×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Uldis Šmits: Urbanovičs apsūdzējis BBC ekonomiskā kaitniecībā (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Jānis Urbanovičs

Galvenā apspēlētā tēma BBC otrā kanāla raidījumā “Trešais pasaules karš. Komandpunktā” bija lēmuma pieņemšana ārkārtas apstākļos, un tā galvenokārt attiecās uz iespējamajām Apvienotajai Karalistei risināmajām dilemmām NATO ietvaros. Producenti arī bija norādījuši, ka iestudētās situācijas pamatā ir tīrākā mākslinieciskā izdoma – tas varbūt daļēji tika adresēts šīs televīzijas spēles ilustrācijai izmantotajai Latvijai, sak, neuztveriet pārāk personiski.

Mēs tomēr uztvērām. Lai gan attēlotā sadursmju izplatīšanās no Tallinas līdz Latgalei, kur krievu pasaules aktīvisti sagrābj varu Daugavpilī un vēl pāris desmit pilsētās (kas rada pirmās aizdomas, ka BBC nav pārāk uzmanīgi pētījuši ne karti, ne reālo stāvokli), kalpo vienīgi par improvizētu izejas punktu raidījuma veidotāju sastādītās britu “aizsardzības komitejas” apsvērumiem. Tā kopā ar amerikāņiem nolemj militāri iejaukties, seko Krievijas kodol­trieciens, Londona no pretsoļa atturas, savukārt Vašingtona izšķiras par konfrontāciju. Šī virtuālā aina, protams, nav sevišķi tāla no pēdējā laikā vērojamajām tendencēm. Izšķirošos lēmumus gan pieņem nevis eksperti, bet valdošie politiķi. Nostādnes mēdz mainīties līdz ar viņiem. Arī ASV, kur drīzumā notiks vēlēšanas, pieeja varētu būt atšķirīga atkarībā no tā, vai prezidenta krēslā iesēdīsies republikāņu vai demokrātu kandidāts, un viedokļu dažādība pastāv pat vienas partijas ietvaros. Ja arī varas maiņai nevajadzētu kardināli iespaidot attieksmi pret saistībām, ko ASV vēsturiski uzņēmušās NATO, “velns slēpjas detaļās”, kā apgalvo briti.

Uzkrītoši – BBC ekspertu intelektuālajos vingrinājumos nekāda nozīmīga loma nav ierādīta pārējām starptautiskajām organizācijām, ieskaitot pasaules un Eiropas miera sardzē stāvošās ANO un EDSO, kuru darbība arī reālajā dzīvē tiek no Kremļa puses paralizēta. Toties mums ļauj noprast, ka Krievijas eventuālais hibrīdkarš pret Baltijas valstīm kā prelūdija īstam karam neizraisīs vienprātīgu reakciju NATO iekšienē (5. panta traktējumos). Diezgan skaidri spējam iztēloties Eiropas politiķus stāstām, ka risinājums jārod sarunu ceļā, ar dialogu un diplomātiju. Pat Latvijā zināmas personas droši vien atkal ar nopietnu ģīmi klāstītu, ka “nav pierādījumu” un ka par Maskavu gluži kā par aizgājēju jārunā tikai kaut kas labs vai nekas. Bet dažos jautājumos mēs būtu gribējuši uzzināt no BBC “komandpunkta” ko vairāk, piemēram, kas “trešā pasaules kara” sākumā vispār pasaulē notiek kaut kur Polijā, Turcijā vai Ķīnā. Tiesa, tāds laikam nebija producentu mērķis. Un viņi pavisam noteikti necerēja uzjundīt mūsu politisko vidi tik lielā mērā, lai, piemēram, Urbanovičs apsūdzētu BBC ekonomiskā kaitniecībā, turklāt paziņotu, ka Latvijas valdībai vajadzējis protestēt arī sakarā ar Lietuvas un Polijas “provokatīvajām” mācībām, kas bija veltītas pretpasākumiem kādas Baltijas valsts reģiona eventuālam sagrābšanas mēģinājumam. It kā šāds scenārijs būtu pilnīgi izzīsts no pirksta, it kā zaļie cilvēciņi būtu nolaidušies Krimā no Mēness un Krievijas armijas manevros netiktu simulēta Baltijas valstu okupācija.

Pagājušajā nedēļā tika plaši apspriests arī domnīcas “RAND Corporation” ziņojums, kas tāpat balstās kara spēļu izpētē gūtās atziņās un kārtējo reizi apstiprina, ka Krievija var ieņemt Baltijas valstu galvaspilsētas dažās dienās. Slēdziens: Baltijā nepieciešams izvietot septiņas brigādes, atbilstoši pastiprinātas ar gaisa spēkiem un artilēriju. Teorētiskas aplēses arvien ir noderīgas. Praksē pieredzētais – tāpat. Ukrainas pārklāšana ar “republikām” apstājās ne tāpēc, ka Kremlim trūktu iespēju izvērst okupāciju, bet tāpēc, ka Putins Ukrainā saskārās ar vērā ņemamu pretestību. Tautā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Ko rakstītu Šmita kungs, ja līdzīga satura “” māksliniecisko”” filmu būtu uzņēmusi Krievija?

 2. BBC izvilka Kremļa scenāriju? Tad tāpēc tāds satraukums? Nu vairs nebūs ”ATBRĪVOŠANAS” tiešraides Kremļa TV?

 3. Saskana, tikai, naidiigi kuuda tautu,lai iztaptu Kremlim.Valdiibaa??? Vinji nekad neies,jo,izdeviigi opozicijaa,seedeet,nekaa nedariit naudu un visus labumus sanjemt-;riet kaa keedes sunjiem uz saviem biedriem; Jauki!!! Gribas cereet uz KUCHINSKA valdiibu,pievilks grazhus tiem nelieshiem!

