×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Spēka un ilga mūža simbols… Ozola lapas Ziemassvētku dekoros

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Greznais galda rotājums ir tērpu mākslinieces Jolantas Ozollapas autordarbs. Sudrabegles zari pušķoti ar apzeltītām efeju lapām (tās noklātas ar metāla pulveri zelta krāsā), uz tām sagrupētas dažāda lieluma zeltītas eglīšu bumbas. Tā kā gadu gaitā tērpu māksliniece bija sakrājusi kažokādu atgriezumus, viņa sudrabegles zarus varēja rotāt ar bantītēm, astītēm un zaķīšiem, kas tapuši no šī dabīgā materiāla.


Gaidot Ziemassvētkus, telpas var rotāt ne tikai ar ierastajiem egļu zariem, bet rotājumam izmantot… ozola lapas.

Tautas dziesmās un senajos ticējumos ozols simbolizē stipru vīru, tādēļ, piedzimstot zēnam, šūpuli un šūpuļa līksti taisīja no šī koka. Vasaras saulgriežos, Jānim liekot galvā no ozola zariem vītu vainagu, viņam simboliski vēlam ilgu mūžu, lielu godu, bagātību un varu. Ar ozola zaru vītnēm pušķojam telpas ne vien vasaras saulgriežos, bet arī valsts svētkos un ģimenes godos, tāpat iesvētot jaunas ēkas un tiltus. Ar šī dižkoka zariem rotāts Latvijas Republikas ģerbonis un mūsu naudas zīmes…

Tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka Kuldīgā mājas pagalmā sakritušās ozola lapas piesaistīja floristes Ilzes Fiļippovas uzmanību gan kā simbols, gan kā izteiksmīgs dabas materiāls, no kā var tapt sienas, galda un durvju dekori Ziemassvētku noskaņās. Daļu lapu viņa savāca rudens sākumā un izkaltēja, izmantoja arī tikko salasītās.

Rotājumu darināšanai vajag: klūgu un salmus pamatnei, sarkanā ozola lapas, karstās līmes pistoli, kokvilnas diegu, kniepadatas ar dažāda izmēra galviņām, kristāla lāsītes un bumbas (var iegādāties hobijpreču vai floristikas piederumu veikalos), platas un šauras atlasa lentes, sveces, sveču paliktņus, mākslīgo sniedziņu, matu laku, metāla pulveri zelta un sudraba krāsā (var iegādāties gleznošanas piederumu veikalos).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+