foto: Jānis Vecbrālis

19. oktobrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) koncertēja ar pasaulslavenā Άrtemis kvarteta pirmo vijoli Vinetu Sareiku, priecējot klausītājus ar brīnišķīgo Semjuela Bārbera Vijolkoncertu, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Pie diriģenta pults neparedzētu apstākļu dēļ LSO galveno diriģentu Gintaru Rinkeviču bija nomainījis Atvars Lakstīgala.

Par amerikāņu komponista Semjuela Bārbera Vijolkoncertu spožā latviešu solomāksliniece Vineta Sareika bijusi stāvā sajūsmā jau kopš skolas gadiem un vēl pirms koncerta stāstīja: “Šī skaņdarba sākuma tēma spēj pacelt spārnos jebkuru, bet kaut ko tādu kā fināla mežonīgo skrējienu vēl nebiju dzirdējusi nekad! Savukārt otrās daļas tēma, manuprāt, vispār ir viena no skaistākajām un sirdi plosošākajām vijoļrepertuāra lappusēm.”

Par to pārliecināties varēja arī klausītāji Liepājā, kā arī dienu iepriekš Kuldīgā, kur ar šo pašu programmu LSO un Vineta Sareika uzstājās Kuldīgas Kultūras centrā.

Saistītie raksti

Koncerta programmā skanēja arī pārpasaulīgi skaistais Bārbera Adagio stīginstrumentiem, savukārt pretstatam Bārbera mūzikā ievītajai prēriju plašuma sajūtai un nepastarpinātajai emocionalitātei orķestris atskaņoja skandināvu mūzikas milža Žana Sibēliusa cēlo, ar apvaldītu kaisli piesātināto Otro simfoniju, kas savulaik nodēvēta par Neatkarības simfoniju.

Vijolniece Vineta Sareika koncertzālē "Lielais dzintars"
LA.lv