 4. Jā mēs piekritam tam, ka melošana, melīgi TV kanāli, politiķi un propaganda ir Krievijas prerogatīva tad Urbanovičam var piekrist. Proti, nav ko jaukties pa cita dārziņu. Tādus šedevrus, kā pie krusta pienaglots puika, trīspacmitgadīgas krievu meitene izvarota Berlīnē, cīņa Sīrijā ar IV, jauns wikilaik un daudz kas cits – kuram katram amatierim nav pa zobiem.

  • ne jau saskana kuuda, bet gan nacionaali kuuda. Rej kaa suni, bet parastaa tauta vienmeer ir pratusi sadziivot.Es pusi muuža esmu nodziivojusi starp krievu valodaa runaajoshiem cilveekiem, mani neviens nav apvainojis. Toties latvishi gan apzaga gan apvainoja

 5. Britu filma nav nekas ārkārtējs.Ja kādreiz esat redzējuši īstu Holivudas trilleri,tad sapratīsiet,ka amerikāņi visas savas lielās ienaidnieku izraisītās kataklizmas ir iepriekš izspēlējuši tā saucamajās mākslas filmās.Savas ievainojamākās vietas viņi nav baidījušies uzrādīt paši.Mums tās uzrāda briti un paldies viņiem par to.Mums ietaupās milzu nauda,ko savu filmu radīšanai izsviež amerikāņi.

 6. ja migrantus sapludinat saka1940 un turpinaja pec 1970 gada pastiprinati.
  ja vini valodu parsvara nav macijusies.
  bet vini ir te un nekur nepazudis.tev un man tas patik vai ne.
  tatad kada izeja? kert aiz rokas un sedinat kravas vagonos un sutit uz krieviju?
  karot ar viniem?(to tu izskatas ka gribi?)
  vai beidzot meginat saprast ka vini nekur nepazudis un meginat kopa ar tiem sakt parvaldit savu valsti darbojoties visu intereses nevis saujinas zaglu personigas intereses izdzenot tautu emigracija un vieta pienemot arabu teroristus, kuri latvija stradat netaisas

  • To, ka viņi nekur nepazūdīs un to, ka nekad nebūs mums lieli draugi neviens nekad nav šaubijies. Nevaru gan piekrist, ka par tiem, kas aizbrauca it kā morāli atbildīga ir mūsu valdība. Laimes meklētāju visos laikos un visām tautam ir bijis pietiekoši. ASV, pa piemēru, no tādiem vien sastāv! Tos islamistus, ķīniešus, vjetnamiešus un c. būtu lietderīgi vienu baru ielaist Latvijā lai tiem krievu ģenerālgubernātoriem un Latvijas īpašumu iztirgotājiem te neliktos paradīzē.

  • Tikai nevajag aizmirst, ka daudziem no viņiem Latvija ir tikai dzīves vieta-kā saka:dibens Eiropā, galva Krievijā. Kamēr labi, tikmēr klusi, tā pati migrantu domāšana.Nevis valstij, bet krievu kopienai pašai jādomā par integrāciju, citādi dzīvo kā citā Mēness pusē. Pašvaldību vēlēšanas var būt tikai kā gala iznākums, vispirms jārāda labā griba.

  • “bet vini ir te un nekur nepazudis.”
   Nesaki vis. Lielā mērā tieši iebraucēji pameta Latviju un devās tālāk uz Eiropu, kad atvēra robežas. Ir protams arī latvieši starp aizbraucējiem, bet tieši nelatvieši pirmie laidās prom – vēl labākas dzīves meklējumos.

 7. Dabiski, ka BBC ir rukši, iedomājas, ka ir lieli un vareni. Vislabākais ir Avotiņa raksts “BBC cūkēdiens Latvijai” , bet mūsu ārlietu ministrs apgalvo, ka viss ir OK, ka tie jau nieki. Absolūta BBC cūcība pret Latviju. Urabanovičam taisnība!

 8. urbanovicam pilniga taisniba, bet smitelis tik megina makaronus uz ausim karinat.
  un kudit uz karu.
  ja nato petijums bez petisanas ir skaidrs ka krievija ja gribetu varetu 70 stundu laika ienemt visu baltiju,
  un ari papildu karaspeka ievesana ka te teikts tik dazas stundas pieliktu klat.
  tas tik rada karaspeku koncentresanu no abam pusem,
  un palidz asv censties izraisit 3 pasaules karu kas tiem nepieciesams savas ekonomikas atveselosanai
  cenzoriem , variet necensties dzest komentaru jo to atjaunosu

  • Jūs apzināti sagrozat faktus? Domāju, ka jā. Nav tāda NATO pētījuma. Attiecīgi – viss teiktais ir tikai Krievijai vēlama viedokļa veidošana sabiedrībā. Tieši tas pats, ko jūs dariet arī citos savos komentāros.

 9. Pašcentrētsis saskanietis Urbanovičs Atbildēt

  Ir vairāk ieinteresēts savā politiskā popularitātē nevis latgales labklājībā.. Kā var konstatët zaudējumus no tīri plika gaisa? Kur ir pierādijumi? Bet saskanieši spēj visådus brīnumus no īkška izzīst jo gluži kā komunistiem, Saskańai lai sasniegtu “augstāko labumu” atłauts blēdīties un melot…… Kamër Kremła mērkis sasniegts.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+