delfi.ee

Ventspils savā veiksmes grozā Tartu samet vairāk 0

FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas pirmajā spēlē BK “Ventspils” izbraukumā Tartu atspēlēja 17 punktu deficītu un uzvarēja turienes “Rock” ar 66:65.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Droši vien Tartu zālē ab grozi ir taisni, taču skatoties šo spēli šķita, ka viens tomēr ir šķībs. Pirmajā puslaikā uz to trāpījās uzbrukt ventspilniekiem. Pirmajās minūtēs divus tālmetienus trāpīja Valters, no tuvākas distances prezīcs bija Zaķis, taču pārējie – nekā. Puslaikā tikai 28 procentu (6/28) precizitāte no spēles, zaudēta cīņa zem groziem un dotas iespējas “Rock” komandai astoņiem atkārtotiem uzbrukumiem, astoņas kļūdas. Ja atskaitam Zaķa un Valtera viekumu, tad pārējiem no tuvas distances 7/1, tālmetienos 8/0. Katastrofa laukumā un katastrofa uz rezultāta tablo – 23:39. Lai gan Roberts Štelmahers ne reizi vien teicis, ka pagaidām komandas uzbrukums pieklibo, visi taču zinājām – tik švaki ventiņi nav. Labi, ka bija pārtraukums, lai saliktu visu pa vietām, nomierinātu sakarsušos prātus un spēlētu tā, kā varam.

Ak vai, otrajā puslaikā tas šķībais grozs jau bija Tartu komandas priekšā. Nu jau viņu trenerim Gērtam Kullamē vajadzēja plēst matus, kad grozā nekrita viens metiens pēc otra. Tiesa, “Rock” šajā grozā iemeta par trīs punktiem vairāk kā ventspilnieki, taču mūsējie vairāk sameta pretējā. Ja nopietni, tad ne jau groza šķībums, bet Ventspils komandas veiksmīgā aizsardzība un līdz ar to atgūtā pārliecība ļāva lauzt spēles gaitu. Viegli nebija. Kad pie 29:41 neveiksmīgi tālmetienus meta Butjankovs, Viljamss un Gulbis, kad brīdi vēlāk igauņi aizmuka līdz 29:46, radās šaubas par labvēlīgu iznākumu. Komandu atdzīvināja Lejasmeiera un Zaķa alley-oop, veiksmīgs Timmas caurgājiens, Lejasmeiera ātrais uzbrukums un Valtera precizitāte. 39:49 pirms pēdēās ceturtdaļas – basketbolā ne tas vien ir atspēlēts.

Kādu brīdi “Rock” turējās, tomēr ceturtdaļas vidū viņi tika lauzti. Trīsreiz no tālās distances Timma, no tuvākas Lejasmeiers, Zaķis un Valters – tā jau bija neapturama lavīna, kas dažās minūtēs no 45:55 panāca 64:57. Protams, ka šo lavīnu iekustināja un iestuma veiksmīgā aizsardzība. Atlikušajā minūtē “Rock” iespēju atspēlēties vairs nebija. Ja ne divi Viljamsa garām aizmestie soda metieni un Talta tālmetiens pēdējā sekundē, uzvara sanāktu pārliecinošāka. Šoreiz priecāsimies par to, kas ir!

Piecas minūtes laukumā tika pārbaudīts 2,15 metrus garais Anatolijs Kaširovs. Šoreiz jāsaka, ka bez viņa bija labāk – viens punkts, viena atlēkusī bumba, viens nevajadzīgs metiens no metriem sešiem. Šai spēlei bija cita raudze, to vajadzēja uzvarēt kā komandai, bet Kaširovs pēc nepilnas nedēļas tajā vēl ir svešķermenis. Vai šai pārbaudei būs turpinājums, vēl lems treneri. Bet nākamo FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas spēli BK “Ventspils” aizvadīs 12. novembrī savā laukumā pret Zviedrijas “Sodertalje”.

FIBA EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS

C grupa

Tartu “Rock” – BK “Ventspils” 65:66 (19:9, 39:23, 49:39). Tome 16, Simpsons 13, Lukovičs 12, Talts 11, Kurbass 7, Dorbeks 4, Doroņins 2; Zaķis 19+9AB, Valters 16, Timma 15, Lejasmeiers 6, Viljamss 5, Butjankovs 4, Kaširovs 1, Gulbis.

Sodertalje” – “Zepter Vienna” 82:73 (23:16, 42:39, 59:51). Bizaka 21, Robersons 16, Griškens 14 – Pavličevičs 25, Sulovičs 22, Labucks 10.