Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Trešdiena, 7. decembris, 2016
16. oktobris, 2015
Drukāt

“Spēlmaņu nakts” mūža balvas ieguvējus nosauks 22. oktobrī

Foto: LETAFoto: LETA

"Spēlmaņu nakts" balvas.

Dailes teātra foajē 22.oktobrī tiks paziņoti Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts 2014/2015” Par mūža ieguldīju teātra mākslā ieguvēji, aģentūru BNS informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Undīne Preisa.

Tapat tiks atklāts ikgadējais Spēlmaņu nakts skatītāju balsojums un tam veltītā ekspozīcija Dailes teātrī.

Pasākums sāksies plkst.12.

Arī šogad, līdzās žūrijas vērtējumam, skatītāji ir aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri. Balsojuma kastes būs pieejamas 11 teātros visā Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, “Dirty Deal Teatro” un Ģertrūdes ielas teātrī.

Elektroniski iespējams nobalsot “Spēlmaņu nakts” oficiālajā interneta vietnē “spelmanunakts.lv”, kā arī portālā ” www.lsm.lv”.

“Spēlmaņu nakts” 2014./2015.gada sezonas nominanti nosaukti 17 kategorijās.

No lielās formas izrādēm uz ” Spēlmaņu nakts” balvu pretendē Liepājas teātra izrāde “1984”, kuru iestudējusi Laura Groza-Ķibere, un Sergeja Zemļanska iestudējums “Indulis un Ārija”, Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrāde “Cerību ezers”, režisors Vladislavs Nastavševs, kā arī Kirila Serebreņņikova Latvijas Nacionālajā teātrī iestudētā izrāde “Raiņa sapņi” un izrāde “Fro” Rīgas Krievu teātrī, režisors Ruslans Kudašovs.

No mazās formas laukumos iestudētajām izrādēm uz gada teātra balvu pretendē Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Antigone”, kuru iestudējis Elmārs Seņkovs, un Valtera Sīļa iestudējums “Prāts”, Dailes teātra iestudējumi – Dmitrija Petrenko “Visas viņas grāmatas” un Grozas-Ķiberes “Equus”, kā arī Jaunā Rīgas teātra izrāde “Māceklis”, kuru iestudējis Viesturs Meikšāns un Daugavpils teātra izrāde “Pie mums viss kārtībā” Lucinas Sosnovskas režijā.

No izrādēm bērniem uz teātra gada balvu pretendē “Bezgalīgo stāstu stāsts”, kuru Liepājas teātrī iestudējusi lelde Kaupuža, Ģirta Šoļa Latvijas Leļļu teātrī tapušais “Emīls un Berlīnes zēni”, ar Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4.kursu Zanes Kreicbergas iestudētā “Jokdara Bustera pasaule” “Zirgu pastā”, Daugavpils teātrī tapušais “Leo, mazais lauva”, režisors Oļegs Šapošņikovs, kā arī Leļļu teātra izrāde “Neglītais pīlēns” Dmitrija Petrenko režijā.

Par gada sasniegumiem laikmetīgajā dejā balvai izvirzīti “Atgriešanās”- autore Elīna Gaitjukeviča, apvienība “Dejas anatomija” un muzikālā apvienība “Kaktiņš Stūrītis”, “Es jums saku dziediet” – autore Olga Žitluhina, “Korpuss” – izrādes autore Elīna Luce un Krista Dzudzilo, “Mežonīgā triloģija” – apvienība “Dejas anatomija”, “Noķer mani” – izrādes autore “Kristīne Vismane un “Rīga 2014” notikums “Deja iziet pilsētā”, ko organizē Latvijas Jaunā teātra institūts.

Uz ” Spēlmaņu nakts” balvu pretendē režisori Dmitrijs Petrenko par iestudējumiem “Visas viņas grāmatas” Dailes teātrī” un “Neglītais pīlēns” Latvijas Leļļu teātrī, Elmārs Seņkovs par iestudējumu “Antigone” Latvijas Nacionālajā teātrī, Kirils Serebreņņikovs par iestudējumu “Raīna sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī, Laura Groza-Ķibere par “Equus” Dailes teātrī un “1984” Liepājas teātrī un Vladislavs Nastavševs par iestudējumu “Cerību ezers” Jaunajā Rīgas teātrī.

