×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Spēkā stājušies jauni makšķerēšanas noteikumi

Infografika -  LV portālsInfografika - LV portāls

Siltais laiks ziemai asti nocirtis jau janvāra beigās, un ir tāda sajūta, it kā februāra nemaz nebūtu, bet no janvāra uzreiz esam nonākuši martā. No ziemas mi­gas izlīduši eži, rāpo čūskas, manītas pirmās dzērves.

Arī ūdeņu radības sasparojušās un, pārlaidušas ziemas guļu, jau brangi uzkožas. Ventā pie Kuldīgas makšķernieki ar pludiņmakšķerēm veiksmīgi vilina vimbas, Rojupē un Mērsraga kanālā asarus un baltos sapalus, tautā sauktus par teibām. Praktiski visās Latvijas upēs izgājis ledus un copmaņi steidz tvarstīt raibās zivis lašus un taimiņus. Arvien vairāk un vairāk makšķerēšanas sporta entuziastu brīvajos brīžos dodas pie ūdeņiem, bet, lai neiznāktu lieka skaidrošanās ar inspektoriem, atcerieties, ka spēkā stājušies jauni makšķerēšanas noteikumi, kuros ir dažas nopietnas un vērā ņemamas izmaiņas: pēc makšķerēšanas pabeigšanas ir aizliegts atstāt zivis uz ledus, kā arī nedrīkst mainīt zivs veselumu. Pēdējais gan neattiecas uz zivīm, kurām noteikts skaita ierobežojums, butes, salakas un asarus gan nedrīkstēsiet ķidāt makšķerēšanas vietā.

Pašvaldības ar saistošajiem noteikumiem drīkst noteikt no MK noteikumiem Nr. 800 atšķirīgu makšķerēšanas kārtību. Pirms došanās uz kādu no ūdenstilpēm derētu par to pārliecināties. Ar citām nopietnām izmaiņām varat iepazīties infografikā, bet silti iesaku izlasīt, iegaumēt un darboties saskaņā ar jaunajiem makšķerēšanas noteikumiem Nr. 800, lai nekas jums neaizēnotu makšķerēšanas priekus.

 

20160218212314_8386

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.3
Alūksne +16.3
Daugavpils +15.9
Saldus +11.1
Liepāja +13.8
Jelgava +11.6
Ventspils +13.2
Limbaži +12
Madona +14.8
Rēzekne +17.4
Draugiem Facebook Twitter Google+