Mobilā versija
+23.9°C
Jēkabs, Žaklīna
Otrdiena, 25. jūlijs, 2017
19. jūnijs, 2017
Drukāt

“Spēlmaņu nakts balvas” nominanti 18 kategorijās (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Gada balvai teātrī “Spēlmaņu nakts” nominācijā “Gada lielās formas izrāde” izvirzīti pieci iestudējumi, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) priekšsēdētāja Daiga Siliņa.

Kopumā šogad “Spēlmaņu nakts” balvas tiks pasniegtas 18 kategorijās. Vairāk nekā 120 sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā. Žūrijas komisiju šogad pārstāv teātra kritiķi Atis Rozentāls, Silvija Radzobe, Valda Čakare, Edīte Tišheizere un Henrieta Verhoustinska.

“Spēlmaņu nakts”2016./2017.gada sezonas nominanti 18 kategorijās:
NOZĪMĪGĀKIE IESTUDĒJUMI

Gada lielās formas izrāde:
1. “Bannija Manro nāve” Dailes teātrī, režisors – Dž. Dž. Džilindžers;
2. “Mēdeja” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;
3. “Pieci vakari” Daugavpils teātrī, režisors – Georgijs Surkovs;
4. “Precības” Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis;
5. “Sieviete” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisore – Ināra Slucka.

Gada mazās formas izrāde:
1. “Būt nacionālistam” Dirty Deal Teatro, režisors – Valters Sīlis;
2. “Jubileja” ‘98 Daugavpils teātrī, režisore – Paula Pļavniece;
3. “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;
4. “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī, režisors – Reinis Suhanovs;
5. “Purva bridējs(-i)” Daugavpils teātrī, režisors – Juris Jonelis;
6. “Zilā” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Toms Treinis.

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:
1. “80 dienās apkārt zemeslodei” Valmieras drāmas teātrī, režisors – Viesturs Roziņš;
2. “Bruņinieks,kuram sāpēja zobi” Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Edgars Kaufelds;
3. “Drebošā telts” teātrī Joriks, režisore – Inga Tropa;
4. “Kaštanka” Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko;
5. “Nāc laukā!” Valmieras vasaras teātra festivālā, režisors – Kārlis Krūmiņš;
6. “Šausmu autobuss” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kārlis Krūmiņš.

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:*
1. “Bērnības sapnis” – horeogrāfe Agnese Bordjukova, producents Pigeon-bridge, līdzproducenti – Dejas anatomija un Cita abra;
2. “Eksperiments ar apskāvienu” – horeogrāfi Alise Putniņa, Modris Opelts un Katrīna Albuže, organizē I-Dejas Māja
3. “I’ m a very shy person” – horeogrāfe Kristīne Brīniņa, producents Pigeon-bridge, līdzproducents Cita abra;
4. “Nature morte” – horeogrāfe Agate Bankava, Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. “Viņa dejo” – horeogrāfe Santa Grīnfelde un dejas kritiķe Inta Balode, organizē laikmetīgās dejas mākslinieku apvienība Ārā un biedrība Party.
* Nominantus izvirza Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā.

LABĀKIE INDIVIDUĀLIE SASNIEGUMI
Gada režisors:
1. Dž. Dž. Džilindžers – “Bannija Manro nāve” , “8 mīlošas sievietes” Dailes teātrī un “Bļitka” Goda teātrī;
2. Aiks Karapetjans – “Fausts” Latvijas Nacionālā Operā un Baletā;
3. Paula Pļavniece – “Jubileja ‘98′ Daugavpils teātrī;
4. Reinis Suhanovs – “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī;
5. Valters Sīlis – “Būt nacionālistam” Dirty Deal Teatro un “Veiksmes stāsts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
6. Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada aktrise:
1. Indra Briķe – Pegija izrādē “Pielūdzēja nr.1” Dailes teātrī;
2. Jana Čivžele – Nora izrādē “Nora” un Muda izrādē “Saniknotā slieka” Jaunajā Rīgas teātrī;
3. Maija Doveika – Irina Arkadina izrādē “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Karmena izrādē Karmena, Ieva izrādē Mana māsa un Ļoļečka izrādē “Peldošie – ceļojošie. II daļa” Dailes teātrī;
5. Žanna Lubgāne – Tamāra izrādē “Pieci vakari” un Vecmāmiņa izrādē “Jubileja ’98” Daugavpils teātrī;
6. Dita Lūriņa – Elza izrādē Sieviete un Trīne izrādē “Trīne” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris:
1. Egons Dombrovskis – Maikls Platonovs izrādē “Platonovs un viņa sievietes” Liepājas teātrī un Zigmārs izrādē Bļitka Goda teātrī;
2. Imants Strads – Gurmižska izrādē “Muiža kaņepēs” Valmieras drāmas teātrī;
3. Juris Žagars – Lielais Tētis izrādē “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” Dailes teātrī;
4. Rihards Jakovels – Krustiņš izrādē “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī;
5. Vilis Daudziņš – Fransuā izrādē “Pakļaušanās” Jaunajā Rīgas teātrī.

