×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. marts, 2015
Drukāt

Spīkere: jāskatās patiesībai acīs – cilvēki ir nobažījušies par drošību (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Esošās ģeopolitiskās situācijas dēļ Latvijas politiķiem nepieciešams būtiski aktivizēt kontaktus ar sabiedrību, lai skaidrotu cilvēkiem drošības jautājumus, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

“Varas pārstāvjiem un politiķiem šobrīd ir ļoti nopietni jāstrādā iekšpolitiski. Ir svarīgi doties pie Latvijas ļaudīm, atrodot laiku, ja vajag – brīvdienās, ārpus darba stundām, lai runātu ar cilvēkiem,” vizītes laikā Rēzeknē uzsvērusi Mūrniece, “jāskatās patiesībai acīs – cilvēki ir nobažījušies par drošību. Politiķiem ir jāsniedz pārliecinošas atbildes un jāskaidro situācija. Ir jāskaidro, ka Latvija ļoti intensīvi strādā pie virknes pasākumu, kā arī kopā ar ES un NATO partneriem, lai drošības riskus būtiski mazinātu.”

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas preses dienests, Saeimas priekšsēdētāja Rēzeknē tikās ar Jaunsardzes departamenta 2.novada nodaļas instruktoriem un jauniešiem. Novadā ir 2529 jaunsargi un 28 instruktori, jaunsargu skaits aug un instruktori ir pārliecināti, ka šis process turpināsies. Jaunsardze apvieno jauniešus no 10 līdz 21 gada vecumam.

Uz tikšanos bija ieradušies jaunsargi no virknes Latgales skolu. “Mēs nešķirojam jaunsargus pēc dzimuma vai valodas. Gadās, ka jaunie dalībnieki atnākot nesaprot komandas latviski, bet mēs palīdzam, un pēc mēneša vai diviem jaunietis latviešu valodā saprot visu, kas nepieciešams,” stāstījis 2.novada jaunsardzes nodaļas vadītājs Juris Lelis.

“Jaunsardzes vārdā ir iekodēta nozīme sargāt – savus biedrus, savu māju, savu ģimeni, savu pilsētu un novadu, savu valsti,” teikusi Mūrniece, “Jaunsardzē iegūtās praktiskās militārās un dzīves prasmes, kā arī pleca un komandas sajūta ir labs dzīves skolas pamats.”

Sarunā jaunieši vaicājuši par mobilizācijas iespējamību un iespējamajām darbībām iebrukuma apstākļos. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra NATO un ES dalības lomu drošības risku mazināšanā Latvijā, stāstīja par informatīvā kara izpausmēm un tā būtību, mudināja mediju sniegto informāciju salīdzināt un vērtēt kritiski.

Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta direktors Ansis Strazdiņš uzsvēra, ka būtiski ir sekot citu NATO valstu praksei un jaunsardzes apmācībā lietot demilitarizētus ieročus, ieskaitot tos, kurus tieši šobrīd lieto bruņotie spēki. Tas ļautu jaunsarga sagatavotībai tuvoties tām prasībām, kuras ir Nacionālo bruņoto spēku karavīram. Jaunsargi un instruktori saņēma Saeimas priekšsēdētājas ielūgumu viesoties Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. L.Grantiņš H-86 Atbildēt

  Krievu nacisti un vietējie komunisti cer uz Putina iebrukumu Latvijā ! Mūrniece nākotnes Latvijā ieņems vadošo lomu.

  • Интересно, чего такого забористого вы курите. Убойная дрянь наверное, если вас так колбасит после неё.

   • L.Grantiņš H-86 Atbildēt

    Drīz tādi “grafisti” buģet kalbasovaķ begom na rašu parašu !

    • Ах ты, боже мой, уже дрожу от страха. Уж больно вы грозный. Боюсь спросить, а у нас здесь рай по вашему? А чего тогда народ из этого «рая» разбегается кто куда?

     • L.Grantiņš H-86

      Lasīt jau laikam tu māki, bet ar saprašanu tā švakāk. Es tev nedraudu, bet saku, kas drīz notiks ar tādiem kā tu. Tad jau kāršu licēja , pie kuras tu aizej, lai paredzētu nākotni, arī ir pieskaitāma pie draudētājām. Pats saproti, grafist, ka okupantu liktenis vienmēr ir bijis bēdīgs, viņš vienmēr tiek iznīcināts, protams, ja nepaspēj aizkalbasiķ uz parašu- roģinu veļikih idiotov !

     • >L.Grantiņš H-86 22. marts, 2015 13:36
      Состояние националистического опьянения продолжается!? Говорите, что не угрожаете, а сами априори причисли к окупантам и описываете мою дальнейшую незавидную судьбу. Ну, ну. А если я местный, да вдруг такой же гражданин как и вы?! Что тогда? Хотите, в ответ опишу судьбу несчастного аборигена, с кольцом в носу и бусами на шее? Голубчик, вашу письменность придумал и создал немецкий пастор, первая газета на вашем языке вышла в Петербурге, ваши города построили немцы, русские да поляки, вас в Ригу не пускали жить…. Так где тогда «параша» и где «родина идиотов»?

