×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Spēka dienā Latvijā 5523 cilvēki pievilkās pavisam 55 659 reizes


Foto - LETA, Timurs Subhankulovs, Andris Grīnbergs un Ilze GalkinaFoto - LETA, Timurs Subhankulovs, Andris Grīnbergs un Ilze Galkina

Gaviles, uzmundrinājuma saucieni, aplausi un neviltots prieks – emocijas, ko svētdien varēja vērot sešās vietās Rīgā un arī pārējos 54 Spēka punktos visā Latvijā. 


VAS “Latvijas dzelzceļš” organizētās Spēka dienas punktos Rīgā netrūka ne tikai dalībnieku, bet arī līdzjutēju, kas aktīvi atbalstīja drosmīgos un spēcīgos. Vērotāju un atbalstītāju sejās bija redzams neviltots prieks, tāpat kā saspringums, jūtot līdzi tiem, kas līdz pēdējam centās pievilkties pie stieņa. Secinājums ir viens – mēs esam stipri un ar katru gadu kļūstam arvien spēcīgāki, jo šogad Spēka dienā visā Latvijā piedalījās piecarpus tūkstoši cilvēku, kas ir divas reizes vairāk nekā pagājušajā gadā, un kopumā esam pievilkušies vairāk nekā 55 tūkstošus reižu. Visstiprākie laikam dzīvo Bauskā, jo vidējais pievilkšanās reižu skaits visaugstākais – 15,69.

Rīdzinieki varēja pievilkties sešos dažādos Spēka punktos visā pilsētā, taču apmeklētākais no tiem bija Centrālās stacijas laukumā. Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības (LIVSB) puiši, kas pildīja tiesnešu pienākumus, darbojās bez mitas, jo pievilkties gribētāju bija daudz un, ja būtu ļauts, spēka apliecinājumi turpinātos pat pēc oficiālā laika beigām.

Rīgas ielās varēja manīt daudz cilvēku ar kādu no trīs Spēka dienas aprocēm – pelēko, sarkano vai melno, kas apliecināja dalību šajā pasākumā. Par lielo atsaucību liecina arī fakts, ka jau labu laiku pirms pasākuma beigām gan pāris punktos Rīgā, gan citās vietās Latvijā beidzās īpašās spēka aproces.

Vislielākās gaviles izpelnījās gados jaunākie spēka puikas un meitenes, kuri pie stieņa pievilkās gan ar tiesnešu un vecāku palīdzību, gan bez tās. Liels pārsteigums bija fināls sievietēm, kurā piedalījās desmitgadīgā Ieva Drava no Baložiem. Stiprākās titulu Ieva šogad neieguva, taču viņa viennozīmīgi bija atbalstītāju favorīte. 
speks4_9lpp

Viens no favorītiem noteikti bija Gvido Šolns no Liepājas, kurš titulēts par šī gada stiprāko vīrieti Latvijā. Jau pērn Gvido piedalījās finālā, taču šogad viņš ir pārspējis pats savu personisko rekordu, Grobiņas Spēka punktā pievelkoties 50 reizes. Viņš atzīst, ka vēlējās nokļūt finālā, tāpēc nopietni gatavojies, daudz sportojis un domājis par veselīgu uzturu: “Katrs cilvēks var pārbaudīt, ko viņš spēj, tāpēc ir vērts sākt gatavoties nākamajam gadam.”

Arī Latvijas spēcīgākā sieviete Evita Bērziņa no Rīgas uzskata, ka “reizēm jāpierāda sevi, lai motivētu citus domāt par savu veselību”. Evita Spēka dienā piedalās pirmo gadu un, taujāta par to, kas mudināja viņu piedalīties, stāsta, ka dzirdējusi reklāmu un atcerējusies, ka “es taču to varu”!

Pievilkšanās ir ļoti demokrātisks sporta veids, un tajā jebkurš rezultāts ir katra individuālais panākums, uzsver “Latvijas dzelzceļa” viceprezidents Edvīns Bērziņš. “Spēka diena ir apliecinājumus, ka ideja var apvienot ģimenes, pilsētas un pat novadus, lai iegūtu labāko rezultātu.”

