Andžejs Ļebedevs (attēlā pa kreisi).

Spīdvejists Ļebedevs labi nobrauc Eiropas čempionāta posmā Dānijā 0

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Vojenas trekā Dānijā izcīnīja astoto vietu Eiropas čempionāta fināla trešajā posmā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

2017.gada čempions Ļebedevs trīs braucienos finišēja otrais, bet divos bija trešajā vietā, kas summā deva astoņus punktus. Viņš šosezon pirmo reizi startēja kādā no fināla posmiem.

Fināla braucienā uzvaru svinēja dānis Mikels Mihelsens, kurš aiz sevis atstāja poli Kacperu Vorinu un savu tautieti Nikiju Pedersenu. Mihelsens šajā posmā tika pie 15 punktiem, Pedersens guva 14 punktus, bet pa 11 punktiem bija Vorinam un ceturtajam finālbrauciena dalībniekam Mihaelam Jepsenam Jensenam no Dānijas.

No pirmajos divos fināla posmos uzvarējušajiem motosportistiem krievs Grigorijs Laguta šoreiz bija desmitais, bet dānis Leons Madsens traumas dēļ nestartēja.

Kopvērtējumā līderis ar 34 punktiem ir Laguta, kuram ar 33 punktiem seko Pedersens, bet trešais ar 30 punktiem ir Mihelsens.

Fināla ceturtais un pēdējais posms norisināsies 28.septembrī Hožovas trekā Polijā.

Tikmēr jaunie spīdvejisti Ernests Matjušonoks un Daniils Kolodisnkis Eiropas U-19 pusfinālos palika devītajās vietās un finālam nekvalificējās. Lai iekļūtu finālā, viņiem abiem pietrūka pa punktam.