Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
2. septembris, 2015
Drukāt

Spēļu automātus saslēgs tīklā

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets (MK) vakar pieņēma Azartspēļu un izložu likuma grozījumus, kas paredz, ka no 2019. gada 1. janvāra spēļu zāles drīkstēs izmantot tikai tādus azartspēļu automātus, kas būs saslēgti vienotā tīklā, nodrošinot tiešsaistes datu apmaiņu ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju.

Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts paredz izveidot vienotu azartspēļu automātu kontroles un uzraudzības sistēmu, kurā tiks saslēgti visi Latvijā ekspluatētie azartspēļu automāti. Šīs datubāzes turētājs būs Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija. Jaunā kārtība ļaušot atbildīgajām amatpersonām efektīvāk kontrolēt spēļu automātu tehnisko un programmnodrošinājuma atbilstību, kā arī skaitītāju rādījumus, faktisko naudas plūsmu un azartspēļu organizētāja ieņēmumus. Tāpat šīs sistēmas ieviešana pastiprināšot spēlētāju interešu aizsardzību, spēles drošumu.

Jaunās sistēmas izveidei 2018. gadā būs nepieciešami papildu līdzekļi 14 200 eiro apmērā, bet pēc tam datu bāzes uzturēšanai vajadzēs vismaz 5100 eiro gadā. Šos izdevumus plānots segt no valsts budžeta. Savukārt azartspēļu organizētāji savu automātu pieslēgšanu vienotajai uzraudzības sistēmai veiks par saviem līdzekļiem. Pēc Latvijas Spēļu biznesa asociācijas datiem, viena automāta pieslēgšanai tīklā būs nepieciešami vismaz 2000 eiro, bet kopējās nepieciešamās investīcijas varētu pārsniegt 17 miljonus eiro. Pašlaik Latvijā azartspēles organizē 15 azartspēļu organizētāji, valstī darbojas 323 spēļu zāles un 8491 spēļu automāts.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+