Nominācijā “Gada aktieris” izvirzīti: Andris Keišs – Ostaps Benders izrādē “12 krēsli”, Kalošins, Homutovs izrādē “Provinces anekdotes” un Viktors izrādē “Cerību ezers” Jaunajā Rīgas teātrī; Artūrs Skrastiņš – Šarls Bovarī izrādē “Bovarī kundze” Dailes teātrī; Dainis Grūbe – Alans Strengs izrādē “Equus” un Mihaels izrādē “Visas viņas grāmatas” Dailes teātrī; Gundars Grasbergs – Kreons izrādē “Antigone” Latvijas Nacionālajā teātrī, Juris Žagars – Pāvels Fjodorovičs Protasovs izrādē “Saules bērni” un Frenks Strengs izrādē “Equus” Dailes teātrī, Lauris Subatnieks – Mārtins Daiserts izrādē “Equus” Dailes teātrī.

Nominācijā “Gada aktrise” izvirzītas: Baiba Broka – Aspazija izrādē “Aspazija. Personīgi”, Matrjona izrādē “Tumsas vara” un loma izrādē “12 krēsli” JRT, Daiga Kažociņa – Vivjena Bēringa izrādē “Prāts” Latvijas Nacionālajā teātrī, Guna Zariņa – Aņisja izrādē “Tumsas vara”, Nadežda izrādē “Cerību ezers” un loma izrādē “12 krēsli” JRT, Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Navāla izrādē “Ugunsgrēki” un Felicita izrādē “Bovarī kundze” Dailes teātrī, Jekaterina Frolova – Fro izrādē “Fro” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Maija Doveika – Antigone izrādē “Antigone” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Uz labākās aktrises balvu otrā plāna lomā pretendē Anete Berķe – Vizbulīte izrādē “Indulis un Ārija”, Anna izrādē “Dērbijas vergi” un Veronika izrādē “Zelta pods” Liepājas teātrī, Dace Everss – Dore Kalniņa izrādē “Balle būs” Valmieras drāmas teātrī, Ieva Segliņa – Žanna izrādē “Ugunsgrēki” Dailes teātrī, Indra Briķe – Dora Strenga izrādē “Equus” un Mamma izrādē “Pusslepkava” Dailes teātrī, Lolita Cauka – lomas izrādē “Šis bērns”, loma izrādē “Raiņa sapņi” un loma izrādē “Šengenas zonas spožums un posts” Latvijas Nacionālajā teātrī, Marija Bērziņa – Koris izrādē “Antigone” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Uz labākā aktiera balvu otrā plāna lomā pretendē Artis Robežnieks – Boriss Nikolajevičs Čepurnojs izrādē “Saules bērni” Dailes teātrī; Gatis Maliks – O’Braiens izrādē “1984” un loma izrādē “Mans Blasters ir izlādējies” Liepājas teātrī; Gints Andžāns – Simons izrādē “Ugunsgrēki”, Tīrradnis / Jauns jātnieks izrādē “Equus” Dailes teātrī un Cēzars izrādē “Vakariņas ar Elvisu”; Ģirts Krūmiņš – Rainis izrādē “Aspazija. Personīgi” un Akims izrādē “Tumsas vara” Jaunajā Rīgas teātrī; Jānis Āmanis – loma izrādē “Šis bērns” Latvijas Nacionālajā teātrī; Juris Bartkevičs – Čezviks izrādē “Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” Dailes teātrī.

Nominācijā “Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks” izvirzīta Agnese Cīrule par Mariannes lomu izrādē “Vīnes meža stāsti” Latvijas Nacionālajā teātrī, Alise Danovska – Aņutka izrādē “Tumsas vara” Jaunajā Rīgas teātrī, Jeļena Ņetjosina – meitene izrādē “Pie mums viss kārtībā” un Aņutka izrādē “Tumšās alejas” Daugavpils teātrī, Māris kalve – debija scenogrāfijā izrādē “Zelta pods” Liepājas teātrī un Velta Emīlija Platupe par marionešu lellēm izrāde “Pasaka par veco nāvi” Ģertrūdes ielas teātrī.

