Latvijā
Novados

Spelgonī Ventspils patversme strādās diennakts režīmā1


Ilustratīvs attēls. Patversme.
Ilustratīvs attēls. Patversme.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Ņemot vērā lielo salu, no rītdienas, 22.februāra, Ventspils naktspatversme darbosies diennakts režīmā, aģentūru LETA informēja biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” Ventspils nodaļā.

Šāds lēmums pieņemts, pazeminoties gaisa temperatūrai un ņemot vērā sinoptiķu laika prognozes turpmākajām septiņām dienām.

Kad lielais sals mitēsies, naktspatversme atkal darbosies iepriekšējā režīmā un apmeklētājiem būs pieejama no plkst.18 līdz nākamās dienas plkst.8.

Naktspatversme nodrošina klientiem naktsmītni, īslaicīgu sociālo aprūpi, sociālo un psiholoģisko rehabilitāciju, ēdināšanu, personiskās higiēnas iespējas, kā arī apģērbu, ko ziedojuši ventspilnieki un Vācijas “samarieši”. Naktspatversmē ir izveidota neliela bibliotēka, ir pieejami preses izdevumi.

Kā jebkurā sabiedriskā vietā, arī naktspatversmē ir savi iekšējās kārtības noteikumi, kas jāievēro jebkuram apmeklētājam, skaidroja “Latvijas Samariešu apvienības” Ventspils nodaļā. Viens no aktuālākajiem noteikumiem paredz, ka patversmes klienti nedrīkst būt alkohola reibumā.

Ventspils naktspatversmes telpās var uzņemt līdz 40 krīzes situācijā nonākušām personām. Telpas ir pielāgotas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Saistītie raksti

Ik gadu naktspatversmes pakalpojumus pārsvarā izmanto vienas un tās pašas personas. Lielākai daļai nedienu cēlonis ir pārmērīga alkohola lietošana, atzīst patversmes vadība.

Ventspils pilsētas Sociālais dienests lūdz iedzīvotājus būt līdzcietīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī. Šādās situācijās iedzīvotāji aicināti zvanīt uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārkārtas tālruni 113 vai Ventspils pašvaldības policijai pa tālruni 63680808.

Ventspils naktspatversme atrodas Fabrikas ielā 2a.

LA.lv