×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

“April News Service”: Spiegu skandāla dēļ ES valstu līderi saziņai izmantos “Inbox.lv” sistēmu (2)

LETALETA

Pēc ASV un Krievijas specdienestu vērienīgajām spiegošanas darbībām situācija datu drošības jomā ir kļuvusi nekontrolējama, tāpēc vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu līderi apsver iespēju sākt izmantot Latvijas portāla “Inbox.lv” elektroniskā pasta pakalpojumus, liecina otrdien saņemta neoficiāla informācija.

Pagājušā gada vasarā Eiropu pamatīgi satricināja ASV spiegošanas skandāls. Atsaucoties uz bijušā ASV specdienestu darbinieka Edvarda Snoudena nopludinātajiem materiāliem, medijos parādījās daudzas publikācijas, ka amerikāņu izlūkdienesti noklausās Vācijas un vairāku citu ES valstu augsta ranga amatpersonu telefonsarunas un izspiego viņu e-pastus. Ziņots, ka spiegošanas programmas ietvaros ASV specdienestiem ir tieša pieeja deviņu lielāko ASV bāzēto interneta kompāniju serveriem, tostarp “Apple”, “Facebook”, “Google” un “Microsoft”. Notikušais izraisīja spriedzi Vašingtonas attiecībās ar daudziem sabiedrotajiem.

Turklāt pērnruden kļuva zināms, ka Krievija Lielā divdesmitnieka (G20) valstu sanāksmē Sanktpēterburgā esot izmantojusi Trojas zirga vīrusu tipa iekārtas, lai ar zibatmiņu un telefonu lādētāju palīdzību izspiegotu pasaules valstu līderus.

“Lai nepieļautu turpmāku spiegošanu un okšķerēšanu, vairākas ES valstu valdības pašlaik nopietni domā pārnest savu elektronisko saziņu uz Latvijas multifunkcionālā portāla “Inbox.lv” sistēmu,” otrdien vēsta ziņu aģentūra “April News Service” (ANS), citējot augsta ranga ES amatpersonu, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

Amatpersona paskaidroja, ka pašreizējā situācijā “Inbox.lv” esot viens no datu drošības garantiem, jo to nekontrolē ne ASV, ne Krievijas specdienesti. Turklāt neesot nekāda iemesla bažām, ka Latvijas īpašie dienesti varētu īstenot spiegošanas operācijas
“Inbox.lv” e-pasta sistēmā, jo tiem šādiem mērķiem nav atvēlēti finanšu resursi.

Komentējot šīs ziņas, “Inbox.lv” pārvaldošā uzņēmuma SIA “Inbokss” vadītājs Andris Griķis sacīja, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, šodien, 1.aprīlī, ir plānota īpaša ES valstu pārstāvju sanāksme, kurā centrālais darba kārtības jautājums būs e-pasta saziņas pārcelšana uz “Inbox.lv” sistēmu.

“Iespējama izvēle par labu “Inbox.lv” ir saprotama – vairāk nekā 10 ilgajā pastāvēšanas vēsturē nevienam ļaunprātim nav izdevies uzlauzt mūsu drošības sistēmu, kas liecina par mūsu tehnoloģiju augsto drošību. Ja mūs aicinās kļūt par pakalpojumu sniedzējiem citu ES valstu valdībām, mēs ar prieku un pagodinājumu pieņemsim šo uzaicinājumu,” norādīja Griķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ar Kevina Mitnika grāmatu – vnk nokillo. 🙂

  2. Paldies April News Service – patiešām izsmējos!

Draugiem Facebook Twitter Google+