×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Spiegošanā aizdomās turēto Krievijas pilsoni patur apcietinājumā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no aizturētajiem Krievijas pilsoņiem Andrejs Popko, kurš nelikumīgi bija iekļuvis Ādažu militārajā bāzē un pie kura atrastas skrejlapas angļu valodā, tiek konvojēts pēc Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdes, kuram kā drošibas līzdekli piemēroja apcietinājumu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma paturēt apcietinājumā spiegošanā aizdomās turēto Krievijas pilsoni Andreju Popko, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Tiesa šobrīd turpina lemt vai paturēt apcietinājumā otru spiegošanā aizdomās turēto Krievijas pilsoni – Aleksandru Kurkinu.

Jau ziņots, ka jūnijā Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus Popko un Kurkinu Drošības policija (DP) tur aizdomās par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Pēc DP lūguma abām personām piemērots apcietinājums. Abiem vīriešiem draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana līdz 20 gadiem.

Ādažu militārajā bāzē nelikumīgi iekļuva divi Krievijas pilsoņi, kuri tika aizturēti un pie kuriem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmusies kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas (NBP) pēctece – partija “Cita Krievija”.
Personas aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesakcionēti iekļūtu bāzes teritorijā.

Pie viņām atrastas skrejlapas angļu valodā.

Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas.

Incidents noticis laikā, kad Ādažos sākušās starptautiskās mācības “Saber Strike 2015”.

Šajā procesā aizdomās turētā statuss piemērots prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam. Viņam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Toties valsts apvērsuma organizētājs sēž,bet kā sēž uzzināsim pēc starptautiskās tiesas.Vietējie reņģēdāji jau nav spējīgi saprast kā un kāpēc kolaboracionisti ir padarījuši H-86 dibinātaju savā vietā par valsts noziedznieku!

Draugiem Facebook Twitter Google+