×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Spēļu automātus saslēgs tīklā

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets (MK) vakar pieņēma Azartspēļu un izložu likuma grozījumus, kas paredz, ka no 2019. gada 1. janvāra spēļu zāles drīkstēs izmantot tikai tādus azartspēļu automātus, kas būs saslēgti vienotā tīklā, nodrošinot tiešsaistes datu apmaiņu ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju.

Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts paredz izveidot vienotu azartspēļu automātu kontroles un uzraudzības sistēmu, kurā tiks saslēgti visi Latvijā ekspluatētie azartspēļu automāti. Šīs datubāzes turētājs būs Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija. Jaunā kārtība ļaušot atbildīgajām amatpersonām efektīvāk kontrolēt spēļu automātu tehnisko un programmnodrošinājuma atbilstību, kā arī skaitītāju rādījumus, faktisko naudas plūsmu un azartspēļu organizētāja ieņēmumus. Tāpat šīs sistēmas ieviešana pastiprināšot spēlētāju interešu aizsardzību, spēles drošumu.

Jaunās sistēmas izveidei 2018. gadā būs nepieciešami papildu līdzekļi 14 200 eiro apmērā, bet pēc tam datu bāzes uzturēšanai vajadzēs vismaz 5100 eiro gadā. Šos izdevumus plānots segt no valsts budžeta. Savukārt azartspēļu organizētāji savu automātu pieslēgšanu vienotajai uzraudzības sistēmai veiks par saviem līdzekļiem. Pēc Latvijas Spēļu biznesa asociācijas datiem, viena automāta pieslēgšanai tīklā būs nepieciešami vismaz 2000 eiro, bet kopējās nepieciešamās investīcijas varētu pārsniegt 17 miljonus eiro. Pašlaik Latvijā azartspēles organizē 15 azartspēļu organizētāji, valstī darbojas 323 spēļu zāles un 8491 spēļu automāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+