×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Spīķeros atklās Likteņdārzam veltītu izstādi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Gada nogalē, no 16. līdz 23. decembrim Spīķeru kvartālā Rīgā ik dienu no plkst. 11 līdz plkst. 15 būs atvērta Likteņdārza draugu alejai veltītā izstāde, kurā varēs izzināt Likteņdārza tapšanas vēsturi, aplūkot fotogrāfijas un bruģakmens paraugus, informē rīkotāji.

Likteņdārza veidotāji piedāvā alternatīvu Ziemassvētku vai gadu mijas dāvanu ar iespēju iemūžināt savu draugu un radu vārdus uz bruģakmens, kas tiek izgatavoti no Latvijas laukakmens.

Likteņdārza draugu alejas 200 metru garo ceļu līdz dārza centrālajai daļai – amfiteātrim Daugavas malā – paredzēts izveidot, izmantojot 114 000 pelēku bruģakmeņu. Pirmie divi tūkstoši bruģakmeņu iebruģēti 2012. gadā.

Atbalstu Likteņdārzam ar savu bruģakmeni pauduši daudzi Latvijā slaveni cilvēki un patrioti, kā, piemēram, sportisti Jānis Lūsis, Raimonds Bergmanis, Dainis Dukurs, Martins Dukurs un Tomass Dukurs un citi.

Izstādē būs iespēja tuvāk iepazīties ar Likteņdārza ideju, aprunāties ar dārza īstenotājiem un, ziedojot 10 eiro par bruģakmeni, saņemt pateicību kā apliecinājumu dalībai ceļa īstenošanā. Atbalstīt ar savu bruģakmeni Likteņdārza kopēji aicina arī Likteņdārza lapā draugiem.lv/liktendarzs (ziedojot par bruģakmeni ar SMS) vai pārskaitot uz “Kokneses fonda” norēķinu kontu (reģistrācijas numurs: 40008092535, konta numurs LV10UNLA0050006878844 AS “SEB Banka”).

Atbalstītāju vārdi tiks iegravēti uz bruģakmeņiem un 2015. gada vasarā iebruģēti Likteņdārza draugu alejā.

Tāpat 2015. gada sākumā Rīgā plānotas vairākas izstādes Likteņdārza draugu alejas atbalstam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Amerikā pie Brīvības statujas esot iegravēti pirmo kontinentā izkāpušo cilvēku vārdi. Mums nekādā gadījumā nevēlas iemūžināt Sibīrijā izsūtīto un bojā gājušo vārdus. Vienīgi Lestenē pirmajos Neatkarības gados paspēja ierakstīt bojā gājušo leģionāru vārdus. Arī Likteņdārzā vajadzēja izveidot sienu ar izsūtīto vārdiem, tad šādam darbam būtu kāda jēga. Tagad uz akmens tā īpašnieka autogrāfs. Izsmiekls!

Draugiem Facebook Twitter Google+