×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

“Spēlmaņu naktī” lauri Brokai, Grūbem un Grozai-Ķiberei (1)

Režisore Laura Groza-ĶIbere un režisors Pēteris Krilovs.

“Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada aktieris saņēmis Dainis Grūbe, par Gada aktrisi atzīta Baiba Broka, bet Gada režisores gods ticis Laurai Grozai-Ķiberei par izrādi “Equus” Dailes teātrī un “1984” Liepājas teātrī.

Grūbe saņēmis Gada aktiera titulu kā Alans Strengs izrādē “Equus” un Mihaels izrādē “Visas viņas grāmatas” Dailes teātrī.

Savukārt Gada aktrises godā Broka celta par Aspazijas lomu izrādē “Aspazija. Personīgi” un Matrjonu izrādē “Tumsas vara”, kā arī lomu izrādē “Divpadsmit krēsli” Jaunajā Rīgas teātrī (JRT).

“Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada aktrise otrā plāna lomā saņēmusi Lolita Cauka par lomām izrādē “Šis bērns”, “Raiņa sapņi” un “Šengenas zonas spožums un posts” Nacionālajā teātrī. Savukārt nominācijā “Gada aktieris otrā plāna lomā” apbalvots Artis Robežnieks kā Boriss Nikolajevičs Čepurnojs izrādē “Saules bērni” Dailes teātrī.

Nominācijā “Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks” triumfējusi Jeļena Ņetjosina par Meitenes lomu izrādē “Pie mums viss kārtībā” un Aņutku izrādē “Tumšās alejas” Daugavpils teātrī.

Par Gada scenogrāfu atzīts Reinis Dzudzilo par izrādi “Vīlas” Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB).

Kā Gada kostīmu vai grima mākslinieces godinātas Kristīne Jurjāne un Sarmīte Balode par tēlu vizuālo risinājumu izrādēs “Divpadsmit krēsli” un “Aspazija. Personīgi” JRT.

Gada gaismu un video mākslinieka titulu saņēmis Igors Kapustins par gaismām izrādē “Raiņa sapņi” Nacionālajā teātrī.

Savukārt balvu kā Gada kustību māksliniece saņēmusi Inga Raudinga par darbu izrādē “Zelta pods” Liepājas teātrī un izrādē “Vīnes meža stāsti” Nacionālajā teātrī.

Nominācijā “Gada sasniegums baleta mākslā” godināta dejotāja Evelīna Godunova par Džuljetas lomu izrādē “Romeo un Džuljeta” LNOB.

Par Gada mūzikas autoru teātrī atzīts Jēkabs Nīmanis par kompozīcijām izrādēm “Blakts” un “Raiņa sapņi” Nacionālajā teātrī.

Nominācijā “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)” triumfējusi Inga Ābele par JRT izrādi “Aspazija. Personīgi.”

Savukārt “Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu saņēmuši tautā mīlētie Latvijas Nacionālā teātra grandi Uldis Dumpis un Ģirts Jakovļevs.

Tikmēr skatītāju simpātiju balvu kā Gada izrāde saņēmusi režisores Grozas-Ķiberes izrāde “Equus” Dailes teātrī. Skatītāji par Gada aktieri atzinuši Daini Grūbi, bet Gada aktrises godā cēluši Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad Latvijas profesionālos teātros latviešu autoru lugas nerāda ??? Kas tas par Nacionālo, kur rāda padumjo laiku drazas? Visiem šiem sūnainajiem LNT, Dailei un citiem izbeigt jebkuras valsts dotācijas. Lai nopelna ar savu darbu un neiznieku valsts līdzekļus. Kas tie par aktieriem un režisoriem, kuŗiem nav cieņa pret tautas mantojumu ?? .., ne mākslinieki!

Draugiem Facebook Twitter Google+