×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2018
Drukāt

Spiež deklarēties neapkurināmā ēkā un uzkrauj septiņreiz lielāku nodokli (73)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pensionētajam rīdziniekam Mārim Rātfelderam par Saulkrastos agrākajā dārzkopības kooperatīva teritorijā pirms trīsdesmit diviem gadiem uzceltu vasarnīcu un 600 kvadrātmetriem zemes šogad aprēķināts 1012,49 eiro liels nodoklis.

Prātam neaptverams nodoklis

“Pērn par to man bija jāmaksā 276,39 eiro,” stāsta Māris Rātfelders. “Ja par zemi aprēķinātais nodoklis, salīdzinot par pērn maksāto, šogad nav paaugstināts, tad par ēku, par ko līdz šim maksāju 113,25 eiro, tas ir prātam neaptverams un nesaprotams – 849,35 eiro. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu nodoklis par ēku palielinājies aptuveni septiņas reizes! Ar šādu nodokli uz maniem pleciem uzkrauts nepanesams slogs. Ja pensijā saņemu 230 eiro mēnesī, tad nodoklis vairāk nekā 1000 eiro apmērā pārsniedz vairāk nekā četru mēnešu pensiju apmēru un veido aptuveni trešdaļu no maniem gada ienākumiem.”

Māris Rātfelders rakstiski lūdzis Saulkrastu novada domes priekšsēdētājam Ervīnam Grāvītim atbildēt, kāpēc aprēķināts šāds nodoklis.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis atbildējis Mārim Rātfelderam, ka nodoklis paaugstināts tāpēc, ka viņa vasarnīcā neviens nav deklarējis savu pastāvīgo dzīvesvietu. Tā pagājušā gada 30. augustā lēmusi pašvaldība, pieņemot saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokli un nodokļa atlaidēm 2018. gadam.

Nodokļa atlaidei neatbilst

Uz 78 gadus vecā pensionāra lūgumu piešķirt nodokļa atlaidi pašvaldības vadītājs vien paskaidrojis, kādām iedzīvotāju grupām pašvaldība tās varot piešķirt, balstoties uz pieminētajiem saistošajiem noteikumiem.

“No Grāvīša k-ga atbildes kļuva skaidrs, ka man aprēķināto nodokli nepārskatīs un ka nekādu atlaidi nesaņemšu, jo, lūk, neesmu ne 1. vai 2. grupas invalīds, ne politiski represētais, ne persona, kura aprūpē ir bērns ar īpašām vajadzībām, kuriem tās pienāktos pēc pašvaldības noteikumiem,” saka Māris Rātfelders, “tāpat man skaidrs, ka no savas pensijas tādu nodokli nekad nespēšu samaksāt. Vienīgā izeja ir šo ar paša rokām celto vasarnīcu pārdot. Vai grimt parādos, kamēr man to atsavina.”

Viņaprāt, pašvaldības prasība deklarēt pastāvīgo dzīvesvietu vasarnīcā ir absurda. Pēc 1986. gadā izdotajiem būvniecības noteikumiem toreizējā dārzkopības teritorijā Māris Rātfelders drīkstējis uzcelt nevis pastāvīgai dzīvošanai paredzētu ēku, bet tādu, kas izmantojama tikai vasarā. Bet pēc tagadējās vietējās varas izdotajiem noteikumiem viņam te jādeklarē pastāvīgā dzīvesvieta.

Spiež fiktīvi deklarēties

“Ar šādu nodokļa aprēķināšanas kārtību pašvaldība spiež mani deklarēt pastāvīgo dzīvesvietu tur, kur pastāvīgi dzīvot nemaz nav iespējams, sevišķi vēl manos gados. Ēkā nav apkures un cita labiekārtojuma dzīvošanai ziemā. Deklarēšanās būtība ir norādīt personas faktisko dzīvesvietu, kur pašvaldība un citas valsts pārvaldes iestādes varētu nosūtīt tai dažādus paziņojumus. Bet tagad šī vairākkārt paaugstinātā nodokļa dēļ pašvaldība spiež pārkāpt Dzīvesvietas deklarēšanas likumu, fiktīvi deklarējot dzīvesvietu tur, kur cilvēks pastāvīgi nekad nav dzīvojis un arī nedzīvos,” spriež Māris Rātfelders.

