×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Spiediens normāls, pulss – ātrs (1)

sirds_leka3

Lasītājs jautā: “Lietoju zāles pret augstu asinsspiedienu, taču pulss vienalga ir ātrs – 90 sitieni minūtē. Vai man par to būtu jāuztraucas?”

 

Tas ir mazliet par steidzīgu. Pulsam jeb sirdsdarbības ātrumam vajadzētu būt 50–80 sitieniem minūtē, taču ideāli, ja tas ir ap 60, atzīst kardioloģe Iveta Norko.

Visbiežāk paātrinātas sirdsdarbības iemesls ir simpātiskās nervu sistēmas lielāka aktivitāte. Tādā gadījumā jālieto zāles, kas vienlaikus regulē gan asinsspiedienu, gan pulsu, jo medikamenti, kurus lieto pret hipertensiju, parasti pulsa ātrumu nemazina.

Ja sirsniņa pukst 60 reizes minūtē, pilnu darba ciklu tā veic vienā sekundē. Darbojoties divtik ātri, tai jāpiepildās, jāizgrūž asinis un jāuzņem jaunas pussekundes laikā, kas darbu krietni apgrūtina. Tādējādi var ciest pašas sirds un arī citu orgānu asinsapgāde.

Jāpārliecinās, vai ātrā pulsa iemesls nav vairogdziedzera vai kāda cita hroniska slimība. To var palēnināt, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm, atsakoties no alkohola lietošanas un smēķēšanas. Svarīgi atrast laiku atpūtai un miegam, censties pārlieku neuztraukties.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. KĀRTĒJĀ m ā n ī š ā n ā s ???

Draugiem Facebook Twitter Google+