×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Spēlfilma “Miglā” Latvijas kinoteātros

Foto - LETAFoto - LETA

Sākot no 3.aprīļa Latvijas kinoteātros būs redzama pērn Kannu kinofestivālā atzinību guvusī spēlfilma MIGLĀ (režisors Sergejs Lozņica), kuru no Latvijas puses producējusi Filmu studija RIJA.

Filmas darbība norisinās Otrā Pasaules kara laikā PSRS pierobežā, kur notiek partizāņu cīņas pret vācu okupācijas varu. Notikumos tiek iejaukts arī Sušķeņa, filmas galvenais varonis, kurš tiek apvainots vilciena spridzināšanā. Patiesībā viņam ar to nav nekāda sakara, taču partizāni uzskata, ka Sušķeņa ir nodevējs un alkst viņam atriebties.
Filmas notikumi risinās kara laikā, taču priekšplānā ir mūžam aktuāli morālas dabas jautājumi. Vai sadarboties ar okupācijas varu vai doties nāvē? Kā nezaudēt cilvēcību apstākļos, kas izdzīvošanas vārdā vedina rīkoties necilvēcīgi? Filmā redzams, ka dalījumam tautībās un frontēs nav nozīmes, jo viss ir atkarīgs no individuālu cilvēku lēmumiem.
Filma ieturēta minimālisma garā – kameras kustības ir ierobežotas, kompozīcija – lakoniska, katrā epizodē ietvertas vien dažas ainas, tikai tik daudz, lai izteiktu epizodes būtību.
Filma pērn bija iekļauta Kannu kino festivāla oficiālajā programmā un saņēma Starptautiskās kino kritiķu apvienības FIPRESCI balvu. Līdz šim filma saņēmusi pavisam septiņas balvas starptautiskos festivālos Francijā, Vācijā, Krievijā, Armēnijā, Polijā un Baltkrievijā.
“Miglā” pilnībā uzņemta Daugavpils apkārtnē divos filmēšanas posmos kopā 27 dienu laikā, starptautiskajā komandā iesaistot piecu valstu – Latvijas, Krievijas, Vācijas, Polijas, Baltkrievijas un Nīderlandes – kino profesionāļus. No Latvijas puses filmas uzņemšanā piedalījās filmas mākslinieks Juris Žukovskis, režisora asistente Madara Dišlere, militārais konsultants Ziedonis Ločmelis, kā arī daudzi citi Latvijas kino cilvēki. Pavisam filmas uzņemšanā bija iesaistīti 292 Latvijas iedzīvotāji un 183 uzņēmumi.
Filmu latviski ierunājuši pazīstami latviešu aktieri. Galvenās lomas ierunājuši Egils Melbārdis (Suščeņja), Andris Keišs (Burovs) un Edgars Lipors (Voitiks).
Filmas pirmizrāde notiks 2.aprīlī plkst.18.00 kinoteātrī Splendid Palace. Tā būs skatāma arī citos kinoteātros: no 5.aprīļa Forum Cinemas, Cinamon Alfa, Multikino, Kino Bize, Gaisma (Valmiera), vēlāk arī kino Balle (Liepāja), kino Lora (Sigulda) u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+