Pievienot komentāru

Komentāri (73)

 1. Tikai viens komentars: pardeklarejies 1017 gada 15 decembri, un 2018 gada 3. janvari atpakal. Lieta darita, vismaz ta daru es.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Kartejais idiotisms.Kada jega turpinat diskusijas par latviesu atgriesanos Latvija ,ja notiek sadi absurdi lemumi.

 4. Tas ir absurds! Tūkstošiem pensionāru tiek liegta iespēja atpūsties vasarā un pagarināt savus dzīves gadus ar veselīgu darbu savā mazdārziņā! Tagad viņi tiks apkrauti ar parādu un būs spiesti pārdot savu mūža lolojumu par sīknaudu, jo tādu būs daudz.
  Valsts iedzen seniorus izmisumā! Arī mana mamma ir šausmās. Vienīgais prieks ir atņemts, jo NAV tādas naudas ne mums, ne visiem citiem cilvēkiem , kuri tāpat pēc 50 nostrādātiem gadiem ir godalgoti ar nožēlojamu 200 eiro pensiju!
  Kauns valstij un kauns valdībai!!!!

 5. Varbūt problēmas sakne ir tajā, ka neapdzīvojamas būdeles bez apkures (kuras mūsu platuma grādos nav apdzīvojamas cauru gadu) ir atzītas par dzīvojamām ēkām?
  Man liekas – te “ož” pēc pieteikuma Satversmes tiesai.

 6. anna -pensionāre Atbildēt

  Pēc vēlēšanām šī iekārta tiks demontēta, galvenais pareizi vēlēt.

 7. Vēlēšanās onkulītis atkal balsos par pie varas esošajām partijām,un turpinās raudāt.

 8. Vēlēšanās onkulītis atkal nobalsos par pie siles esošajiem,un turpinās liet krokodiļa asaras.Prātiņ,nāc mājās!

 9. Tikpat zemiski un pārkāpjot dzīves vietas deklarēšanas likumu no 2018. g. ir izrīkojusies Carnikavas dome. Vārdu būtu jāsaka arī Valsts tiesības sargam

 10. Jūrmalā NĪN atlaide deklarētajiem ir 90%, Saulkrastos deklarētajiem atlaide ir 70%, bet nevis no visa NĪN, tikai no mājas vērtības. Tā kā atlaide sanāk nenozīmīga. Sen laiks tādos sīkos miestos kā Saulkrasti atteikties no vēlētām pašavaldībām un pāriet uz civildienesta ierēdņiem, būtu lielāka kārtība. Daudz kas notiktu lēnāk, bet mazāk būtu vietējās likumdošanas pašiniciatīvu.

 11. Viss beigsies ar to ka īpašnieki sāks jaukt nost tās vasarnīcas.Pat ja īpašnieki gribētu pārdot, neviens taču nepirks tās ekspluatācijā dārgās būdas.Ja tev īpašums nenes ienākumus, kas nosedz nodokļus un citas uzturēšanas izmaksas,ja bērni nevar palīdzēt, tev jātiek no tā īpašuma vaļā.Neviens tev nekādas atlaides nedos, tie kretīni jau ir sarēķinājuši cik iekasēs.

 12. Šeit ir jārok dziļāk, pie vainas noteikti ir Putins !

  • Tev taisnība . To visu sāka Nils Rīgā, bet bālēliņi plaukšķinādami uzbruka savējiem ! …Naudiņa tiem prātu aizmigloja …

   • Pareizi, sāka Ņils, bet bāleliņi to pārsvarā dara dēļ tā, ka Nils pie sevis savāc arī tos, kuri reāli Rīgā nedzīvo.

 13. Ardievu, Latvija! Atbildēt

  Tāpēc valstī ir Saeima un pašvaldības, lai RUPĒTOS par SAVIEM iedzīvotājiem, nevis likumīgiem līdzekļiem tos atbrīvotu no privātīpašuma(kas esot “svēts”)! Tam pensionāram IR tiesības dzīvot sevis paša nopelnītā īpašumā vai īpašumos, ja tas bijis taupīgs un spējis iegādāties! Vai bomzis, kam nekā nav un kam IR tiesības saņemt pabalstu ir labāks?! Man pietiek! Es arī balsošu ar biļeti uz ārzemēm! Bet lielais mērķis politiķiem būs sasniegts un Jūdas graši nopelnīti-placdarms būs ATBRĪVOTS!

