Horoskopi un mistika
Ezoterika

Ko mums vēsta stiprā Dieva zīme, stāsta māksliniece un zīmju tulkotāja Brigita Ektermane7

Zīmējums – Brigita Ektermane

Zem DIEVA ZĪMES ir mūsu māju jumti, arī debesis ir kā pasaules jumts, garīgais sargs, saikne ar Augstākiem spēkiem. Dievs stāv pāri laikam, telpai, mūžam. Zīme rada drošību, aizsardzību, labu veselību, piesaista enerģiju, ticību saviem spēkiem, Dieva klātbūtni ik solī, arī svētību laulībā uzsver “Spēka zīmju” kalendāra autore, māksliniece Brigita Ektermane, kura savulaik tieši šo zīmi izvēlējusies novembra raksturošanai.

Brigita Ektermane ir māksliniece, ezoteriķe, viņa glezno ziedus, ainavas un spēka zīmes, uzskatot, ka zīmes ir enerģijas un informācijas nesējas, tautas garīgās satikšanās lauks. Jau vairākus gadus Brigitas Ektermanes spēka zīmes vērojamas “Lauku Avīzes” izdevniecības sarūpētajos kalendāros, ikreiz palūkojoties uz tam no mazliet atšķirīga rakursa.

“Tas bija saistīts ar dzīvesveidu. Pamats visam ir tas, vai tev bijis pietiekoši daudz klusuma un grūtību. Man bija, es uzaugu laukos – it kā netālu no Rīgas, starp Iecavu un Vecumniekiem, taču tur ir gan meži un pļavas, gan purvi, es varēju caurām dienām, cik vien sevi atceros, dzīvoties dabā. Biju lielajā dabas ritā, kur netrūka arī pārbaudījumu, piemēram, piecus kilometrus garais ceļš uz skolu cauri mežam no pašas pirmās klases – tas rada lielu pašpietiekamību, lielu brīvību. Arī tagad, lai es varētu kaut ko radīt, man vajag brīvību – es nepiedalos nevienā organizācijā, man nav skolotāju ne Latvijā, ne Indijā, ne kur citur. Tikko tu sāc caur sevi uzticēties tai lielajai gaismai, tai varenībai, tad ir tikai uzdrošināšanās jautājums – vai varēsi iet dziļumā, meklēt atbildes uz jautājumiem.

Etnogrāfiski zīmes mani nekad nav īsti interesējušas, bet, kad man vajadzēja atjaunot enerģiju, paskatīties uz dzīvi no cita skatupunkta, tad intuitīvi tām pievērsos un sāku likt šīs lietas pa plauktiņiem. Ja ir viena atsevišķa zīme, tas ir viens stāsts, zīmju kombinācija – pavisam cits, bet, ja tam vēl klāt krāsu terapija, tad jau paveras gluži citas iespējas,” atzīst māksliniece.

Saistītie raksti
LA.lv