Kultūra
Teātris un kino

“Spēlmaņu nakts” balva par mūža ieguldījumu Ņinai Ņeznamovai un Mihailam Kublinskim 16

LETA

“Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova un Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienībā.

Kā norādīja teātra zinātniece Maija Svarinska, Ņeznamova ir unikāls Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra zīmols. Dzimusi Volgogrādas apgabalā un turpat absolvējusi teātra studiju. Ņeznamova 1963.gadā tika uzaicināta strādāt Rīgas Krievu drāmas teātrī, kura galvenais režisors toreiz bija Arkādijs Kacs.

Savukārt aktrise Olga Ņikuļina pauda, ka viņai ir palaimējies “dzīvot” kopā ar Ņeznamovu vienā grimētavā. “Viņa ir ļoti talantīga aktrise, bet visvairāk es viņā apbrīnoju spēju rūpēties par saviem kolēģiem jau daudzu gadu garumā. Un, protams, Ņeznamova ir īsts profesionālis savā profesijā – disciplīna, atbildība, darba spējas,” norāda Ņikuļina.

Par Kublinski izteicās Latvijas Nacionālā teātra literārā konsultante Rita Melnace, kura uzsvēra, ka repertuāra izvēlē režisoru allaž interesējuši latviešu teātru praksē neaprobēti darbi. Savukārt jaunas kvalitātes, jauni izteiksmes meklējumi un atklājumi saistās ar Aktieru zāles izveidi 70.gadu vidū. Latvijas Nacionālais teātris ir režisora vienīgā darba vieta, un par nopelniem latviešu teātra attīstībā viņš ir apbalvots ar augstāko apbalvojumu – Trīs Zvaigžņu ordeni.

Aktrise Māra Zemdega pauda ka režisora Kublinska daba ir samezglota, ar melniem uzplaiksnījumiem, kuros viņš ārda pats sevi. Toties mākslā viņš ir apveltīts ar īpašu talantu – sajust, atklāt laiku, apsteigt to. “Režisors apveltīts ar izsmalcinātu gaumi, prasmi atklāt visa vecuma aktieros īpašības, par kurām pašiem nav bijis nojausmas, arī manī,” piebilda aktrise.

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” pasniegšana šogad notiks jau 24.reizi. Kopumā šogad “Spēlmaņu nakts” balvas tiks pasniegtas 18 kategorijās.

LA.lv