×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: ”Spēka struktūras” Bordāna partijā 
 (24)

Foto-LETAFoto-LETA

"Jaunās konservatīvās partijas" līderis, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna izveidotā Jaunā konservatīvā partija pieder šogad dibinātajiem politiskajiem spēkiem. Sarakstu galvgaļos partija spējusi pulcināt vairākas pazīstamas personas, taču kopumā izskatās, ka Jaunā konservatīvā partija cieš no mazpartijām raksturīgā rezervistu soliņa īsuma.

Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji CVK iesniegtajos sarakstos konsekventi nenorāda ne tautību, ne ģimenes stāvokli, taču pēc nacionālā sastāva partija ir teju simtprocentīgi latviska. Vairākas tajā pamanāmās personas ir zināmas ne tik daudz no politiskās, cik sabiedriskās dzīves hronikām. Tiesa, politiskās pieredzes trūkumu nevar pārmest agrākajam aktīvajam “TB”/LNNK biedram, Jāņa Bordāna bijušajam padomniekam un tagadējam Engures novada domes deputātam Jānim Tomelam. Zemgalē viņš ir pirmais. Tā ir šīs partijas sarakstu īpatnība, ka Jaunās konservatīvās partijas piekritēji no esošo Latvijas pašvaldību deputātu vidus koncentrējas Zemgales sarakstā. Turklāt tie nemaz nav deputāti no Zemgales pašvaldībām.

Kurzemē ar otro numuru izlikts pašreizējais Saeimas deputāts Dāvis Stalts. Tūrisma nozarei tuvie Vidzemes sarakstā atradīs bijušo jaunlaicieti Vidzemes tūrisma asociācijas vadītāju Raiti Sijātu, kamēr pirmais ir atvaļinātais brigādes ģenerālis Gundars Ābols, bet pēdējais – Jāņa Bordāna dēls Toms. Latgalē pirmais numurs ir pazīstamā literāte Eva Mārtuža. Rīgā ceturtais ir atvaļinātais policijas ģenerālis Aldis Lieljuksis. Kandidātos tāpat liktas divas populārās mūzikas interesentiem zināmas personas. Tas ir Vācijas pilsonis, dziesminieks un valodnieks Austris Grasis un bijušais Nacionālās apvienības biedrs, agrīnais ”Līvu” dalībnieks un leģendārā Ērika Ķiģeļa līdzgaitnieks Juris Pavītols.

Vidējais kandidātu vecums 43,9 gadi, un tas dara partiju par vienu no jaunākajām. Sarakstos ir tikai viens pensionārs, toties divi studenti. Šis ir tas gadījums, kad partijas līdera personība un intereses nosaka piekritēju loku – daudzi kandidāti nākuši no tieslietu, policijas un NBS aprindām. Vairāki ir no Valsts probācijas dienesta. Ir arī augstskolu mācībspēki, daudz mazajā privātbiznesā aktīvu ļaužu un vienkāršu darba ņēmēju. Ir pamats domāt, ka kandidātu vidū ne viens vien aizraujas ar Jāņa Bordāna iecienītajām Austrumu cīņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Pirmais komentētājs jau pateica atbildi- viņš grib vecos pārbaudītos kadrus, kuri prot sarunāt. Gribas cerēt, ka neesmu vienīgais, kuram liekas, ka vajag arī jaunos. Un viena partija jau nesavāks 100%. Gan jau būs arī vecie. ZZS slavināšana ne tik labi izskatās patreizējās krīzes kontekstā. Varēja jau izbīdīt kādu ministru, kurš bez Krievijas ir informēts vēl par kādu valsti un pārvalda kādu starptautisko valodu. Partijas sastāvs tiek vērtēts tikai no kandidātu saraksta, kas nav īsti korekti. patīkami, ka tāda analīze ir veikta, to derētu veikt arī attiecībā uz citu partiju sarakstiem. 43,9 gadi ir labi – tādi PSRS vēl nebija ne nomenklatūras darbinieki, ne citādi kritizējami. Jaunie izlīdzsvaro vecos bukus. Skaidrs, ka tiem, kuri izauguši brīva svalsts apstākļos ir mazāka pieredze partijas darbā kā vecajiem komunistiem, bet ko darīsi? Gribētos, lai pēc 25 neatkarības gadiem varas ešelonos parādītos ne tikai vecie partijnieki un Krievijas skolu beidzēji. Tautību ziņā der atzīmēt- krievs nav vienīgā pasaulē zināmā tautība. Modernas nācijas apstākļos šķirošana tautībās nav vairs moderni. Latvijas valsti vada tai lojāli pilsoņi. Tautības iet uz nacionālo kultūru biedrībām. Bet Saeimā Tolpežņikovam ir jāstrādā, lai te mums būtu labi – bagāta dvēsele, pilni maki, kupls gudru bērnu pulciņš. Tas bija Latvijas brīvvalsts trūkums, ka minoritātes tur veidoja etnisko opozīciju. Tāda norobežošanās svešām varām vieglāk ļāva tās iznīcināt. Valsts pamats ir tiesiskā kārtība. Ja sarunāšana joprojām nozīmīga, tad vēl daudz ko strādāt. Tiesiskā kārtība veicina nevis gremdē ekonomika un nodrošina tās ilgstspējību. Bez ekonomikas labklājības valsts nebūs. Jaunā partija sola vairāk ieklausīties tajos, kas dara. Latvijā jau tagad ir tik daudz pozitīvā, bet varai tas ir vienaldzīgi. Sagaidu, ka Jaunie konservatīvie te ko mainīs. Tad piekritēju skaits vairosies un rezervistu soliņš būs vienmēr pietiekoši garš. NA te parādīja labu piemēru, ministrus aicinot no malas. Tā šķietami bezcerīgā Kultūras ministrija jau ir devusi Latvijai ievērojamu pienesumu.

