Viedokļi
Feļetoni

Līcītis: Politiskie spēki uz Kurzemīti sūta biszāles ostījušus spīdekļus3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto LETA

Kurzeme ir ļoti sarežģīts vēlēšanu apgabals. Pirmkārt, ir liela spiešanās un spēkošanās uz maz sēdvietām Saeimā. Otrkārt, elektoru neviendabīgais noslāņojums, kur nevērīga apiešanās ar vēlētājiem noved pie katastrofas, kad sasniegtais galarezultāts ir zemāks par zāli un pirmo sēkli. Jāņem vērā, kam uzticību dāvās čigāni, līvi un izspūrušie Liepājas rokeri, ko atzīs par savu listi reņģugalvas zvejniekciemos, un ko izvēlēsies baptistu draudzes, starp vēlēšanu sarakstiem neatradušas Žūpības apkarošanas fondu. Jāmēģina pielāgoties flegmatisko suitu populācijas un kuršu ķoniņzemju tradicionālajai gaumei dot priekšroku kandidātiem, kas sola drīzu apokalipses jātnieku parādīšanos un netālu pasaules galu, kur sveikā tiks cauri tikai tontegodes un peniķi.

Treškārt, pār hercogistes ierobežoto teritoriju krīt Ventspils mēra ēna. Agrāk sportiskais visurgājējs Puzes ezernieks gan palicis smagnējs, sakrities, novecojis čāpotājs, bet vēl nav pagāžams gar zemi, metot ar dīvāna spilvenu, un ik trešdienu no ventiņu TV studijas biedē visu republiku ar griezīgiem, izmisīgiem kliedzieniem par valstī valdošām nekārtībām.

Minēto apstākļu dēļ konkurējošie politiskie spēki uz Kurzemīti dievzemīti sūta biszāles ostījušus spīdekļus ar varoņu starojumu, kas piesaistītu liela vietējo ļaužu pulka uzmanību, nevis tādus kandidātus, kurus labāk būtu apskatījis ārsts, nevis vēlētāji. Pirmajiem numuriem debatēs un aizkadrā būs sīvi jācīnās par uzticības kredītu ar dzintara latviešiem. Rudenī citiem būs pasmagi izķeksēt dārzkopju balsis, kuri izaudzējuši milzu kabačus no Brigmaņtēva dāvātām sēklām. Zaļie (tie ir ļautiņi, kas staigā noplukušos džemperos un salasa to cilvēku atbalstu, kuri nežēlīgi izturas pret dzīvniekiem un piesārņo apkārtējo vidi) uz Kūru zemi norīkos uzticamākos kadrus. Pavļuta idejiskākie, populārākie “Kustības Par” domubiedri, svaigi nolakoti un ieeļļoti, saposušies uz Latvijas rietumgalu, un JKP dzīrusies iekarot Kurzemes cietoksni, likvidēt Lembergiju. Reģionu apvienību noteikti pārstāvēs sniegbalts Kleinberg madāmas tēls, bet sociķu “Saskaņa” izraks brontozaurus rūdītus komunistus, ar kuriem villoties pārējiem Eiropas vērtību piekritējiem.

Saistītie raksti

Lūk, ar kādiem drakulām jāmetas tuvcīņā, taču Kurzeme ir vienīgais apgabals, kur reālas šanses vinnēt “Vienotībai”. Maz-informētie kurzemnieki domās, ka sarakstā atkal ronama iepriekšējā partijas priekšsēdētāja. Vēlētāji tvers “Jaunās Vienotības” listi kā pirmo, bet, sarakstu izvandījušiem un neatradušiem ugunīgās vārdu, būs par vēlu atkāpties balsošanas kabīnes aizsegā. Jāmet vien “par” urnā iekšā.

Lai izmantotu win-win situāciju, “Vienotībai” par līderi jānovieto pārbaudīta vērtība, ventspilnieks Ģirts Valdis Kristovskis, kurš uzcepis steiku ne no viena vien noboksēta drakulas un nav ļimis zem pretinieku sitienu krusas. Kur vajadzīgs vīra cilvēks ar attīstītu krūškurvi, kautras blondīnes par vilcējām neder, lai daiļavas arī ziedētu kā hiacintes. Kristovskis stāv stingri uz cietzemes – nelidināsies pār Kurzemes vēlētājiem kā vientuļa kaija. Prasīgās auditorijās, kur ģenētiski ieprogrammēti senči no jūrasbraucējiem un butes ēdājiem, nesapratīsies ar daudzos jautājumos nesagatavotām personām, kuras sāk stresot, aizmirst par sabiedrisko attiecību padomnieku pamācībām un kam pasprūk nelāgi, partiju kompromitējoši izteicieni nevietā. Kam satraukumā sejas toņkārta pat zem krāšļiem mainīsies no vīnsarkanas uz viegli violetu, pēc tam uz zaļi skābu. Kad vēl priekšvēlēšanu tikšanās laikā taborā čigāni nocels kūpoša katla vāku un viešņai pretī lūkosies aunagalvas stiklainās acis – kabatlakats nenoturēs nelabumu, un autoritāte ar pagalam. Kad zvejniekciemos aptvers, ka kandidāte no jūrlietām saprot vien snorkelēšanu – ak vai, lai nepūlas tur vairs mest tīklus un vilkt bagātus balsu lomus. Tikai savējais, tikai Krrristovskis, “Vienotības” celmlauzis un dibinātājs, tikai spēcīgs pirmais numurs sausām kājām šķērsos kandidātiem bīstamo akaci, biedējošo mežaino apvidu, Kurzemes vēlēšanu apgabalu.

LA.lv