Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
26. novembris, 2013
Drukāt

Spīdolas balvu ekonomikā šogad nolemts nepiešķirt

Foto - LETAFoto - LETA

Veicot valsts ekonomiskās attīstības monitoringu un izvērtējot paveikto, “Ekonomistu apvienība 2010” ir nolēmusi Spīdolas balvu ekonomikā šogad nepiešķirt, informē apvienība.

“Latvijas ekonomikas svarīgākā prioritāte 2013.gadā ir bijusi pievienošanās vienotai Eiropas valūtai. Eiro ieviešanas procesā ir paveikts liels darbs, kas teorētiski būtu novērtējams ar Spīdolas balvu. Vienlaikus mēs to nevaram uzskatīt par pilnasinīgu veiksmes stāstu – galvenokārt tādēļ, ka sabiedrības uzticība eiro ieviešanai ir zema,” apvienības valdes lēmumu skaidro tās prezidents Ojārs Kehris.

Arī turpmākajos gados apvienības biedri sadarbībā ar nozaru ekspertiem analizēs valstī pieņemto lēmumu atbilstību Latvijas ilgtspējīgai attīstībai, un Spīdolas balva ekonomikā tiks piešķirta personībām, kas to būs veicinājušas.

“Balva par ieguldījumu ekonomiskās brīvības attīstībā Latvijā jau desmit gadus tiek pasniegta novembrī, bet, Spīdolas vārdiem runājot, “pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Gada laikā paveiktais turpmāk tiks vērtēts līdz pat decembra beigām, ņemot vērā arī valsts budžeta kontekstu, tāpēc nākamā gada Spīdolas balvas ekonomikā laureāts tiks paziņots 2015.gada sākumā,” izmaiņas balvas piešķiršanas procesā pamato Kehris.

Kopš 2003.gada, kad apvienība atjaunoja Spīdolas balvu ekonomikā, tā tiek piešķirta par konkrēta cilvēka – valstsvīra, uzņēmēja vai sabiedriskā darbinieka – ieguldījumu ekonomiskās brīvības veicināšanā Latvijas tautsaimniecībā.

Spīdolas balvu ekonomikā līdz šim saņēmuši Roberts Ķīlis, Mihails Hazans, Rūta Dimanta, Juris Biķis, Andrejs Žagars, Vaira Vīķe – Freiberga, Ingrīda Blūma, Bertolds Fliks, Einars Repše un Andris Šķēle.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+