Foto-Juris Bērziņš-Soms

Plēsnieks: Varu strādāt uz pilnu jaudu 0

Artūrs Plēsnieks pēc četru mēnešu rehabilitācijas pleca operācijas dēļ atsācis pilnvērtīgus svarcēlāja treniņus, taču necer šogad pasaules čempionātā sasniegt labu rezultātu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

Svarcelšanas sezonas svarīgākās sacensības novembra sākumā būs Turkmenistānā, bet Plēsnieks atzīst, ka startēs galvenokārt tādēļ, lai gūtu ieskaiti 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijai. “Diez vai būšu labākajā formā, jo vēl nebūs pagājis gana daudz laika. Plecu savainoju februāra beigās, operācija bija 20. martā,” teic svarcēlājs. Septembrī viņš plāno startēt Latvijas čempionātā, bet nevarēšot tuvoties personiskajiem rekordiem – 181 kilograms raušanā un 226 – grūšanā.

Pērn pasaules čempionātā Plēsnieks izcīnīja sudraba medaļu, kas bija lielākais panākums viņa svarcēlāja karjerā, bet pavasarī vēlreiz nācās gulties zem skalpeļa, turklāt atkal pie vainas plecs. Pēc olimpiskajām spēlēm 2016. gadā Riodežaneiro Artūram operēja kreiso plecu, šoreiz – labo.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tagad situācija nav tik dramatiska. Četri mēneši pagājuši, un var sākt strādāt ar pilnu jaudu, vēl gan nedomājot par maksimālajiem svariem. Spēks ir, bet trūkst stabilitātes, grūžot nevaru stieni nofiksēt virs galvas. Taču esmu to jau piedzīvojis un zinu, kas gaidāms. Pārbaudes apstiprina, ka plecs dzīst labi. Treniņos jāorientējas pēc sajūtām, lai nekas netraucē, jo pēc pirmās operācijas sākām mazliet par agru, un tas nobremzēja atveseļošanās procesu,” atceras Artūrs Plēsnieks.

Par spīti traumām 26 gadus vecais dobelnieks ar optimismu raugās nākotnē. Šobrīd viņa mērķis ir būt maksimāli gatavam Eiropas čempionātam nākamā gada pavasarī. Tad būs jaunas svara kategorijas un Plēsnieks startēs kategorijā līdz 109 kilogramiem līdzšinējo 105 vietā. “Pirms tam bija versija par citādām pārmaiņām, un es jau gatavojos, ka būs jāiet zem 100 kilogramiem, tomēr to atcēla. Parasti sveru ap 108 kg, bet, veicot lielo spēka darbu, vēl par pārīti vairāk. Tagad plāns ir pieaudzēt līdz 112 un tad pirms mačiem trīs kilogramus nomest,” skaidro svarcēlājs.

Starptautiskā svarcelšanas federācija apstiprinājusi desmit jaunas svara kategorijas vīriešiem un sievietēm, bet olimpisko spēļu programmā būs pa septiņām katram dzimumam. Pārmaiņas ir viens no soļiem cīņā pret dopinga sekām un tādējādi ļaus reģistrēt jaunus rekordus.