×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Spiesti justies neērti

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

"Reģionu aliansi" arī turpmāk vadīs Andrejs Ence (no kreisās), kurš saņēma pārliecinošu biedru atbalstu. Savukārt deputātam Dainim Liepiņam nācās uzklausīt arī kritiskus vērtējumus.

Sestdien Babītes novada Piņķos norisinājās partijas “Reģionu alianse” kārtējā kopsapulce. Formāli tajā piedalījās 258 delegāti no aptuveni 500 partijas biedriem, taču fiziski uz pasākumu Piņķu jaunajā kultūr­izglītības centrā ieradušies bija krietni mazāk.

Liela daļa delegātu esot palikuši mājās, pilnvarojot savā vietā runāt kādu citu. Kā novēroju, pirms sapulces sākuma vairāki nodaļu vadītāji tik tiešām ieradās ar bieziem pilnvaru žūksnīšiem. Balsojumos viņi cēla lapiņu ar ciparu, cik biedru vārdā balso. Ar lielu vienprātību par “RA” priekšsēdētāju tika pārvēlēts līdzšinējais partijas vadītājs un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. Mainījās arī partijas vadība, jo organizācijas valdi pārliekas noslogotības dēļ pametis Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrēvics. Viņa vietā tika ievēlēta “RA” Saeimas frakcijas konsultante un bijusī parlamenta deputāte Inga Vanaga.

Jau kopsapulces atklāšanā delegātiem radās jautājumi par Daiņa Liepiņa uzvedību Saeimā un to, kādēļ nav ieradies deputāts Artuss Kaimiņš. Šeit jāpaskaidro, ka Kaimiņš nav “RA” biedrs, bet ievēlēts no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta kā “Apvienība Iedzīvotāji” pārstāvis. Tomēr parasti politisko savienību pārstāvji parlamentā izrāda cieņu saviem partneriem, apmeklējot viņu kopsapulces vai kongresus. Diskusijas par Saeimas frakcijas darbu turpinājās arī kopsapulces debatēs. Vairāki runātāji atzina, ka viņi bijuši spiesti justies neērti, skaidrojot vēlētājiem un atbalstītājiem LRA Saeimas deputātu uzvedību. Partijas Rīgas nodaļas vadītājs Edgars Abrams uzskata, ka nopietni jāizvērtē Saeimā iekļuvušo pārstāvju darbs un, iespējams, jāmaina frakcijas vadība. “Seši mēneši pagājuši, bet neredzu mūsu frakcijas kā likumdevēja darbu,” uzsvēra E. Abrams. Deputāts Mārtiņš Bondars dramatiskiem elementiem bagātinātā atbildes runā skaidroja, ka ar astoņiem deputātiem likumdošanas procesu nevar mainīt. “Mūsu saprātīgus priekšlikumus valdošie noraida gluži vienkārši tāpēc, ka neesam no viņu šlakas. Tādēļ mēs rīkojamies citādāk – ja nevaram mainīt likumus, tad mainīsim politiskos tikumus. Piemēram, laikus izvirzot prezidenta kandidātu un aicinot konkurentus uz atklātu diskusiju,” teica LRA izvirzītais prezidenta kandidāts Bondars.

LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Liepiņš, kurš gan šobrīd no Saeimas deputāta pienākumu pildīšanas atstādināts pret viņu ierosinātas tiesvedības dēļ, atvainojās partijas biedriem, kuriem ar savām darbībām licis kaunēties. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka neko nenožēlo un nedomā taisnoties vai žēloties. “Mums ir sava programma un prioritātes. Varbūt mums nevedas savas rīcības skaidrošana, bet mēs esam jauns politisks spēks un mācāmies. Cenšamies, kā varam. Ja kaut kas nesanāk, tad mācāmies no kļūdām un turpinām darboties labāk. Mēs neesam un, cerams, nekad nebūsim pelēkā masa, kas dara to, ko liek sistēma,” teica Liepiņš, piebilstot, ka tieši neordināra un agresīva uzvedība ir vienīgais veids, kā neliela opozīcijas frakcija var pievērst uzmanību dažādiem trūkumiem valsts sistēmā.

Liela uzmanība debatēs tika veltīta arī pašvaldību izlīdzināšanas fondam un gaidāmajām reģionālajām reformām. Vairāki pašvaldību vadītāji pauda bažas par mēģinājumiem atteikties no novadiem par labu lieliem reģionāliem centriem. “Nu jau par šādām pārmaiņām runā pat ministru līmenī. Viņiem no malas šķiet, ka visu redz labāk, bet tieši mēs uz vietas pašvaldībās vislabāk zinām cilvēku vajadzības. Tādēļ mums jāgatavojas cīņai par mazo novadu pastāvēšanu, jo spiediens būs liels. Arī topošais finanšu izlīdzināšanas fonds tiek gatavots kā instruments, lai piespiestu mazos novadus pašlikvidēties,” brīdināja Babītes vadītājs A. Ence. Pēc Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga ierosinājuma kopsapulce pieņēma rezolūciju par sabalansētu reģionālo attīstību. Galvenā prasība šajā dokumentā ir radīt ap­stākļus, lai novadi spētu izdzīvot un attīstīties ar saviem līdzekļiem.

“RA” kopsapulce arī uzņēma vairākus jaunus partijas biedrus, tostarp vairākās partijās pabijušo advokātu Artūru Zvejsalnieku, Gulbenes novada mēru Nikolaju Stepanovu, uzņēmēju Elmāru Tanni un citus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+