Kultūra
Teātris un kino

Spraigas spiegu spēles uz 40. gadu Latvijas fona4


Uldis Dumpis Latvijas sūtņa Lielbritānijā un Aurēlija Anužīte – viņa kundzes lomā topošajā LTV seriālā “Sarkanais mežs”.
Uldis Dumpis Latvijas sūtņa Lielbritānijā un Aurēlija Anužīte – viņa kundzes lomā topošajā LTV seriālā “Sarkanais mežs”.
Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Latvijas Televīzijā (LTV) Normunda Puča un Armanda Zvirbuļa režijā top spraiga sižeta seriāls “Sarkanais mežs”, kas rāda nacionālo partizānu cīņu pret padomju okupāciju. Savukārt ap šo cīņu notika Lielbritānijas un padomju slepeno dienestu “spiegu spēles”.

Režisors Normunds Pucis stāsta, ka filmas ideju ierosinājis kāds tēls no iepriekšējās filmas “Segvārds Vientulis” – reāls cilvēks, kurš līdz ar visu ģimeni bija iesaistījies pretošanās kustībā, taču viņa tēvs, baidoties no padomju režīma represijām, pats aizgāja uz čeku atzīties. Uz tikšanos čekā pierunāja arī dēlu, un viņš piekrita sadarboties, nododot savus agrākos biedrus.

“Stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, kas 1949-1953. gadā norisinājās Latvijā. Angļu izlūkdienesta failos šie notikumi apzīmēti kā Operation Jungle, padomju VDK to pazīst kā operāciju Lursen -S, tomēr mēs neveidojam dokumentālu filmu, tādēļ darbojošos personu vārdi ir mainīti,” stāsta Normunds Pucis.

Vakar LTV piedāvāja ielūkoties vienas filmas ainas tapšanā – muzejā “Dauderi” tika filmēta balles aina, kas filmā risināsies Londonā, Latvijas sūtņa Lielbritānijā Kārļa Zariņa (Uldis Dumpis) mājās. Aktieris šoreiz interviju nesniedza, sakot, ka nav gatavs runāt par negatavu darbu, savukārt aktrise Aurēlija Anužīte, kura seriālā atveido sūtņa kundzes lomu, sacīja, ka piedalās projektā ar lielu prieku. “Tas bija laiks, kas sievietes bija sievišķīgas un vīrieši – vīrišķīgi, un, no šiem laikiem raugoties uz to, ko viņi piedzīvoja, rodas jautājums: vai mēs ko tādu izturētu? Vai starp mums atrastos varoņi?” – teic aktrise.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti

Savukārt seriāla producente Arta Ģiga (Red Dot Media) sacīja – viens no sarežģītākajiem uzdevumiem ir atrast Latvijā vietas un interjerus, kurus varētu ticami pielāgot 1949. gada Anglijas vai pat 1949. gada Latvijas ainu vajadzībām un kuri turklāt skatītājiem uzreiz nesaistītos ar filmām “Septiņpadsmit pavasara mirkļi” vai “Šerloks Holmss”. “Dauderi” esot balles ainai brīnišķīgi piemērota vieta, savukārt Londonas dzīvoklis, kas arī būs redzams filmā, tapis studijā.

Finansējums seriālam izklausās liels, miljons eiro, taču viss ir relatīvs – līdzīga veida seriāliem Dānijā finansējums ir divi miljoni eiro katrai sērijai, norāda Ģiga. Līgumā ar Kultūras ministriju paredzēts, ka pirmā sērija pie skatītājiem nonāks jau gada beigās, taču, ja filmas veidotājiem izdosies vienoties par līguma izmaiņām, Arta Ģiga labprātāk vēlētos seriālu sākt demonstrēt 2019. gadā, “lai visu simtgades pulveri neizšautu šī gada nogalē”.

LA.lv