 14. ne par tēmu,bet par to pašu-nodokļiem... Atbildēt

  Vai zini,Jānīt,ka tev būs JĀmaksā nodoklis par gāzes plīti???
  -Pēteri,man taču ir elektriskā!!!
  –Nu,tad tev būs jāmaksā par to,ka tev NAV gāzes plīts!!!

 15. Kārtējais raudu gabals,nabadziņš kuram īpašumi Rīgā, Saulkrastos tagad tēlo izmisušo. KAUNĒJIES BŪTU.

 16. atkal viens bardaks NAUDAS DEL

 17. Tā deklarēšanās ir tikai pierakstīšanās zem cita vārda. Normālā sabiedrībā cilvēks uzdod savu pastāvīgo adresi, nevis kautkur “deklarējas”. Tā ir tikai ušakoviska manipulācija.

 18. bandītiska valsts Atbildēt

  tas nav tikai Saulkrastos.Tukumā tas pats,ja ne viens nav deklarējies,tad NĪN ir nevis 0.2,bet gan 1.5%.Paši cilvēkus izdzina no mājām uz ārzemēm,tagad attapās,ka nav kas maksā nodokļus.Rīkļurāvēji un parazīti.

 19. Nevajag sašust -realitātē dzīvojam Atbildēt

  Dzīvojam brīvajā tirgū . Tātad . Saulkrasti ir ekskluzīvs rajons , piemērots atpūtai. Tad arī zemes un nekustamo īpašumu vērtība ir atbilstoša . Brīvajā tirgū viss maksā , tik , cik maksā , visu diktē bizness. Un nevienu neinteresē – ir pensionāram ar pārsimts eiro ,,lielu,, pensiju iespējas uzturēt vasarnīcu vai nav. Tā ir ekstra mūsdienās sabiedrības trūcīgākajai daļai.
  Bez tam – centrālā vara ir devusi ( likumu ietvaros, protams) pašvaldībām brīvas rokas savā teritorijā iekasēt nodokļus, nodevas , maksājumus , sodus. Jo centrālā vara nevar pašvaldībām piešķirt pietiekošu finansējumu , lai varētu pilnībā nodrošināt izglītības , veselības aizsardzības, ceļu uzturēēšanas u.c. būtiskas jomas.

  • Tā nav realitāte, bet gan milzīga cūcība un nerēķināšanās ar cilvēkiem no pašvaldības, bet, pirmām kārtām, jau no Saeimas un valdības puses. Realitāte būtu tad, ja pensionārs žēlotos, ka grib, bet nevar nopirkt vasarnīcu, taču te ir pavisam cita situācija – cilvēks savulaik iegādājies zemes gabaliņu (vai saņēmis PSRS laikā saskaņā ar to laiku likumiem un kārtību), uzcēlis mājiņu un rēķinājies ar savām finansiālajām iespējām. Nu nedrīkst tā būt, ka no cilvēka neatkarīgu iemeslu dēļ viņam tiek uzkrauts nepanesams nodoklis, tāpēc, ka pa šiem gadiem kadastrālā vērtība astronomiski izaugusi! Un plus vēl pašvaldībām tiek ļauts cūciski izrīkoties! Šiem cilvēkiem vajadzētu saorganizēties, atrast labu juristu un iesūdzēt valsti tiesā – vispirms Latvijā, tad ECT. Kamēr raudāsim nēzdodziņā, tikmēr valstiskie nelieši darīs, kas viņiem iepatiksies – jūsu asaras viņus neaizkustinās! Cik zinu, tad pašlaik tiek strādāts pie tā, lai iesniegtu ST priekšlikumu, lai atceltu nodokli vienīgajam īpašumam. Neesmu šīs iniciatīvas piekritējs, jo pašvaldībām no kaut kurienes nauda ir jāņem, taču nodokļiem jābūt samērīgiem.
   Vēlreiz uzsveru: viena lieta ir, ja cilvēks vēlas pirkt īpašumu un rēķinās ar cenu un nodokļie, taču pavisam cita, ja tā maina spēles noteikumus, kas cilvēkiem nav panesami!

  • Latvijas valsts noteikusi obligāto ” deklarēšanos” , bet pašvaldības nosaka ” kur deklarēties” ! Tā nav demokrātiska valsts , bet koncentrācijas nometne.

