×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

“Spēlmaņu nakts balvas” par mūža ieguldījumu saņems Dumpis un Jakovļevs (4)

Foto: LETAFoto: LETA

“Spēlmaņu nakts 2015” balvu “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā” šogad saņems Latvijas Nacionālā teātra aktieri Uldis Dumpis un Ģirts Jakovļevs, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Teātra darbinieku savienībā.

Ceturtdien Dailes teātrī tika paziņoti Gada balvas Teātrī “Spēlmaņu nakts 2014/2015” balvas “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā” ieguvēji, kā arī atklāts ikgadējais Spēlmaņu nakts skatītāju balsojums un tam veltītā ekspozīcija Dailes teātrī.

Gada balva teātrī “Spēlmaņu nakts” tiks rīkota 23.novembra vakarā, kad uz Dailes teātra skatuves tiks godināti sezonas spilgtākie un veiksmīgākie individuālie sniegumi un Latvijas profesionālo teātru iestudējumi, kā arī pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā”.

Arī šogad, līdzās žūrijas vērtējumam, skatītāji ir aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri. Balsojuma kastes būs pieejamas 11 teātros visā Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, “Dirty Deal Teatro” un Ģertrūdes ielas teātrī.

Elektroniski iespējams nobalsot “Spēlmaņu nakts” oficiālajā interneta vietnē spelmanunakts.lv, kā arī Teātris.zip (Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv). Savukārt portāls “Delfi” piedāvās prognožu spēli, kurā būs jāprognozē, kas šogad saņems Spēlmaņu nakts balvas, sacenšoties izrāžu kvalitātes pārzināšanā, intuīcijā un žūrijas gaumes uzminēšanā ar Andreju Žagaru.

Skatītāju balsojums noris ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Šogad par labākās Gada izrādes titulu cīnīsies visas izrādes, kuras izvirzītas kategorijās – “Gada lielās formas izrāde”, “Gada mazās formas izrāde”, “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem” un “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”. Arī skatītājiem ir iespēja izvēlēties starp visām 23 izrādēm savu favorītu.

Balsošana noslēgsies 20. novembrī plkst. 23.59, bet 21. novembrī tiks izlozētas 40 biļetes uz Latvijas teātru izrādēm. Savukārt tiem, kuri balsojuši spelmanunakts.lv un lsm.lv , būs iespēja laimēt ielūgumu divām personām uz “Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju Dailes teātrī, kur arī tiks paziņoti skatītāju balsojuma rezultāti un pasniegtas skatītāju simpātijas balvas.

Laikā no 1.– 22. novembrim Latvijas teātru skatītājiem tiek piedāvāta Spēlmaņu nakts labāko izrāžu skate, kas noslēgsies 23. novembrī ar starptautisku zinātniski pētniecisku konferenci “Traģiskais varonis 21. gadsimtā. Latvijas teātris. 2014/2015 gada sezona”, kurā ar referātiem aicināti uzstāties gan pašmāju, gan ārzemju speciālisti.

Mūža balvas ieguvēju paziņošana:

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Uldis Dumpis ir mūsējais – no Bauskas 1.vsk. Ar vislielāko cieņu atceramies viņu kā skolas biedru, ļoti inteliģentu un foršu draugu, sportistu. Visu mūžu sekojam līdzi un priecājamies par viņa lielisko sniegumu teātra mākslā. Uldi – Sēli! Šo mūža balvu par ieguldījumu teātra mākslā Tu sen jau esi pelnījis! Tu esi vienkārši lielisks! Jā, arī abi kopā ar Ģirtu.

  2. Prieks par Jums un visa laba vēlējumi. Abi Jūs esat tik stabili savā dziļā būtībā, ka pat Ugunsgrēks neko lielu nevar nodarīt.

  3. Malači, zēni! Prieks par jums! Lai nu kuri aktieri, bet šie godam to ir nopelnījuši.
    Veselību, izturību, daudz skaistu lomu!

  4. To ir pelnījuši aktieri Dumpis un Jakovlevs. Lieliski aktieri!

Draugiem Facebook Twitter Google+