 2. Teikšu kā ir. Forši ir spēcīgi, jauni un pie varas kāroši kandidāti. Bet lai reāli solījumi nosegtos ar reāliem darbiem, gorzies kā gribi ir nepieciešami reāli kandidāti, kas orjentējas bikrotātiskā aparātā. Ir jābūt politiskai pieredzei sarunāt, vienoties par darbiem, kā arī būt nepiekāpīgiem pret nospraustiem mērķiem lai tos reāli sasniegtu. ZZS tas diezgan labi izdodas. Protams kritika, kritika, kritika uz tiem kas kaut ko dara. “Suņi rej, bet karavāna dodas uz priekšu un darbi tiek izdarīti”. Viena no vissadrumstalotākājām ministrijām, kā zemkopības ministrija viņa politiskā līmenī ar praktiskiem un materiāli sajūtamiem rezultātiem virzās uz priekšu un pārvalda tās jomas, par kurām atbild. Kas notiks, ja par ministru iecels kādu jaunu 27 gadīgu čali – uz viņa nekompetenci, nespēju ātri noorjentēties lietās un situācijās viss saies dēlī… reāli lai iestrādātos kvalitatīvi ir nepieciešams vismaz 2i gadi. Pa to laiku var viņa ēnā tādus sūdus sataisīt, ka maz neliekas. Kas notiks šajā laikā??? nezinu. Labi lai strādā, mācas – bet ne ar visu atbildību…. skarbi ir ties stāsti, kur 28gadīgu puiku vadībā pie šprices, fonā ir iespējams visādas ģēlas, sheemas savaariit, iedot parakstiit papīrus, kam ir pēcāk sekas drausmīgas… Protams, lai līdzīgi kā izglītībīas ministrijai – ministrei nepārmet par nevēlēšanos izprast nozari, nevēlēšanos sadarboties… protams līdzīgi kā Zatlera partijai, kam ir vēlme, bet nespēja strādāt labi nodomi vienkārši neuzkarās uz papīra. Es tomēr aizdomājos un skatos uz cilvēkiem, kas sola, dara un izdara. Kam ir vismas no solītām lietām 80% izpilde… patreiz sliecos uz Dūklava simpātijām, jo skaitļi un fakti tomēr nemelo! Es esmu lietas kursā, cik nu tas ir iespējams, par visiem politiķiem, bijušiem un esošiem – vismas man tā liekas… Gan par ēnas tumšo pusi gandrīz visās partijā, gan par lauriem un uzmanības novēršanu no patiesām problēmām. Protams šis ir tikai mans viedoklis. Cik noprotu, te to drīkst izteikt.

 3. Bordāna partija ir uzticama,patīkami ,ka šai partijā ir G.Ābols,E.Mārtuža,A.Grasis,A.Lieljuksis,M.Grīnbergs vet.ārsts J.Tolpezņikovs,ar kuru kopā mācījos LLA,D.Stalts un J.Pavītols,es ticu viņiem,tāpēc balsošu par 9 sarakstu! Lai veicas Jāņa Bordāna partijai!

