×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

“Spiegel”: lielo Vācijas uzņēmumu topmenedžeri dodas svētceļojumā uz Krieviju (3)

putinss2

“Ukrainas krīze saasinās, tomēr Vācijas lielāko uzņēmumu vadītāji dosies uz Sanktpēterburgas Ekonomikas forumu maija beigās, un viņi arī aplaudēs konferences patronam – Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam,” raksta Vācijas portāls “Spiegel- Online”.

Sanktpēterburgas ekonomikas forums notiks no 22.līdz 24. maijam un portāla vērtējumā tā ir Krievijas prezidenta iespēja izrādīties pasaules priekšā savā dzimtajā pilsētā, un Kremlis to ir nosaucis par atbildi starptautiskajam Davosas Ekonomikas forumam Šveicē.

2013.gadā uz forumu ieradās arī Vācijas kanclere Angela Merkele. Tomēr šogad augstas Vācijas politiskās amatpersonas uz forumu nedosies, kam par iemeslu ir Ukrainas krīze un šādā gaismā dalība no diplomātiskā viedokļa neizskatītos pieņemama. Kā ziņo portāls, liels skaits starptautisku uzņēmumu vadītāju no visas pasaules ir atteikušies piedalīties Sanktpēterburgas forumā, taču vairāki rūdīti Vācijas ekonomikas milži vēlas piepildīt Putina gaidas.

Zināms, ka pasākumā piedalīsies Vācijas enerģētikas koncerna “E.on” vadītājs Johanness Teisens, vācu tirdzniecības giganta “Metro” izpilddirektors Olafs Kohs un arī koncerna BASF naftas un gāzes padomes vadītājs Haralds Švāgers.

Vācijas autobūves gigants “Daimler” uz forumu sūtīs savu Krievijas filiāles vadītāju, turklāt uzņēmums ir konferences sponsors un piedāvās tā dalībniekiem limuzīnu servisu. “Mēs ticam, ka šādi uz dialogu vērsti pasākumi tieši tādos laikos kā pašlaik ir jēgpilni,” sacījis uzņēmuma runasvīrs.

Nesen Vācijas bijušais kanclers Gerhards Šrēders Vācijā nonāca krustugunīs, kad uz savām dzimšanas dienas svinībām Sanktpēterburgā bija ielūdzis Putinu. Pirms tam marta beigās “Siemens” direktoru padomes priekšsēdētājs Džo Kēzers izraisīja Vācijas sabiedrības nepatiku, apmeklējot Putinu. Kēzers neplāno doties uz Sanktpēterburgu aizņemtības dēļ, taču viesu sarakstā joprojām ir “Siemens” ražošanas vadītājs Zigfrīds Russvurms. Par viņa dalību forumā lēmums tikšot pieņemts tuvākajās dienās.

ASV ieteikusi savu lielāko privātuzņēmumu vadītājiem nedoties uz Sanktpēterburgu un, kā ziņo “The New York Times”, prezidents Baraks Obama esot izsūtījis savus ekonomikas padomniekus, lai aizkulisēs “apstrādātu” lielo uzņēmumu vadītājus un atturētu no brauciena uz Krieviju.

“Bizness, kā parasti, galīgi nav īstā pieeja konferences dalībniekiem,” “Spiegel Online” sacījusi Vācijas Zaļo partijas ārlietu eksperte Franciska Brantnere. “Ja viņi tur ierodas, tad viņiem ir jāizmanto skatuve, lai parādītu zīmi un nodarbotos ar atklātu Putina politikas kritiku”. Paredzēts, ka vācu uzņēmumu menedžeri piedalīsies lielā skaitā paneļdiskusiju.

“Vācu enerģētikas nozares pārstāvjiem vajadzētu paskaidrot, kā viņi vēlas pārvērst kancleres paziņojumu, būt neatkarīgākiem no Krievijas gāzes importa,” teica Brantnere.

Portāls secina, ka Brantneres piedāvātais scenārijs nav iespējams, jo uz Sanktpēterburgu dosies to uzņēmumu augstākie menedžeri, kuru koncerni Krievijā nopelna ļoti daudz naudas. Piemēram “E.on” ne tikai katru gadu importē lielu daudzumu Krievijas gāzes, bet arī ir lielākais ārzemju elektrības piegādātājs Krievijai.

“Metro” Krievija ir otrs lielākais noieta tirgus. BASF meitasuzņēmums “Wintershall” ir noslēdzis ar Krievijas gāzes koncernu “Gazprom” līgumu un kopā apgūst ieguves vietas Sibīrijā. Savukārt “Daimler” kopā ar savu Krievijas partneri “KAMAZ” Krievijā montē “Mercedes- Benz” un “Fuso” kravas automašīnas. “Viņiem visiem ir liela interese saņemt Putina labvēlību,” uzsver “Spiegel-Online”.

Paredzēts, ka Putins forumā teiks garu uzrunu. Portāls pieļauj, ka pēc tās vācu topmenedžeri viņam spēcīgi aplaudēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. To dažu atlikušo valstu deligāciju vidū, kas uz turieni dosies, ir arī “mūsējie”… 🙁

  2. Kur nauda , tur sātans danco, skumji, bet mēs paši cilvēki to pieļaujam.

  3. sadarbiba atkal mostas. Vaciesi atbalsta Krievijas jaunos fasistus.

Draugiem Facebook Twitter Google+