×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. septembris, 2015
Drukāt

Spēka dienā sasniegts jauns rekords – 9692 cilvēki pievilkās pie stieņa 96 030 reižu

Foto-LETAFoto-LETA

Ceturtajā Latvijas Spēka dienā sasniegts jauns rekords – 9692 cilvēki kopumā pievilkās pie stieņa 96 030 reižu, aģentūrai BNS pavēstīja projekta pārstāvis Jānis Siksnis.

Sestdien vairāk nekā 80 punktos visā Latvijā notika Spēka diena, kuras dalībniekiem vajadzēja pievilkties pie stieņa. Šogad sasniegtais rezultāts ir par 28 436 reizēm vairāk nekā 2014.gadā, savukārt dalībnieku skaits pieaudzis par 3665 cilvēkiem.

Latvijā individuāli visaugstāko rezultātu vīriešu konkurencē – 80 pievilkšanās reizes – sasniedza Vladislavs Miļēvičs no Bauskas, savukārt sievietēm spēcīgākā dalībniece bija rīdziniece Annija Gulite, kura pievilkās 45 reizes.

Ielu vingrotāju sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš skaidro, ka ar katru gadu tiek sasniegts arvien vairāk un vairāk. “Mums acīmredzot izdodas pārliecināt cilvēkus, ka pievilkšanās pie stieņa ir pa spēkam gandrīz jebkuram, nepieciešama tikai uzņēmība un neliela sagatavošanās,” uzskata Šlēziņš.

Latgalē vakar labākos rezultātus uzrādījuši Ernests Viskers un Jānis Ančupāns no Rēzeknes – fiksētas 32 pievilkšanās reizes, kā arī Jekaterina Jermaļenko no Daugavpils – 29 reizes. Vidzemē labākie bijuši Ģirts Mednis no Valkas ar 42 pievilkšanās reizēm un Madara Paidere no Ķekavas ar 35 pievilkšanās reizēm. Zemgalē labākais rezultāts bijis rekordistam Miļēvičam no Bauskas – 80 reizes – un Lāsmai Bugoveckai no Iecavas – 16 reizes.

Kurzemē laurus plūcis Renārs Krastiņš no Talsiem un Gvido Šalms no Liepāja ar 41 pievilkšanās reizi, kā arī Alise Dosberga no Dundagas ar 30 reizēm. Savukārt Rīgā uzvarējis Artūrs Šekins ar 47 reizēm un rekordiste Gulite ar 45 reizēm.

Dienas laikā Spēka punktus esot apmeklējuši visdažādākie cilvēki, kurus visus vienojusi vēlme apliecināt savu fizisko aktivitāti. Siguldā kāds 13 gadus vecs zēns ar ieģipsētu kāju pievilcies 15 reizes, Grīziņkalnā akcijā piedalījusies visa Latvijas bobsleja izlase, Daugavpilī 72 gadus vecs kungs pievilcies 17 reizes, bet Rēzeknē uz Spēka punktu ieradusies visa bērnudārza grupiņa.

Savus mērķus izpildīja arī Spēka dienas vēstneši, kuri pasākumam īpaši gatavojās pēc ielu vingrotāju sastādītas treniņprogrammas. Dziedātāja Samanta Tīna, kā solīts, pievilkās trīs reizes, LNT sporta žurnālists Jānis Traubergs – 15 reižu, savukārt aktieris Lauris Dzelzītis pārsteidza klātesošos ar veselām 17 pievilkšanās reizēm.

Vakar otro reizi notika arī visas pasaules Spēka diena, kuras rezultāti tiks apkopoti nākamās nedēļas laikā, kad kļūs zināms, vai ir uzstādīts jauns pasaules rekords. Pasaules Spēka dienas mērķis ir uzstādīt jaunu pasaules rekordu, pulcējot visvairāk cilvēku, kas pievelkas pie stieņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+