Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
2. septembris, 2015
Drukāt

Spēļu automātus saslēgs tīklā

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets (MK) vakar pieņēma Azartspēļu un izložu likuma grozījumus, kas paredz, ka no 2019. gada 1. janvāra spēļu zāles drīkstēs izmantot tikai tādus azartspēļu automātus, kas būs saslēgti vienotā tīklā, nodrošinot tiešsaistes datu apmaiņu ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju.

Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts paredz izveidot vienotu azartspēļu automātu kontroles un uzraudzības sistēmu, kurā tiks saslēgti visi Latvijā ekspluatētie azartspēļu automāti. Šīs datubāzes turētājs būs Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija. Jaunā kārtība ļaušot atbildīgajām amatpersonām efektīvāk kontrolēt spēļu automātu tehnisko un programmnodrošinājuma atbilstību, kā arī skaitītāju rādījumus, faktisko naudas plūsmu un azartspēļu organizētāja ieņēmumus. Tāpat šīs sistēmas ieviešana pastiprināšot spēlētāju interešu aizsardzību, spēles drošumu.

Jaunās sistēmas izveidei 2018. gadā būs nepieciešami papildu līdzekļi 14 200 eiro apmērā, bet pēc tam datu bāzes uzturēšanai vajadzēs vismaz 5100 eiro gadā. Šos izdevumus plānots segt no valsts budžeta. Savukārt azartspēļu organizētāji savu automātu pieslēgšanu vienotajai uzraudzības sistēmai veiks par saviem līdzekļiem. Pēc Latvijas Spēļu biznesa asociācijas datiem, viena automāta pieslēgšanai tīklā būs nepieciešami vismaz 2000 eiro, bet kopējās nepieciešamās investīcijas varētu pārsniegt 17 miljonus eiro. Pašlaik Latvijā azartspēles organizē 15 azartspēļu organizētāji, valstī darbojas 323 spēļu zāles un 8491 spēļu automāts.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+