×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Spēkā pieņemas Krievijas un Baltkrievijas “kālija karš”

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija pieteikusi tirdzniecības karu arī Baltkrievijai, jo Minskas policija šonedēļ aizturēja Krievijas kālija uzņēmuma “Uralkali” izpilddirektoru Vladislavu Baumgertneru (attēlā).

Baumgertners Minskā bija ieradies pēc Baltkrievijas premjerministra uzaicinājuma uz sarunām par kālija tirdzniecību starp abām valstīm, skaidro ziņu aģentūra “Reuters”. Taču uzņēmējs līdz sarunām tā arī netika, jo jau lidostā viņu roku dzelžos saslēdza baltkrievu policisti. Baumgertners tiek apsūdzēts sava amata ļaunprātīgā izmantošanā, parakstot līgumus ar Baltkrievijas valstij piederošo kālija uzņēmumu. Minska gatavojas uzsākt kriminālprocesu arī pret “Uralkali” lielāko akciju turētāju un Kremlim pietuvināto miljardieri Suleimanu Kerimovu. Pagājušajā mēnesī “Uralkali” paziņoja, ka izstājas no kopīgi ar Baltkrieviju izveidotā kālija eksporta karteļa.

Neilgi pēc Baumgertnera aresta Krievijas uzņēmums “Transneft” paziņoja, ka nākamajā mēnesī par 400 tūkstošiem tonnu samazinās naftas piegādes uz Baltkrieviju, kas ir svarīga tranzītvalsts Krievijas naftas eksportam uz Poliju un Vāciju. Tāpat Maskava paziņoja, ka tuvākajā laikā pastiprinās Baltkrievijas piena produktu pārbaudes, jo aptuveni trešdaļa no Baltkrievija ievestajiem piena produktiem vairs neatbilstot Krievijas veselības standartiem. Savukārt šodien, strīdam nerimstoties, Krievija arī aizliedza no Baltkrievijas ievest cūkgaļu, norādot uz to, ka kaimiņvalstī uzliesmojis Āfrikas cūku mēris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+