 2. Jā daudzi gaida ”atbrīvotājus” un rokās jau tur pat dzīvokļu, villu, viesu namu sarakstus, kurus varētu atbrīvot un paši ieņemt un ne jau nu PSRS laika blokmājās… Tāpēc arī Bērziņš klusē un SC Adamsons un ZZS Lembergs jau laicīgi runā par NATO okupantiem ( lai pašiem kaut paliktu…pārējiem būs jāizvācās kā Krimā ).
  Tas jau arī nepatīk un tāpēc lietu spogulim tādi naidīgi komentāri.

 3. Aicinājums spīkerei ieskatīties patiesībai acīs – lielākā daļa Latvijas iedzīvotāji jūs ienīst. Pelnīti ienīst.

 4. ‘…. Ir svarīgi doties pie Latvijas ļaudīm, atrodot laiku, ja vajag – brīvdienās, ārpus darba stundām, lai runātu ar cilvēkiem,” …’
  ========
  Galīgi slima!

  • Klaisies manos vārdos, neskaties uz maniem darbiem. Kaut kā neatceros ka viņa pat būtu darījusi to ko pati sludina. Tāpat gan partijas gan siles biedri ir ļoti reti pamanāmi un tās pašas reizes vēlēšanu priekšvakarā.

 5. Izgājšnedēļ no Ādažu poligona puses bija dzirdama dikta šaudīšanās. Un es kaut kā iedomājos – droši vien tagad tās ir mācības, bet, ja Pleskavas gaisa desanta divīzijas daļas sāktu Ādažos desantēties, vai tad skanētu citādi?

 6. Uģis
  Taisnība ! Putins meloja, ka Krimā nav Krievijas karaspēka un viņš nezinot kas tie par “zaļajiem ” vīriņiem. Tagad atzinās, ka jau pirmās dienas esot vadījis Krimas okupāciju, vietējo slepkavošanu un privātīpašuma atņemšanu !!! …RODAS SECINĀJUMS ; ” KRIEVIJA = SLEPKAVAS, OKUPANTI UN MEĻI” ! Tāpēc mums jābūt gataviem ka šie necilvēki iebruks arī pie mums . Bet mēs nepadosimies ! Uz Sibīriju nebrauksim !! Un par savu zemi okupantiem galvas norausim !!!!

 7. Ko man tēvis novēlēja, lielā karā aizejot – valkā dēliņ apakšbikses, bikšu galus aizsienot !!!

 8. Pašai nevajag piedalīties nedrošības sludināšanā.

 9. Tiec nu gala saeima ar dzerajiem ,tuberkulozi ,nodoklu nemaksataju,zilo,melosanu,tad vari sakt runat par drosibu nav ko visu laiku biedet tautu ar karu,ta ka vispirms tiec gala ar to rozu buketi tad dari citus darbus.

 10. Ir jau ideāli justies drošībā noklusētu kolaboracionistu 100%pārvaldītā valstī.Personīgi jūtos daudz drošāk okupācijas periodā,jo bija zinams kas ir kas.Jāuzmanas bija no slepenajiem ziņotājiem,kurus sekmīgi visus neatkarības gadus sarga no publicitates.Tagad tādas drošības nevar pat teoretiski,jo visur rosas ļaudis ar multisirdsapziņu.

 11. skatisimies patiesibai acīs Atbildēt

  cilvēkus nepamatoti baida, veido ienaidnieka tēlu lai piesegtu savas fīres

  • kurš tad jums liek baidīties?Nebaidieties nemaz,ukraiņi arī nebaidījās,jo uzskatīja ,ka krievi ir brāļu tauta.Tā kā -droši ,paši tak zināt,ka krievi uzvarēja Vācijas nacismu ,lai paši savā valstī varētu to pilnveidot un izmantot pret mazākajām kaimiņtautām.Nav tik saprotams-ja lielākais ienaidnieks ir ASV,tad kāpēc jāuzbrūk Ukrainai?Tad jau vajag uzreiz sākt ar ASV.Bet mēs turpināsim nebaidīties,kaut gan tās pašas ASV sakaušanas sakarā,ukraiņu liktenis var tikt piemērots arī mums.Esam jau pietiekoši mazi,nevis kā ASV.

   • Не, ну ты сам можешь от страха удавиться прямо сейчас. У тебя же уже нет другого выхода, одна сплошная истерика. Уже визжишь как баба, в мозгах каша, кто скакал, кто на кого напал, а завтра на нас нападут, ой… Вообщем, как говорил старина Фрейд: «голубчик, вам пиздец!»

Draugiem Facebook Twitter Google+