 20. Un tas ir tikai sākums, apetīte kā zināms aug ēdot. Drīz Rīgā katra otrā māja tiks atzīta par graustu, kur apmetums ieplaisājis, kur krāsa nolobījusies, un 3% nodoklis garantēts. Tas pats ar deklarēšanos, kura tika izveidota kā pasta adrese, bet kļuva par ļoti nozīmīgu nodokļu instrumentu. Un pie visa šī vājprāta pirmām kārtām ir vainojama Saeima, koalīcijas partijas ar ZZS priekšplānā. Atļaut pašvaldībām izgudrot arvien jaunus veidus, kā noplēst pēc iespējas lielākus nodokļus bija tīša rīcība, lai vairotu valstī nestabilitāti, nedrošību un veicinātu iedzīvotāju aizbraukšanu. Atlaižu piemērošana un sodu likšana arī veicina korupciju, kas Rīgā zeļ un plaukst.

 21. Varbūt beidzot pietiks klusiņām paraudāt mutautiņā un žēloties presei?! Varbūt vajag rīkoties izlēmīgāk un enerģiskāk?! Ne jau šis pensionārs vien nonācis šādā situācijā, tāpēc vajag savākties visiem, ņemt rokās sūdu dakšas un aizstaigāt uz pašvaldību parunāties?!

 22. Man trūkst vārdu–atliek tikai uzlaist gaisā visus šos laupītājus!

  • Trakie uzdarbojas... Atbildēt

   Kas par cuku ,kas par druvu,ja ne zurnalisti tad dzivotu ka silkes muca neko ne redzot ne dzirdot,bet par nodokli ,varbut vajadzetu prese pazinot ,kadus nodoklus maksa musu ieveletie saeima sedosie un ari pasvaldibas dirnosie!

  • ar Latvijā pieejamām sūdu dakšām nepietiks :))))) , atdotas metāllūžņos par centiem..

 23. Vietējais feodālis Atbildēt

  Varbūt vienreiz valsts līmenī šī lieta jāsakārto!!! Jāizveido samērīga un taisnīga NIN maksāšanas sistēma, nevis tā kā tagad katra pašvaldība var šptēt un izdod savus saistošos noteikumus un ieksēt sazin ko!
  Jūrmalā pašvaldība piešķir atlaides. Ja tā nebūtu, tad visu to Jūrmalas galu, kas aiz Dubultiem varētu palaist uz rāvienu i’pašumu pārdošanas tirgū. Ušakovs šiverē pa Rīgu, izdomādams visādas piedeklarēšanās un pēc stundas izdeklarēšanās muļķības! Tagad jau Saulkrasti…
  Nu tad Gerhard un VARAM beidzot atrotiet rokas un sakārtojiet šo lietu!!!!!!!!!!!!!!!

 24. Šie piemēri tikai norāda kāda visatļautība valda pašvaldībās un valsts to atbalsta, veic inkvizīcijas pret savu tautu, un tad brīnās, ka cilvēki brauc projām. Jābrauc, jo citur domā un atbalsta iedzīvotājus, bet šeit tikai ģērē, bet tur kur vajag skatīties tur neko nevar izdarīt.

 25. Nākamais jautājums, kas jāuzdod šim onkulis – par kuru partiju balsojāt pēdējās Saeimas vēlēšanās? Un vai spējat sasaistīt šo rēķinu ar partiju, kas šobrīd pie varas? Un pēdējais – vai spēsiet sasaistīt šo rēķinu ar kritisko domāšanu rudenī, kad kārtējo reizi iesiet uz vēlēšanu iecirkni? Ja nē, atvainojiet, maksājiet vien.

  • It kā jau varētu piekrist – vismaz daļēji. Tomēr būtu interesanti zināt, kuru no partijām tad jūs uzskatāt par “glābēju”, par kuru nākošajās vēlēšanās vajadzētu balsot!

 26. Mīļie cilvēki,rakstiet Eiropas savienības cilvēktiesību kantorim.Vasaras mājās ziemā dzīvot nedrīkst,tā ir likuma pārkāpšana. Tie Saulkrastu žuliki dabūs pamatīgi pa krāgu. Arī Latvijā ir jāstrādā Eiropas likumiem attiecībā pret cilvēku.Vietējo laupīšanai izdomātos likumiņus,lai viņi bāž krāsnī.

