×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Spīķeros darbosies “Café Europa”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uz Rīgu 2000 km garu ceļu no Beļģijas pilsētas Monsas uzsākuši Eiropas kultūras galvaspilsētu sadarbības projekta “Café Europa” konteineru moduļi, kuros no 15. augusta līdz 28. septembrim jauno mediju kultūras centrs RIXC piedāvās vērienīgu programmu, kuras uzmanības centrā būs māksla, zinātne un inovāciju tehnoloģijas, vēsta Rīga 2014.

Šī kultūras pasākumu telpa virtuāli savieno Eiropas Kultūras galvaspilsētas (EKG), jo nākamgad, kad par EKG kļūs Monsa, “Café Europa” tīklā pievienosies arī vairākas citas vietas – nākamās Eiropas kultūras galvaspilsētas.

“Café Europa” konteineru moduļi tiks uzstādīti Spīķeru kvartālā, kur RIXC iekārtos mākslas un zinātnes inovāciju laboratoriju. Katru nedēļu Rīgas “Café Europa” mainīsies izstādes, kurās eksponāti veidošanā tiks aicināti piedalīties arī apmeklētāji. Izstādes organizēs un radošās darbnīcas vadīs gan RIXC, gan citi mākslinieki un zinātnieki, apskatot tādas jaunas un inovatīvas tēmas kā 3D printēšana, māksla un zinātne, sociālā inovācija un zaļās enerģijas tehnoloģijas.

Augustā notiks arī “Café Europa” iniciatoru – TechnocITé, digitālās inovācijas centra no Monsas rīkotās radošās darbnīcas Europa Wall un speed-dating starp Latvijas un Beļģijas radošajām industrijām. Apmeklētāji tiks aicināti arī uz Liepājas jauno mediju mākslinieku radošajām darbnīcām 3D printēšanas laboratorijā, kur būs apskatāma arī izstāde un norisināsies jauno mediju mākslas simpozijs JMM Showcase.

Septembrī, līdzās 3D printēšanai tiks izveidota mākslas un zinātnes laboratorija, kurā beļģu māksliniece Annemija Māss vadīs aizraujošas, urbānajām ekosistēmām veltītas darbnīcas, bet RIXC, Latvijas Universitātes zinātnieki, kā arī dizaineri no Francijas eksperimenta gaitā mēģinās radīt 3D objektus no skaņām un ūdens enerģijas.

Savukārt filozofs, biomākslas un zinātnes vēstures pētnieks Ainārs Kamoliņš vadīs darbnīcas, kurās taps scenogrāfija 17. gadsimta lugai par “virtuoziem” – kā tolaik dēvēja zinātniekus un viņu eksperimentus.

Septembra otrajā pusē izstādē LAUKI iesākto projektu FOOOD turpinās Gints Gabrāns, kas kopā ar mikrobiologiem piedāvās apmeklētājiem testēšanu – vai jūsu organismā ir enzīmi kas ļauj ēst papīru (celulozi). Noslēgumā somu māksliniece Hanna Hāslahti iekārtos interaktīvu izstādi par vizuālās uztveres psiholoģiju, pēc kuras principiem autore ir izstrādājusi sociālās spēles un “ēnu projekcijas” darbnīcas.

Izstādes būs atvērtas no otrdienas līdz svētdienai, no plkst.12 līdz 18. Ieeja brīva. Pirmdienās notiks ekspozīcijas maiņa.

Ikvienam būs pieejamas arī iknedēļas radošās darbnīcas bez priekšzināšanām, dalība bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+