Gada aktrise otrā plāna lomā:
1. Daiga Gaismiņa – Rasma izrādē “Zilā” un lomas izrādē “Veiksmes stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Inga Misāne-Grasberga – Made izrādē “Trīne” Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Jekaterina Frolova – Gonerila izrādē “Karalis Līrs” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un Katja izrādē “Nāc laukā!” Valmieras vasaras teātra festivālā;
4. Kristīne Veinšteina – Līga izrādē “Jubileja ’98” Daugavpils teātrī;
5. Olga Dreģe – Kendisa Bruksa izrādē “Bannija Manro nāve” Dailes teātrī;
6. Zane Jančevska – Stefānija izrādē “Olivers” un Marianna izrādē “Sieviete” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris otrā plāna lomā:
1. Arturs Krūzkops – Brencis izrādē “Trīne” un Larss izrādē “Tuvā pilsēta” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Gatis Maliks – Kočkarjovs izrādē Precības Liepājas teātrī;
3. Jurijs Losevs – Edvīns izrādē “Jubileja ’98” un Timofejevs izrādē “Pieci vakari” Daugavpils teātrī;
4. Kaspars Znotiņš – Doktors Ranks izrādē “Nora” Jaunajā Rīgas teātrī;
5. Kārlis Freimanis – Uļita Karpovna izrādē “Muiža kaņepēs” Valmieras drāmas teātrī;
6. Mārtiņš Meiers – Mikus izrādē “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī.

Gada jaunie skatuves mākslinieki:
1. Agnese Cīrule – Solveiga izrāde “Pērs Gints” un Ņina Zarečnaja izrādē “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Alise Danovska – Līziņa un Matilde izrādē “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī un Ņina Zarečnaja izrādē “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī ;
3. Anete Krasovska – Bannijs – juniors izrādē “Bannija Manro nāve” Dailes teātrī;
4. Marija Linarte – lomas izrādē ‘Zvērīgā mīla” Dirty Deal Teatro;
5. Zanda Mankopa – Džuljeta izrādē “Iemīlējās muļķis muļķītē” un Kristīne izrādē “Purva bridējs (-i)” Daugavpils teātrī;
6. Kārlis Reijers – Juris izrādē “Zilā” Latvijas Nacionālajā teātrī;
7. Niklāvs Kurpnieks – Liams izrādē “Brutāls un dēls” Dailes teātrī;
8. Toms Treinis – režija izrādei “Zilā” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada scenogrāfs:
1. Mārtiņš Vilkārsis – “51. fotogrāfija” Liepājas teātrī un “Karmena” Dailes teātrī;
2. Maksims Obrezkovs – “Precības” Liepājas teātrī;
3. Reinis Suhanovs – “Trīne” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Andris Eglītis – “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī;
5. Monika Pormale – “Ciniķi” Jaunajā Rīgas teātrī;
6. Valters Kristbergs – “80 dienās apkārt zemeslodei” Valmieras drāmas teātrī.

Gada kostīmu mākslinieks:
1. Anna Heinrihsone – “Muiža kaņepēs” un “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī;
2. Katja Šehurina – “8 mīlošas sievietes” Dailes teātrī;
3. Keita – “Sieviete” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Krista Dzudzilo – “Karalis Līrs” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris un “Pērs Gints” Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. Kristīne Pasternaka – “Fausts” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
6. Maksims Obrezkovs – “Precības” Liepājas teātrī.

