Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
26. novembris, 2013
Drukāt

Spīdolas balvu ekonomikā šogad nolemts nepiešķirt

Foto - LETAFoto - LETA

Veicot valsts ekonomiskās attīstības monitoringu un izvērtējot paveikto, “Ekonomistu apvienība 2010” ir nolēmusi Spīdolas balvu ekonomikā šogad nepiešķirt, informē apvienība.

“Latvijas ekonomikas svarīgākā prioritāte 2013.gadā ir bijusi pievienošanās vienotai Eiropas valūtai. Eiro ieviešanas procesā ir paveikts liels darbs, kas teorētiski būtu novērtējams ar Spīdolas balvu. Vienlaikus mēs to nevaram uzskatīt par pilnasinīgu veiksmes stāstu – galvenokārt tādēļ, ka sabiedrības uzticība eiro ieviešanai ir zema,” apvienības valdes lēmumu skaidro tās prezidents Ojārs Kehris.

Arī turpmākajos gados apvienības biedri sadarbībā ar nozaru ekspertiem analizēs valstī pieņemto lēmumu atbilstību Latvijas ilgtspējīgai attīstībai, un Spīdolas balva ekonomikā tiks piešķirta personībām, kas to būs veicinājušas.

“Balva par ieguldījumu ekonomiskās brīvības attīstībā Latvijā jau desmit gadus tiek pasniegta novembrī, bet, Spīdolas vārdiem runājot, “pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Gada laikā paveiktais turpmāk tiks vērtēts līdz pat decembra beigām, ņemot vērā arī valsts budžeta kontekstu, tāpēc nākamā gada Spīdolas balvas ekonomikā laureāts tiks paziņots 2015.gada sākumā,” izmaiņas balvas piešķiršanas procesā pamato Kehris.

Kopš 2003.gada, kad apvienība atjaunoja Spīdolas balvu ekonomikā, tā tiek piešķirta par konkrēta cilvēka – valstsvīra, uzņēmēja vai sabiedriskā darbinieka – ieguldījumu ekonomiskās brīvības veicināšanā Latvijas tautsaimniecībā.

Spīdolas balvu ekonomikā līdz šim saņēmuši Roberts Ķīlis, Mihails Hazans, Rūta Dimanta, Juris Biķis, Andrejs Žagars, Vaira Vīķe – Freiberga, Ingrīda Blūma, Bertolds Fliks, Einars Repše un Andris Šķēle.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+