Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
31. janvāris, 2014
Drukāt

Spēka zīme februārim – Laimas krusts

februaris

Laimas krusts aptur katru, kurš iet negodīgā cīņā, raksta “Latvijas Avīzes” kalendāra “Spēka zīmes” veidotāja Brigita Ektermane. Gaismas enerģijas avots, kas simbolizē Dieva klātbūtni ik solī, aizstāvību. Zīmes enerģētika tuvina pavasarim, virza pa pareizo ceļu pretī veiksmei un labklājībai, palīdz nepagurt ikdienas gaitās, tādēļ tieši to februārī dāvinām arī visiem portāla “LA.lv” apmeklētājiem un sekotājiem sociālajos tīklos “Facebook”“Twitter” un “draugiem.lv”.

Laimas krustu sauc dažādi – arī Ugunskrusts, Kāšu krusts, Zaru krusts, Ķekšu krusts, Svastika. Šī zīme pazīstama visā pasaulē, tās ačgārnā atveida izmantojums 2. Pasaules kara laikā nacistu simbolikā turpina aptumšot zīmes izmantojumu vēl mūsdienās.

Nekur citur pasaulē nav sastopams tik daudz šīs zīmes variāciju kā Latvijā. Tas rosina domāt, ka šīs zīmes izcelsme saistīta ar mūsu reģionu. Latviešu mitoloģijā Ugunskrusts simbolizē gaismu, uguni, veselību un labklājību. Tas ir ar stingri ģeometrisku un proporcionālu uzbūvi un, cik spriežams pēc pieejamiem materiāliem, vienmēr stāv uz stūra.

Vieni pētnieki uzskata, ka Ugunskrusts cēlies no Saules simbola, kurš jau no jaunākā akmens laimēta pazīstams kā gredzens vai gredzenā slēgts krusts. Vēlākā attīstībā tas zaudējis gredzenu, bet dabūjis kāšus, lai tādā veidā apzīmētu Saules kustību. Citi pētnieki turpretim domā, kā Ugunskrusts varējis izcelties vairākās vietās patstāvīgi vai nu no krustām saliektiem ugunstrinamiem rīkiem, vai arī, divām līkloču zibens līnijām krustojoties. Vēl citi zinātnieki izskaidro Ugunskrustu kā auglības jeb radīšanas principa simbolu.

Pievienot komentāru

Slepeno ieroču horoskops. Kādā jomā katras zodiaka zīmes pārspēj citusVisas zodiaka zīmes atšķiras cita no citas, par to nav šaubu. Astrologi ir izveidojuši reitingu, kas atklāj, kādā jomā katras horoskopa zīmes pārstāvji pārspēj citus.
Draugiem Facebook Twitter Google+