 4. Nav cita ceļa mums! Atbildēt

  Nedomāju,ka Ukrainas kontekstā vajadzētu vājināt NA balsotāju vairumu! Vajag viņiem iekļauties NA , jeb balsot par to!

 5. Ja kas var patrekt ,,Vienotību,, tad tie ir ZZS vai Sudrabas kundzes partija.

 6. Lai veicas ! Un kāpēc gan NA darboņi noņēma SAVU izvirzīto Bordānu no Tieslietu Ministra posteņa ???? Un ielika vietā nu jau , re kā ! , izgāzušos Baibu Broku ??? Vai tāpēc , ka Bordāns ir dumjš un negodīgs un Broka ir gudra un godīga ??? Vai kā ??? Un kāds tam sakars ar tiesu izpildītāju biznesu un citiem kādiem biznesiem ? … Un kāpēc gan pie Bordāna ir ne viens vien no NA aizgājušais , tai skaitā no NA centrālās valdes un nodaļu valdēm ? Vai tāpēc , ka sagribējās romantikas ? Nē . Tāpēc , ka … varbūt , ka ar laiku sapūst visas zivis , bet tas ir “” ar laiku “” un ļaudis , kuri redz , ka nupat jau visi spēki aiziet bezjēdzīgā cīņā pret pašu partijas aptaukojušajamies bonzām un viņu politbiznesiem , vienkārši netērē tos spēkus veltīgi , bet veido jaunu struktūru jo . Valstī ir bardaks , un tā Valsts ir mūsu , un mums pašiem tie Augeja staļļi ir jāizmēž un mēs to darīsim . Un punkts . Veiksmi , Jāni !!! Gan jau ar laiku arvien vairāk un vairāk cilvēku sapratīs , ka ne jau zagt un melot ir kruti , bet gan dzīvot godīgi .

 7. Balsošu par šo partiju, lai dotu iespēju mainīt situāciju Latvijā, varbūt izdosies.

 8. Izskatās vairāk, ka spēka struktūras izvēlējušies ZZS, šitiem tie kandidātu ir mazāk!

 9. “agrīnais Līvu dalībnieks”, starp citu, ir Līvu dibinātājs Juris Pavītols. Visu cieņu, bet piedod man, par šo listi nebalsošu…

 10. Lai veicas Bordāna partijai,atbalstu!

 11. Jāsakauj ir VIENOTIBA un SC,pārējie paši nobīsies!

  • vispirms gan jāsakauj būtu NA, tad V, un tad arī tiem SC vairs nebūs pretinieku un viņi liksies mierā…
   Bet, ja nē, – nu tad “iebāzīsim galvas smiltīs” un izliksimies, ka to neredzam – tā kā to patreiz dara visu partiju politkorektie liberāļi un kosmopolīti…he he!

 12. patīkami, gudri cilvēki.

 13. Nebalsojiet par juristiem. Visi juristi ir negodīgi ļaudis. Blēži. Tāpat, kā ceļmalās stāvoši čigāni bez benzīna bākā. Žīdi nepatiesi apvainoti blēdībās.

  • Visās profesijās ir negodīgi ļaudis. Tāpēc jau arī izveidojās JKP, lai cīnītos pret negodīgiem profesionāļiem.

 14. jaasagrauj VL/TBLNNK banda

  • tā NA “sagraušana” gan būtu paveicama vienīgi kopā ar SC … kā “konservatīviem” kolaboracionistiem .

 15. Labs saraksts. Nesaprotu kāpēc vajag 100 kandidātus sarakstos vispār, ja ievēl labi ja 30. Izvēles iespējas svītrojumiem gan ir laba lieta. Bet visumā – šie ir mazā biznesa aizstāvji un es par tādiem!

 16. Uzvaru sai partijai. Varbut tad izdosies sakartot Latvijas satrudejuso tiesu ar visiem tas izmantotajiem.

 17. Šai partijai gribētos uzticēties. Tikai tas Pavītola kungs tāds apšaubāms kadrs…

  • Arī 1934. gadā bija tāpat – cik latviešu tik partiju. Balsojiet tik par visiem bordāniem, sudrabām, repšikiem, buldozeriem un viņiem līdzīgiem debessmannas solītājiem. Viņi saeimā tāpat neiekļūs, bet jūsu, lētticīgo, balsis aizies,kā parasti – Saskaņai par labu.

Draugiem Facebook Twitter Google+