  • Vienīgais glābiņš, lūgt Dievu, nodoties kristietībai un ticības mācībai. Sūtiet sūdzību ROMAS pāvestam un lūdziet Dievu un Nacionālo apvienību zem “latvietības” karoga un lāpām. Eiropa jums atbildēs – tas ir nacionālās valsts jautājums, mēs te neko nevaram darīt, iejaukties. Tā nav Maskava, kas risināja, te ir Brisele, te ir varas “demokrātija” – “deklarēšanās nerada juridiskas sekas” )ha, ha, ha, patvaļa), NĪN nav juridisks jautājums?!?

   Mēs dzīvojam BARDAKA valstī. Paldies Zigfrīdam Dzedulim par publicitāti, šādu jautājumu ir daudz, uz vietas, latvieši savu tautu dzen izmisumā, bandītisms?

 27. Un kas par šo būtu sakāms VARAM un ministram Gerhardam?
  Tagad katra pašvaldība varēs rīkoties kā īstens viduslaiku feodālis, vai tomēr valsts mērogā arī tiks radīta kāda regulējoša un taisnīga sistēma nu jau pamatīgi ieilgušajā NIN kaut cik taisnīga un samērīga apmēra noteikšanas jomā.

 28. Onka! Uz nodokļa aprēķina brīdi vajag piedeklarēties pie tomātiem. Pēc tam atpakaļ. Tikai roku veiklība.

  • Tas gājiens -piedeklarēties uz vajadzīgo datumu, kur lielāks nodoklis vairs neiet krastā! Jo Ušakovs arī Rīgā plēš 1.5% Tā, ka maksāt nāksies jebkurā gadījumā!

 29. Naciķi ir Saulkrastu vadībā, balsojoet vēl oar VL un visādiem dzintariem un parādniekidm

 30. Badīgajiem jāšauj pa pirkstiem nekavējoties! Tādu “dāču” ir lērums; ko iegūs valsts vai pašvaldība, ja tās tiks pamestas likteņa un parādu varā? Ienaidnieku baru? Izskatās, ka “tautas kalpi” pavalstnieku un varas sanaidošanu uztver kā sev uzticētu misiju …

 31. Ļoti, ļoti nepareizi likumi un netaisnīga rīcība no Saulkrastu domes poses…..!

 32. Vasarnīca ir ekstra, katram jāizvērtē vai ekstras var atļauties vai nē. Galu galā ja pensionāram svarīgi šo vasarnīcu saglabāt, lai bērni sametas.

  Besīties var un vajag par vienīgajam majoklim uzliktajiem augstajiem nodokļiem.

  • Kāda ekstra, ja cilvēks vēlas kādu tīru odziņu un svaigu gaisu, vasarā izbraucot no pilsētas. Vai tad tikai bagātajiem tas lemts?

  • Laikam sācies klimakss,tas dod pa nerviem,šitai izpaužās šausmīgā skaudībā.

  • Es jau gaidīju, ka vismaz viens šāds komentārs būs! Grūti diskutēt ar šādiem “taukmūļiem”, šoreiz sieviešu dzimtes, vairāk te velk uz lamu vārdiem, jo šādus cilvēkus nevaru ciest tīri organiski. Bet nu noskaitīšu līdz 10 un mēģināšu oponēt argumentēti. Ja pensionārs žēlotos, ka gribētu, bet nespēj nopirkt sev vasarnīcu Saulkrastos vai kur citur, tad varētu Jums piekrist – cilvēkam jāizvērtē savas iespējas – vai varēs nopirkt, uzturēt, samaksāt nodokļus un t.t. Taču šajā (un daudzos citos gadījumos) situācija ir cita: pensionārs savu vasarnīcu uzbūvējis jau sen un spēj to būdiņu un dārziņu uzturēt, neprasot ne bērnu, ne pašvaldības palīdzību – vārdu sakot, viņš ne no viena neko neprasa! Tikai pamatoti ir sašutis, ka pēkšņi valsts un pašvaldības patvaļas rezultātā viņam tiek uzkrauts nesamērīgs (absolūti nesamērīgs) nodoklis. Ka pēkšņi un pilnīgi netaisnīgi tiek mainīti spēles noteikumi. Tas skar arī daudzus privātmāju īpašniekus, daudzi no kuriem nav nekādi bagātnieki, bet savas mājas uzcēluši, krājot centu pie centa, paši tās būvējuši, rēķinājušies ar to gadu (padomju vai jau brīvvalsts laikā) likumiem un situāciju, bet pēkšņi izrādās, ka tai teritorijai tagad uzaugusi kadastrālā vērtība un tāpēc jāmaksā milzu nodoklis, kurš daudziem nav pa spēkam. Bet atrodas tādi gudrinieki, kuri paziņo – ja nevari uzturēt, tad tinies! No sirds novēlu – kaut Jūs pati nonāktu tādā situācijā!