Uz balvu par labāko mūziku izrādēs pretendē: Andris Vilcāns – “Zelta pods” Liepājas teātrī, Edgars Mākens – “Antigone” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Nāves deja” Valmieras Drāmas teātrī, Jēkabs Nīmanis – “Blakts” un “Raiņa sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī, Kārlis Auzāns – “1984” Liepājas teātrī, Pāvels Akimkins – “Indulis un Ārija” Liepājas teātrī, “Xylem Trio” – “Hanuma” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Balvai “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) nominanti izvirzīti sadarbībā ar ar Latvijas Dramaturgu ģildi. uz balvu izvirzīti Agnese Rutkēviča – “Svešie svētki” Daugavpils teātrī, Ieva Struka – “Raiņa sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī, Inese Zandere – “Kartupeļu opera”, Inga Ābele – “Aspazija. Personīgi” JRT, Ludmila Judina – “Dērbijas vergi” Goda teātrī.

Nominācijā “Gaismu un videomākslinieks” izvirzīti: Igors Kapustins – gaismas izrādei “Raiņa sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī, Mārtiņš Feldmanis – gaismas izrādei “Zelta pods” Liepājas teātrī, Oskars Pauliņš – gaismas izrādei “Antigone” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Vīlas” Latvijas Nacionālajā operā (LNO), Gints Gabrāns un Ineta Sipunova – video izrādei “Aspazija. Personīgi” Jaunajā Rīgas teātrī, Katrīna Neiburga – video izrādei “Maija un Paija” Valmieras Drāmas teātrī, Māris Kalve – video izrādei “Zelta pods” Liepājas teātrī un Bāskervilu leģendas” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Nominācijā “Kostīmu vai grima mākslinieks” izvirzīti: Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādēm “Saules bērni” Dailes teātrī, “Zelta pods” un “1984” Liepājas teātrī, Inga Bermaka, Agnese Leilande – kostīmi “Leo, mazais lauva” Daugavpils teātrī, Ivanda Šmite, Aiga Židova, Dita Ulmane, Ligita Piušele, Līva Drešere – grims izrādei “Migla” Latvijas Nacionālajā teātrī, Kristīne Dzudzilo – kostīmi izrādei “Vīlas” LNO, Kristīne Jurjāne un Sarmīte Balode – tēlu vizuālais risinājums izrādēs “12 krēsli” un “Aspazija. Personīgi” JRT.

Uz balvu par scenogrāfiju pretendē Andris Freibergs – “Nāves deja” Valmieras drāmas teātrī, Kirils Serebreņņikovs – “Raiņa sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī, Lucina Sosnovska un Matejs Horažijs – “Pie mums viss kārtībā” Daugavpils teātrī, Mārtiņš Vilkārsis – “1984” Liepājas teātrī, Reinis Dzudzilo – “Vīlas LNO.

Nominācijā “Gada kustību mākslinieks” izvirzīti: Inga Krasovska – “Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” Dailes teātrī, Inga Raudinga – “Zelta pods” Liepājas teātrī un “Vīnes meža stāsti” Latvijas Nacionālajā teātrī, Karls Sakss – “Vaņa” Ģertrūdes ielas teātrī, Kārlis Božs – “Pērs Gints un sievietes” Smiļģa muzejā, Liene Grava – “Equus” Dailes teātrī un “1984” Liepājas teātrī.

Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīs žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā: teātra kritiķes Zane Radzobe, Ieva Rodiņa, Mārīte Gulbe, Undīne Adamaite un Maija Svarinska.

Savukārt Latvijas Profesionālā baleta asociācija izvirzīja balvas pretendentus par gada sasniegumiem baleta mākslā. Uz balvu pretendē Evelīna Godunova – Džuljeta izrādē “Romeo un Džuljeta” LNO. Arturs Sokolovs – Romeo izrādē “Romeo un Džuljeta” LNO, Raimonds Martinovs – Tibalts izrādē “Romeo un Džuljeta” LNO, Elza Leimane – Raimonda izrādē “Raimonda” LNO, Alise Prudāne – Kurtizāne un Kolumbīne izrādē “Romeo un Džuljeta” LNO.

“Spēlmaņu nakts” balvu pasniegs 23.novembrī Dailes teātrī.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+