×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. janvāris, 2015
Drukāt

“Spiegel”: Merkele gatava piekrist Grieķijas aiziešanai no eiro zonas (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele ir gatava atļaut Grieķijai izstāties no eiro zonas, ja Grieķijā tiks ievēlēta valdība, kas atteiksies no valsts pašreizējās taupības politikas, ziņoja nedēļas žurnāls “Der Spiegel”, atsaucoties uz Vācijas valdībai tuviem ziņu avotiem.

Sabiedriskās domas aptaujas trīs nedēļas pirms Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām liecina, ka tajās visvairāk balsu varētu iegūt Alekša Cipra vadītā galēji kreiso partiju apvienība “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA), kas iestājas par starptautisko aizdevēju pieprasīto taupības pasākumu atcelšanu.

“Vācijas valdība uzskata [Grieķijas] aiziešanu no eiro zonas par gandrīz neizbēgamu, ja opozīcijas līderis Aleksis Ciprs pēc vēlēšanām vadīs valdību, atteiksies no budžeta disciplīnas un neatmaksās valsts parādus,” ziņoja “Der Spiegel” savā interneta vietnē.

Gan Merkele, gan Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoible ir nonākuši pie mazāk dramatiska viedokļa par iespējamu Grieķijas aiziešanu no eiro zonas un tagad uzskata, ka šāds iznākums būtu “paciešams”, ziņoja “Der Spiegel”, atsaucoties uz vārdā neminētajiem ziņu avotiem.

Pašlaik notiekošā ekonomikas atveseļošanās citās agrāk problemātiskās eiro zonas valstīs, tādās kā Īrija un Portugāle, pastāvīga eiro zonas glābšanas fonda izveidošana un banku savienības radīšana ir stiprinājušas Berlīnes uzskatu, ka jaunas Grieķijas krīzes sekas būtu ierobežotas, piebilda “Der Spiegel”.

Jau ziņots, ka Grieķijas prezidents Karols Papulijs trešdien atlaida valsts parlamentu un izsludināja parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas 25.janvārī, jo parlaments nespēja ievēlēt jaunu valsts prezidentu. Jaunā parlamenta pirmā sēde notiks 5.februārī.

Valdības izvirzītais prezidenta kandidāts bijušais eirokomisārs Stavrs Dims trīs balsošanas kārtās, kas notika 17., 23. un 29.decembrī, neieguva nepieciešamo balsu skaitu. Konstitūcija noteic, ka gadījumā, ja parlaments nespēj ievēlēt valsts prezidentu, parlaments ir jāatlaiž un jārīko parlamenta ārkārtas vēlēšanas.

Pašreizējais prezidents Karols Papulijs ir bijis valsts vadītāja amatā kopš 2005.gada un viņa otrais piecu gadu amata termiņš beigsies martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ko tad ar tiem grieķiem ES auklējas? Ja grib, lai stājas ārā no eirozonas, lai kreisie pievienojas kaut vai Ziemeļkorejai. Tērēt un nemaksāt parādus – tāds jau ir viņu sauklis! Lai pameklē muļķus citur!

 2. Muļķības, ja saka, ka grieķi “pievilkuši” jostas!!! Tā nav TAISNĪBA, tā apgalvo tūristi, kuri tur pabijuši un mūsu jūrnieki, kuri iebraukuši ostās un personīgi runājuši ar vietējiem !??
  Viņi dzīvo kā dzīvojuši līdz krīzei un TURPINĀS tā dzīvot! Grieķi nav tik piekāpīgi kā mēs! Viņiem valdība NEVAR nolikt priekšā “TRAUKU” ar TAUPĪBAS režīmu un VIENKĀRŠI pateikt, ka turpmāk dzivosim pēc valdības plāna!!! Viņi TŪLĪT IZGĀJA IELĀS UN PANĀCA SAVU – NEKĀDAS IZMAIŅAS!!! GRIEĶI NAV AUNU PIERES un viņiem domāšana strādā pareizā gultnē!!! Arī valdības vadītājs rīkosies, kā būs vajadzīgs Grieķijai, nevis ES! Izstāsies no ES, ja vajadzēs, bet dzīvos SAVU DZĪVI… Gan griekija tiks galā arī bez ES kā tās valstis, kuras nav ES!

 3. ir pats dzeltenākais no vācijas laikrakstiem. viņu no pirksta izzīstās ziņas nav vērts pārpublicēt

 4. Kā jau dienvidnieki- tērēt uz nebēdu ( protams uz citu rēķina ) un tālāk uz drahmu ( ceļš uz devalvāciju elli ).

  • propogandas upuris Atbildēt

   baidās no devalvācijas:) to tev fdikti ieborējuši, bet redz poļi veica devalvāciju un viņu ekonomika pedejos gadus iet strauji uz augšu. kamer mums to nestāsta, mums baksta acīs baltkrievijas, argentinas un citu valstu nesekmigos piemērus, veikli noklusejot kad tas ir nesis pozitīvu rezultātu:)

   • Devalvācija ir iekšējo parādu veiksmīga likvidācija un arī iedzīvotāju uzkrājumu zaudējums. Cenas tikpat veiksmīgi paskries uz augšu un varbūt ( $ ) atkal sasniegs iepriekšējo līmeni.
    Ja vienkārši par cik % devalvē- par tik % aplaupa un vinnē tikai valūtas maiņas speci, kuri zinot devalvāciju – kredīts nac. naudā un maina $. Tad pēc devalvācijas maina atpakaļ, atdot un pāri paliek tie % par cik devalvēja… Tā kā, kur ir veiksme un kam?

Draugiem Facebook Twitter Google+