   • :) pūstošais kapitālisms visur ir Atbildēt

    pūstošais kapitālisms, kā te tā amerikā.visā pasaulē tā ir ikdiena-vecuma galā pensija vairs nespēj segt īpašuma izmaksas un jāmeklē risinājumi ko darit. parasti tas beidzas ar šķiršanos no īpašuma kurā visu mūžu dzīvots un hipoteka maksāta jo nauda ir tik cik viņa ir un nodoklī ir tādi kādi ir. kurš tev apzverejis ka vis būs tainigi? vis bus tikai likumigi:)

 33. Vai nākamreiz iesi uz barikādēm?

 34. nu kāpēc nevar piedeklarēt kādu? Atbildēt

  Pašvaldība savu interešu dēļ ir ieinteresēta, lai atbilstu ES kritērijiem līdzekļu piešķiršanai, un pašvaldība vēlas lielāku skaitu cilvēku redzēt savā teritorijā. Bez tam, cilvēkam var būt deklarētā dzīvesvieta, un faktiskā dzīvesvieta. Abas šīs vietas var norādīt oficiāli.Var būt dažādi iemesli, lai īslaicīgi nedzīvotu deklarētā dzīves vietā, piem. vecums ar pārvietošanās grūtībām, apkures trūkums ziemā, ja būve domāta dzīvošanai vasarā utt. Tas taču nav nekas krimināls?

 35. Līdz šim domāju, ka līdz tādam kauna darbam un absurdam var nonākt tikai Užakova Rīgā, bet, izrādās, esmu dziļi maldījies! Nekad,pat ļaunākajos murgos, prātā nevarētu ienākt, ka kaut ko tādu var izdomāt latviešu cilvēks pret saviem tautiešiem….

  • Ņirdzu no jums! ;))) Jums,akliem latviešiem visi apkart stāsta ka notiek Latvijas izmiršana un iznīcinašāna bet jums tikai valoda galvenais. Kaut vai no vienas pūses cilvēka ir zel, bet lai šis kungs tagad sež uz pakaļas taisni un lepojas ka LV krieviem ir vēl sliktāk.

  • pie kam te Ņils? – ne jau viņš to deklarēšanās nejēdzību izdomāja, bet nopelnit var. Latviešiem pašiem sava valsts, tad nu ar dara ko var, lai tik veicas sagaidīt godam savas valsts simtgadi, tad dies un dziedās.

 36. Visatļautība tā ir! Atbildēt

  Pret saviem cilvēkiem tā rīkoties! Kauns!!!

 37. Tas ir vairāk kā Lielbritānijā – 3 guļamistabu divstāvu mājai labā rajonā stundas attālumā no Londonas nodoklis gadā ir 1100 GBP . Izskatās , ka dioti tikuši pie teikšanas un beidzot var izpausties .

 38. neviens neko nespiež, piedāvā izeju kā likumigi var samazināt maksājamo summu un viss. gribi maksā visu, gribi dari kā iesaka, tava izvēle. pašvaldiba jau tikai izpilda likumu, tā likumus neizdod

  • Tu tikai izliecies , vai tiešām esi tups ?

  • Tāda likuma nav- šis nodoklis ir pašvaldības izvēle.

