Spēle treniņa režīmā 0

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrajā pārbaudes spēlē Dubrovnikā pret Horvātijas izlasi cīnījās neizšķirti (71:71), mūsējo galvenajam trenerim Aināram Bagatskim dodot jaunu informāciju par vēl darāmo.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Pēc laukuma saimnieku lūguma Horvātijas un Latvijas izlašu otrā pārbaudes spēle notika treniņa režīmā, katru ceturtdaļu sākot ar rezultātu 0:0. Pirmajās divās ceturtdaļās pārāki bija latvieši, turklāt ar produktīviem uzbrukuma rādītājiem. Patīkama pārmaiņa, salīdzinot ar iepriekšējo trīs spēļu neveiksmīgo sākumu. No četrām ceturtdaļām mūsējie zaudēja tikai pēdējo, bet, skaitot visus punktus kopā, iznāca 71:71. Papildlaiks šoreiz nebija paredzēts.

“Abām komandām sastāvi bija tie paši, kas pirmajā spēlē, bet mēs spēlējām citādu basketbolu. Ļoti agresīvi un arī kvalitatīvi darbojāmies aizsardzībā, radot horvātiem diskomfortu. Spiediens uz viņu mazajiem spēlētājiem pa visu laukumu deva cerēto efektu. Pirmajā puslaikā bija ļoti laba trīspunktu metienu precizitāte – deviņi no 17. Horvāti kompakti spēlēja aizsardzībā, provocējot mūsu tālmetienus, un par to mēs viņus sodījām. Otrajā puslaikā precizitāte pasliktinājās (4/14). Atšķirībā no pirmās spēles šoreiz divpunktnieku (12/35) bija vairāk nekā trīspunktu metienu (13/33), bet to kvalitāti var vēlēties krietni labāku. Pagaidām tikai epizodiski izdodas laikus bumbu iespēlēt centriem izdevīgās pozīcijās, arī apspēlēšanā viens pret vienu var vēlēties lielāku aktivitāti. Ir iespējas progresēt, arī precīzāk metot sodus (šoreiz 8/15),” Dubrovnikā notikušo komentē Ainārs Bagatskis.

Abās spēlēs nepiedalījās mikrotraumu guvušais Kristaps Janičenoks. Šonedēļ Rīgā trenēties turpina visi 13 izlases kandidāti, un viena liekā spēlētāja nosaukšana pagaidām nav paredzēta. Komanda turpinās slīpēt apgūtās taktikas lietas. “Lieku reizi apstiprinājās, ka esam stipri ar komandas spēku ātrā un gudrā basketbolā. Tas nozīmē, ka vajadzīga aktīva sastāva rotācija, spēlē iesaistot plašu basketbolistu loku, lai saglabātu svaigumu, intensitāti un kvalitāti. Pagaidām ir spēlētāji, kuri sasnieguši labāku sportisko formu un veiksmīgi iekļāvušies komandas kopspēlē, un ir arī tādi, no kuriem gaidām lielāku pienesumu. Līdz Eiropas čempionātam vēl ir laiks,” plāno Bagatskis.

Pēdējās pārbaudes spēles Latvijas valstsvienība aizvadīs 28. un 29. augustā Helsinkos pret Somijas izlasi, pirmo no tām translēs LTV7. Eiropas čempionāts ar 24 komandu līdzdalību četrās Slovēnijas pilsētās startēs 4. septembrī. Latvijas izlase turnīra pirmajā posmā Jeseņicē līdz 9. septembrim sacentīsies ar Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes, Lietuvas, Serbijas un Maķedonijas basketbolistiem, pirms pēdējām divām spēlēm būs brīvdiena.

Basketbols

PĀRBAUDES SPĒLE

Horvātija – Latvija 71:71 (18:21, 21:24, 15:15, 17:11), Kuksiks 12, Blūms un Mejeris pa 11, Strēlnieks 10, K. Bērziņš 6+6 AB, J. Bērziņš 6, Meiers 5, Šķēle un Bertāns pa 3, Freimanis un Šeļakovs pa 2, Timma.