×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Spēkavīrs Rozentāls izcīna trešo vietu “World’s Strongest Man” sacensībās

foto: stiprinieki.lvfoto: stiprinieki.lv

Latvijas spēkavīrs Māris Rozentāls svētdien Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā izcīnīja trešo vietu “World’s Strongest Man” sacensībās, kļūstot par planētas trešo spēcīgāko vīru svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, aģentūru LETA informēja biedrības “Stiprinieku republika” pārstāve Elīna Gārbena.

Rozentāls bronzas godalgu ieguva 18 spēkavīru konkurencē, kuri pārstāvēja 13 valstis, bet par uzvarētāju kļuva polis Marcins Sendvickis.

Pērn par Eiropas stiprāko vīru kļuvušais kuldīdznieks Rozentāls pirmajā disciplīnā pacēla 140 kilogramu smagu baļķi, kas gan nebija viņa labākais rezultāts, jo treniņos tika pievarēts arī par desmit kilogramiem smagāks baļķis.

Turpinājumā Rozentāls 420 kilogramus smagus nēšus 20 metrus nonesa 14 sekundēs, savukārt 320 kilogramu smaguma vilkšanā no zemes uz rokām kuldīdznieks ar 17 paceltām reizēm guva pārliecinošu uzvaru, kopvērtējumā pakāpjoties uz trešo pozīciju.

Kanona aplī jeb “pulksteņa griešanā” Latvijas spēkavīrs pieļāva kļūdu, kas maksāja divus punktus, tomēr, neskatoties uz to, viņam arī tobrīd izdevās saglabāt vietu uz goda pjedestāla.

Neveiksmīgs bija arī pirmspēdējais vingrinājums – smaguma turēšanā rokās uz laiku. Pēc tā Rozentāls kopvērtējumā nokrita uz piekto vietu, taču pēdējā vingrinājumā – akmeņu celšanā – viņš nostartēja teicami, atgūstot trešo pozīciju. Rozentāls piecus akmeņus svarā no 105 līdz 180 kilogramiem uz paaugstinājuma sacēla 34 sekundēs, kas viņam bija jauns personiskais rekords. Iepriekš šādus svarus viņš bija cēlis 55 sekundēs.

41 gadu vecais spēkavīrs pēc sacensībām atzina, ka šīs bijušas psiholoģiski grūtākās sacensības viņa karjerā. “Tik liela ažiotāža pirms starta nav bijusi nevienā turnīrā. Tas uzlika papildu slogu un nācās ļoti cīnīties ar sevi ik sekundi. Jau pirmajā vingrinājumā neizturēju spriedzi, bija arī citi lūzuma punkti, bet beigu beigās sanākušo latviešu līdzjutēju enerģija un sievas atbalsts palīdzēja izdarīt to, pēc kā biju atbraucis – pēc kausa,” gandarīts bija Rozentāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+