   • nav nekustamā īpašuma nodokļa? kādi prieki:) likums nosaka gan cik procentus no ipašuma vertibas jāiekasē gan ari kadastra vertibu piesaistišanu mistiskai “tirgus vertibai” saeima nolēma. pašvaldiba protams var variet un iedot atlaidi, ir tur procentu koridors kurā pašvaldiba var manevret, bet te sākas bet. pirmkārt ja pašvaldiba neieksē pilnu vertibu, tad valsts jau nekompensē starpibu, valsts uzskata ka pašvaldibai nauda ir kā pie pilnas nodokļu iekasešanas. otrkārt ja onka kā šini gadijumā nev deklarets šinī savā īpašumā, tad iemesla dot atlaidi nu nav ne vismazākā. atlaižu došanai nosaka kriterijus lai nesanāk ka nu atlaiz visiem kam ienāk prātā. pašvaldibai nav jāmeklē veidi kā piešķirt visiem maximālās iespejamās atlaides, tās jāmeklē pašiem īpašniekiem.
    vissmiekligākais šinī situācijā ir fakts ka visi lamā pa’valdibu, jo rēķinu saņem no tās, bet to ka vainiga saeima, neparko negrib saprast

 39. Ilmārs 5 līmeņa profisionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcībā Atbildēt

  Kad es mācījos LLA un paraleli strādāju Ģeodēzijas katedrā mani kolēģi padomju laikā to sauca “Par privātīpašuma IZNĪCINĀŠANAS nodokli” un kamēr būs spēkā 2006 g V.Paršovas aizstāvētā doktora disertācija par kadastrālo vērtēšanu nekas NEMAINĪSIES ,jo šis MURGS ir ielikts visos likumos un arī 08.03 Saeimā iesniegtos labojamos “Zemesgrāmatu un nek.īpaš. kadastra likumos”I

 40. Kas no ta kad cel pensijas kad vini ar saviem nodokliem znaudz cilvekus nost

 41. Iesaku pārdot,jo kad nonāks sprūda nagos nedabūs neko.

  • Pārdošanai ir divas puses. Vēl jau jāatrod lētticīgs pircējs, kurš varētu piedeklarēties vai maksāt to lielo nodokli. Nav jau nekur teikts, ka šis īpašums ir baigi iekārojamā vietā, visticamāk, tā ir Ķīšupes tipa šanhaja. Un arī parādu piedzinēji to labi saprot, tāpēc nenomaksas gadījumā piedziņa tiks vērsta pret kunga Rīgas īpašumu, kuru vieglāk realizēt. Lūk tā..

 42. Kadastrs absurds Atbildēt

  spriežot pēc nodokļa, ēkas kadastrālā vērtība ir 57 tūkstoši. Tas ir pilnīgs absurds!

 43. Ko par šīm pašdarbībām no pašvaldību puses domā Tiesībsargs? Vai tiešām pašvaldību rijības dēļ jāiznīcina tauta???

  • tikai pilda likumā noteikto, likumus pieņem saeima. ne uz to koku rej

   • Pirms raksti- izlasi! Atbildēt

    Parādi man to likum!!! Tāda nav. Ir tikai attiecīgās domes saistošie noteikumi.

   • Nemuldi! Lai sātīgi paēdinātu pie pašvaldību silēm pieklupušo liekēžu barus ir nepārtraukti jāpaaugstina pašvaldību ieņēmumi, bet NĪN ir viens no pašvaldību siļu piepildīšanas veidiem.

    • Pašvaldības ir brangi apaugušas ar birokrātiem-rads rada galā barojas! Un izglītības tikai tik, cik, lai paceltu primitīvus nodokļus, nevis, lai attīstītu uzņēmējdarbību no kuras ņemt tos nodokļus! Saulkrasti jau tā atrodas jūras krastā-smel no tūrisma! Bet, kad smadzeņu nav-liec tu viņus kaut vai dimantu krastos tolka nekāda!!!!

 44. ta ira tiraka cilveka izpiesana no majam ,un valsts ieredniem visam uzsplaut virsu! ta stulba dekleresa ko vini pienema,tiesam pretigi. kamer tauta maksas mus ka aitas slauks valsts vai ari tas pasvaldibas.laikam kamer nejies protestos kartibas nebus.

 45. Tā ir mūsu Latvija. Valdība, kas dara visu iespējamo, lai atbrīvotos Latvijas zeme no iedzīvotājiem.

  • Gan gribās teikt,paldies Dievam ,ka esam prom no tās cilvēku pazemošanas un mocīšanas elles Latvijā. Atgriezties- uz kurieni? Uz beztiesīgu valsti,kur katrs ierēdnelis uz sava stūra izkaļ savu likumiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+