×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Spēka dienā 95 vietās Latvijā varēs pārbaudīt spēkus pievelkoties

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Pirmdien, 18. augustā, ar aizraujošiem Latvijas izlases bobslejistu, BK Ventspils basketbolistu, kā arī Rīgas Dailes un Valmieras teātra aktieru pievilkšanās paraugdemonstrējumiem izziņota ikgadējā Vislatvijas Spēka diena, informē rīkotāji.

Spēka diena – vērienīgākās un pieejamākās sacensības – norisināsies šā gada 14. septembrī. Tās laikā ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus visvienkāršākajā un demokrātiskākajā tautas sporta disciplīnā – pievelkoties pie stieņa. Spēka dienu jau trešo gadu organizē VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) un “Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrība” (LIVSB). Par godu LDz 95.gadu jubilejai šogad visā Latvijā būs rekordliels skaits – 95 – Spēka punkti, kuros ikviens varēs atnākt pievilkties pie stieņa un fiksēt savu rezultātu.

“Stipru valsti veido stipri cilvēki, tādēļ mēs ar Spēka dienas iniciatīvu mudinām cilvēkus aiziet līdz tuvākajam pievilkšanās stienim un pamēģināt pievilkties kaut vai vienu, divas reizes. Uzturēt sevi labā fiziskā formā ir iespējams arī bez papildus naudas līdzekļiem, vajag tikai vēlēšanos. Spēka diena ir lielisks un motivējošs ieguldījums Latvijas iedzīvotāju veselīga dzīvesveida veicināšanā, un man ir prieks, ka ar katru gadu tajā iesaistās arvien vairāk cilvēku,” saka LDz prezidents Uģis Magonis.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados Spēka dienā var piedalīties ikviens bez vecuma, dzimuma vai fiziskās sagatavotības ierobežojuma. Rezultāti tiks uzskaitīti atsevišķi sievietēm un vīriešiem. Spēka dienas noslēgumā – superfinālā Rīgā – tiks noskaidroti uzvarētāji gan vīriešu, gan sieviešu klasē, kā arī paziņotas spēcīgākās Latvijas pilsētas.

Šogad Spēka diena notiks ne tikai Latvijā, bet vēl gandrīz 70 valstīs, turklāt iniciatīva šādai vērienīgai aktivitātei radusies Latvijā, kur atrodas Pasaules Ielu vingrošanas federācijas centrālais birojs.

“Tā kā Spēka dienas ideja rada plašu atsaucību Latvijā, mēs nolēmām to nest ārpus robežām. Jau 2013. gadā Spēka dienā piedalījās 5523 dalībnieki, kuri kopā pievilkās 55 659 reizes! Mēs ceram, ka šogad malā nepaliks neviens, kurš spēj pievilkties kaut vienu reizi, un Latvija būs starp stiprākajām valstīm,” norāda LIVSB prezidents Māris Šlēziņš.

Viņš stāsta, ka veselīgam dzīvesveidam ir tendence kļūt par normu – jo mūsdienīgāka un attīstītāka valsts, jo aktīvāki tās iedzīvotāji. Spēka diena tika radīta ar mērķi veicināt tautas sporta attīstību, un pievilkšanās ir viens no pieejamākajiem veidiem, kā uzturēt sevi labā fiziskajā formā.

LDz un uzņēmuma “Mindshare” veiktais pētījums liecina, ka ikdienā 2/3 Latvijas iedzīvotāju ir fiziski aktīvi, un galvenais iemesls kustīgam dzīvesveidam ir vēlme būt veselam un fiziski spēcīgam (71%), kā arī labi izskatīties (44%).

33% aptaujāto norāda, ka ir drīzāk sliktā vai sliktā fiziskajā formā. Tikai 12% aptaujas dalībnieku pārliecinoši atbild, ka ir labā fiziskā formā, bet pārējie to vērtē kā drīzāk labu.

Savukārt tie, kuri nav fiziski aktīvi, norāda uz motivācijas (54%), laika (39%) un kompānijas (22%) trūkumu. Interesanti, ka vīriešiem aktuālāks aizbildinājums, lai nenodarbotos ar fiziskām aktivitātēm, ir tas, ka tuvumā nav sportošanai piemērotas vietas, savukārt sievietēm vairāk trūkst motivācijas, līdzekļu un kompānijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+