×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Zari kā gleznas, stumbri kā skulptūras. Rubenieti Jāni Spēku iedvesmo īpatnēji koki (1)

Foto - Inta ŠteinbergaFoto - Inta Šteinberga

Ko darīt, ja dārzā nolūzusi veca ābele? JĀNIS SPĒKS no Rubenes pagasta nesteidzas to pārvērst malkā, kā darītu vairākums, bet rūpīgi apskata. Koka zari, stumbra savērpumi meistaru iedvesmo mākslas darbiem.

Ideja rodas ceļojot

Jānis Spēks savā pusē pazīstams gan kā izslavēts krāšņu meistars, gan datorspeciālists. Viņu aicina palīgā, ja radusies problēma ar kādām iekārtām. Taču nu jau vairākus gadu desmitus viņš ir aizrāvies ar koka darbiem. Kā pats saka, saslimis ar zariem ekskursijas laikā toreizējā Ļeņingradā. Atdalījies no grupas, jo ieraudzījis, ka ir darinājumu izstāde no koku zariem un stumbriem. Redzētais iespaidojis, un nolēmis arī pats izmēģināt, jo koka dabiskais skaistums viņu fascinējis vienmēr.

Meklē mākslu dārzā

Izstādē redzētie darbi bijuši no mizota koka, taču Jānis vienmēr izvērtē, vai miza atstājama vai ne. Ja ābeli klāj izteiksmīgi, veci ķērpji, kāpēc šādu skaistumu raut nost? Meistars izmanto dažādus kokus, bet ābele ir vismīļākā. Gan tāpēc, ka tai raksturīgi sevišķi skaisti savērpumi, zaru raksti, gan tāpēc, ka tā pieejama katrā lauku sētā. Ja zāģēšanai piemērotas nav paša dārzā, tā noteikti būs kaimiņa vai kādā pamestā sētā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti skaisti un interesanti darbiņi,veiksmīgus atradumus Jānim arī turpmāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+