×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Spiegi apdraud Zviedrijas drošību (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izlūki diplomātijas aizsegā

Zviedrijas drošības dienests norāda, ka pēdējā laikā krietni palielinājusies tieši Krievijas spiegu aktivitāte. “SAPO” analītiķi to skaidro ar karadarbību Ukrainā. Dienests savā ziņojumā norāda, ka Krievijas spiegi tradicionāli savas darbības cenšas īstenot diplomātiskās misijas aizsegā. Prezentējot ikgadējo ziņojumu, Zviedrijas drošības dienesta vecākais analītiķis Vilhelms Unge norādīja, ka aptuveni trešā daļa Krievijas vēstniecības Stokholmā darbinieku nodarbojas ar izlūkinformācijas vākšanu. “Patiesībā viņi nav diplomāti, bet ir izlūkdienestu virsnieki,” ziņojuma prezentācijā, kas norisinājās “SAPO” galvenajā mītnē Stokholmas piepilsētā Solnā, paziņoja Unge. Viņš arī norādīja, ka Zviedrijas drošības dienests savā analīzē Krievijas izlūkošanas operācijas Zviedrijā uzlūko kā gatavošanos militārajām operācijām pret Zviedriju. “Nekādā citādā veidā mēs to nevaram interpretēt,” paskaidroja Unge. Taujāts, kāpēc diplomātiskā dienesta aizsegā strādājošie spiegi nav izraidīti no valsts, Unge paskaidroja, ka “mēs nevaram izlemt, kuram atrasties Zviedrijā un kuram ne”. “Tas ir atkarīgs no valdības,” paskaidroja “SAPO” analītiķis. Savukārt Zviedrijas Ārlietu ministrija ziņu aģentūrai “Associated Press” vien norādījusi: “Valdība cer, ka Krievijas Federācija ciena Vīnes konvenciju un ka tās diplomāti patiesi ir diplomāti.”

Tikmēr, kā uzsvēra Unge, “SAPO” ir izdevies novērst vairākus krievu diplomātu mēģinājumus nozagt informāciju par Zviedrijā ražotām militārajām tehnoloģijām. Ziņojumā norādīts, ka šie diplomāti darbojušies Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes uzdevumā. Unge uzsvēra, ka Krievijas slepeno dienestu darbinieki ir “labi apmācīti, profesionāli un ambiciozi”. “Jāņem vērā, ka pēcpadomju krievu izlūkdienestu darbinieki, kas izvietoti Zviedrijā, ir gados jaunāki nekā viņu priekšteči padomju laikos. Viņi ir aizrautīgi, mērķtiecīgi un sociāli pašpietiekami,” norādīja “SAPO” vecākais analītiķis. Tikmēr pašā ziņojumā uzsvērts, ka Krievijas ārējās izlūkošanas dienesta darbinieki tiek apmācīti psiholoģijā, literatūrā, mākslā un valodniecībā. “Pilnībā apmācītam izlūkdienestu darbiniekam ir teicamas spējas veikt savu uzdevumu un iegūt savervējamo cilvēku uzticību,” brīdina “SAPO”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. LV kā KF aģenti un spiegi stradā veselas partijas. Tālu Nav Jāmeklē Rīga, Rēzekne utt.

  2. Latvija ir lielā pakaļā ar izlūkošanu un informācijas noplūdi vispār. Ar tik zemu atalgojumu, ar tik mazu populāciju, ar tādu aprīkojumu un ar tādu valsts atbalstu un sapratni pret tās iedzīvotājiem!!!!….nu būsim taču reālisti!
    Tauta ir nospiesta uz ceļiem, nav naudas, lai izdzīvotu… tas ir drauds Nr. 1 jebkurai valstij!!!

  3. Bet Latvijā Krievija neveic nekādu izlūkošanu, jo viņai jau no preses ir zināms Latvijas militārais noslēpums, proti, cik tualetes papīra ruļļu tiks katram no Latvijas bēgošajam iedzīvotājam.

    • ..higiēna ir jāievēro, citādi, ko par mums padomās mūsu NATO partneri, kad mēs tādi apdirsu..ies pie viņiem atskriesim. A tā bikšeles tīras, dupši arī, viss gods godam, tātad atkāpjamies pārspēka priekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+