 

Uzziņa

Spēka dienā Latvijā piedalījās 5523 cilvēki

Pavisam pievilkās 55 659 reizes

Jaunākais dalībnieks – 3 gadi

Vecākais dalībnieks – 73 gadi

Statistiku un rekordus var aplūkot www.spekadiena.lv

 

 

Izlādējas pilsētas patriotisms

speks2_9lpp

 

Jēkabpilī sacensību vieta izvēlēta atbilstoši akcijas rīkotāja atbalstītājas organizācijas nosaukumam “Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrība” – pilsētas centrā Viestura ielas malā, kur pievilkšanās stieņi uzstādīti, lai mudinātu iedzīvotājus piekopt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu.

Kad sapulcējušies pie stieņa – spēcīgākie pievelkas astoņpadsmit, divdesmit reižu, vairākumam spēka pietiek no astoņām līdz piecpadsmit reizēm, bet netrūkst arī to, kas ieskaitē saņem tikai četrus piecus pievilcienus – savu varēšanu nodemonstrējuši, tiesnesis Aleksandrs Krasutins mudina garāmgājējus piestāt un iedrošināties, uzsverot, ka dalībnieks dos savu artavu pilsētas kopējam rezultātam arī tad, ja pievilksies tikai vienu vai divas reizes. Cilvēki apstājas, saskatās – jā, kāpēc gan ne? Ieinteresētība īpaši palielinās, kad pie zemā stieņa sadūšojas četrgadīgā Kitija, bet pie augstā – pirmās grupas invalīds Mārcis. Viņš pievelkas divas reizes, viņa pavadone Sandra, saņēmusi no tiesneša apsveikumu vārdadienā, – astoņas.

Kad startējuši gandrīz simts dalībnieku un šķiet, ka labāka rezultāta par 25 nebūs, negaidīti parādās muskuļots jaunietis un klātesošie pie sevis skaita līdzi, kamēr apstājas pie skaitļa “27”. Uh, kas par gavilēm!

“Es šodien krāvu malku, domāju, ka sacensības nokavēšu, bet paspēju,” apmierināts saka uzvarētājs Oskars Strods.

“Bet kur tad sešdesmitgadnieki, septiņdesmitgadnieki? Nav,” galvu nošūpo tiesnesis, tad iesaucas: “Varbūt jūs pamēģināsiet!” Mēģinu arī. Septiņas reizes. Uh!

 

 

Smilteniešu veselībai
speks3_9lpp

Kaut gan sestdiena tradicionāli bija Vislatvijas Spēka diena, Smiltenes ģimnāzijas sporta laukumā sanākušie un sabraukušie vairāk akcentēja to kā vienu no pasākumiem veselīga dzīvesveida popularizēšanai.

Arī tiesnesis, viens no Latvijā redzamākajiem ielu vingrotājiem un šīs kustības aizsācējs Smiltenē Renārs Skalbergs, uzsvēra tieši sportisko aktivitāšu nozīmi: “Prieks, ka šogad Spēka dienā piedalījās teju divas reizes vairāk dalībnieku nekā pērn. Arī pievilkšanos skaits mūsu pilsētai labs – 942 reizes. Jāuzteic jauniešu aktivitāte. Netrūka, protams, piecdesmitgadnieku, taču pārsvarā dalībnieku vecums bija ap 18 un mazliet vecāki. To, ka daudzi nopietni trenējušies, liecināja pareizi izpildītie paņēmieni, un Smiltenē jau nu patiešām treniņu iespējas ir labas. Dažādi rīki pieejami gan ģimnāzijas sporta laukumā, gan šovasar atklātajā treniņlaukumā pie Tepera ezera. Tāpat pagastos pie visām skolām ir sporta laukumi, sporta zāles. Vien jāgrib. Diemžēl ikdienā saskaros vairāk ar to, ka sporta stundās skolēniem ne pārāk patīk piedalīties. Sekas vēlāk diemžēl ir sirds un asinsvadu un dažādas citas mazkustīguma izraisītas saslimšanas.”

Pērn Smiltenē Spēka dienā piedalījās 44 cilvēki, šogad – 75. Pārsteigums bija pirmklasniecīte Amanda, kuru brāļi gādīgi piecēla līdz stienim, un meitēns pievilkās astoņas reizes. Smiltenes rekordu arī šogad neatdeva Vadims Markss, kurš pievilkās 28 reizes – par vienu vairāk nekā pērn.

 

 

 

 

 

 

 

 

{gallery id=”2157″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+