×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Ko sagaidāt no jaunā gada Latvijā, novadā un savā dzīvē?


straubergs_2

Dagnis Straubergs,
 Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs:
 “Visvairāk vēlos, lai mēs tiktu pie tādas valdības un Saeimas, kas vispirms domātu par pašu lielāko vērtību – cilvēkiem. Tad ievērojami mazāk būtu savstarpējo intrigu un birokrātijas, mēs neslīktu papīru plūdos un noteikumu maiņās. Ceru arī, ka Latvijas iedzīvotāji tik slikti nedomās par savu valsti un pratīs gan saskatīt skaistumu, par ko dabas spēki un paši cilvēki parūpējušies, gan tikt vaļā no nenovīdības un skaudības, lai varētu ar vajadzīgo centību mācīties no labiem paraugiem un savu dzīvi veidot arvien pilnasinīgāku, varošāku, skaistāku. Mūsu novadam ir otra garākā jūras robeža, mums ir Salacas upe, attīstīta zivju ieguve un pārstrāde, divas ostas, tāpēc ceru, ka jaunais gads vēl vairāk mūs nostiprinās kā zivju novadu ar labām tradīcijām. Vides sakārtošana un zaļā domāšana nāks par labu gan pašu cilvēkiem, gan tūristiem. Sagaidu, ka mūsu dome, kurā 14 deputāti pārstāv partiju “Reģionu alianse”, būs tikpat vienota kā līdz šim. Savā dzīvē man ir svarīgas divas lietas – lai Dieviņš dod spēku un izturību kā vadītājam un lai abiem dēliem – viens strādā Salacgrīvā, otrs vēl studē Rīgā – dzīvē galvenais būtu patiess prieks.”

Mucenieks_2

Aivars Mucenieks,
 Ventspils novada domes priekšsēdētājs:
 “Ko sagaidu no jaunā gada? Latvijā – jaunajā valdībā reģionālās attīstības ministra amatā cilvēku, kas nāk no pašvaldību vides un ļoti labi saprot pašvaldību problēmas. Kaut ko mainīt, tas nav slikti, diemžēl līdz šim kaut kā sanācis, ka reorganizēšanas centieni devuši negatīvus rezultātus. Pati ministrija zaudējusi daudzus labus speciālistus. Un vēl – ievēlēt tādu Saeimu, kas spētu bez kašķiem nostrādāt visus četrus gadus. Mūsu novadā visos divpadsmit pagastos – lai sekmīgi pabeigtu iesāktos projektus, lai cilvēkiem būtu labāki darba un dzīves apstākļi, lai atgrieztos aizbraucēji. Savā dzīvē – veselību, izturību, joprojām kolēģu atsaucību, lai patīkami iet uz darbu un lai labi mājās.”

silicka_2Ināra Silicka,
 Kārsavas novada domes priekšsēdētāja:
 “Sagaidu, ka jaunajā gadā valstī visos līmeņos vairāk uzticēsies tiem, kas strādā. Līdz šim diemžēl dažreiz šķitis, ka pārbaudītāju mums ir vairāk nekā darītāju. Cilvēkiem jāraksta atskaites, nav laika īstajam darbam! Nu kur tas der? Ceru arī, ka mazāk aizrausimies ar sīkumiem, lai vairāk uzmanības varētu pievērst lielajām, mūžsenajām vērtībām. Valstī ir vajadzīga lielāka kārtība, bet cilvēkiem – pārliecība par to, ko dara, miers un paļāvība sirdī. Ja tā būs, tad arī spēsim padarīt vairāk. Novadā galvenais, lai nejūtamies no valsts puses atstumti, lai cilvēkiem būtu lielāka ticība iespējām. Lai uzņēmējdarbība varētu atsperties. Lai cilvēkiem radītu labākus apstākļus savu spēju attīstībai. Piemēram, mūsu labākie sportisti – rokasbumbas komanda un vieglatlēti – gūst panākumus ne vien vietējā mērogā, bet arī valsts līmenī, tomēr vēl arvien neesam tikuši pie mūsdienīga sporta stadiona un sporta halles. Savā dzīvē sagaidu vēl vairāk aktīvu atbalstītāju – šādi cilvēki ļauj sapurināt spārnus. Ģimenē lielākā vērtība ir kopā būšana, spēja domāt par labo, gaišo, stipra ticība. Ziemassvētki pagāja bez sniega, Jaungads arī, taču tāpēc nepārstājām ticēt, ka atnāks baltais prieks. Gluži to pašu gribas sacīt, domājot par visu 2014. gadu.”

Gundars Kalve,
 Krustpils novada domes priekšsēdētājs:
 “Vislielākā vēlēšanās – lai nākamajā Saeimā ievēl patiesi latviskus, gudrus un par tautu domājošus politiķus. Par to mums visiem jādomā jau tagad. Un ceru, ka tiks atrasts labākais risinājums, lai aizšķērsotu ceļu Latvijas zemes iztirgošanai ārzemniekiem. Novadā vēlos redzēt dzimstības palielināšanos, visu skolu drošu nākotni un tautsaimniecības nostiprināšanos. Tā kā pašvaldības vadītāja amatā esmu ievēlēts pirmo reizi, manā dzīvē galvenais, lai pietiek spēka izturēt visus pārbaudījumus.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+