Gada gaismu mākslinieks:
1. AJ Vaisbārds – “Fausts” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
2. Jevgeņijs Vinogradovs – “Karmena” Dailes teātrī;
3. Mareks Lužinskis – “Pazudušais dēls” un “Staburaga bērni” Valmieras drāmas teātrī;
4. Mārtiņš Feldmanis – “Karalis Līrs” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un “Precības” Liepājas teātrī;
5. Oskars Pauliņš – “Ciniķi” Jaunajā Rīgas teātrī un “Pērs Gints”, “Tuvā pilsēta”, “Zilā” un “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada video mākslinieks:
1. -8 – “51. fotogrāfija” Liepājas teātrī;
2. Artis Dzērve – “Fausts” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
3. Gatis Priednieks-Melnacis – “80 dienās apkārt zemeslodei” Valmieras drāmas teātrī;
4. Marija-Eva Sinjerola un Artis Dzērve – “Karmena” Latvijas Nacionālā Operā un Baletā;
5. Toms Zeļģis – “Savādais atgadījums ar suni naktī” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada kustību mākslinieks:
1. Agnese Vanaga – “Sieviete” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Agris Daņiļevičs – “8 mīlošas sievietes” Dailes teātrī;
3. Katrīna Albuže – “Neiekostais elkonis” Ģertrūdes ielas teātrī;
4. Kārlis Božs – “80 dienās apkārt zemeslodei” Valmieras drāmas teātrī;
5. Sergejs Zemļanskis – “Precības” Liepājas teātrī.

Gada sasniegums baleta mākslā: **
1. Elza Leimane – Sibilla Veina izrādē “Doriana Greja portretrs” Dailes teātrī un Vārna izrādē “Vārna”, Franciska izrādē “Pie zilās Donavas”, Anitra izrādē “Pērs Gints” Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
2. Annija Kopštāle – Solveiga izrādē “Pērs Gints” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
3. Andris Pudāns – Nāve-liktenis izrādē “Pērs Gints” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
4. Jūlija Brauere – Annele izrādē “Pie zilās Donavas” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
5. Antons Freimanis – Pērs izrādē “Pērs Gints” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā
6. Kārlis Cīrulis – Princis Riekstkodis izrādē “Riekstkodis” Latvijas, Vergs izrādē Korsārs un Zilais putns izrādē “Apburtā princese” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā.
** Nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

Gada muzikālās partitūras autors:
1. Jēkabs Nīmanis – “Džeina Eira” Valmieras drāmas teātrī un “Trīne”, Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Juris Vaivods – mūzikas aranžija “Sieviete” Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Kristaps Pētersons un Jēkabs Nīmanis – “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī;
4. Mārcis Judzis – “Bannija Manro nāve” Dailes teātrī;
5. Pāvels Akimkins – “Precības” Liepājas teātrī;
6. Ronalds Vīgants, Māris Butlers – skaņu partitūra “Šausmu autobuss” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs): ***
1. Agnese Rutkēviča “Purva bridējs(-i)” Daugavpils teātrī;
2. Anete Konste un Jānis Joņevs”Zvērīgā mīla” Dirty Deal Teatro;
3. Artūrs Dīcis “Lidojošais Travolta” Latvijas Nacionālā teātra lugu konkursā;
4. Justīne Kļava “Jubileja ’98” Daugavpils teātrī;
5. Rasa Bugavičute-Pēce Bļitka Goda Teātrī;
6. Matīss Gricmanis “Būt nacionālistam” Dirty Deal Teatro.
*** Nominanti izvirzīti sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi.

“Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonija notiks 23. novembrī Dailes teātrī. Kā ierasts, no 21.oktobra notiks arī skatītāju balsojums visos teātros un LTDS portālā “spelmanunakts.lv”. Izrāžu skate paredzēta laikā no 1.novembra līdz 17.novembrim.

Pievienot komentāru

Filmas "Četri balti krekli" piecdesmitgadē rādīs tās atjaunoto versiju27. jūlijā Rīgas Doma dārzā ar Rolanda Kalniņa filmas "Četri balti krekli / Elpojiet dziļi..." atjaunotās kopijas pirmizrādi noslēgsies brīvdabas kinoseansu programma "Četri balti vakari".
Draugiem Facebook Twitter Google+