Kultūra
Mūzika

Spilgtais ansamblis “Club des Belugas” – “Sumertime” festivālā 0

Publicitātes foto

11. augustā Dzintaru koncertzālē 13. starptautiskā mūzikas festivālā “Summertime – ielūdz Inese Galante” un Latvijā viesosies viens no pasaules izteiksmīgākajiem ņūdžeza kolektīviem – “Club des Belugas” no Vācijas. Ar “Club des Belugas” viesošanos Latvijā beidzot būs piepildīts ilgi lolots sapnis, jo šo mūsdienīgo džeza korifeju ierašanos Ineses Galantes fonda komanda festivālā vēlējusies redzēt jau sen.

Jūrmalā ansamblis muzicēs sešu cilvēku sastāvā, kuru vidū būs Kalifornijā dzimusī Brenda Boikina. “Viņa ir leģendāra džeza dziedātāja ar fantastiskām vokālajām dotībām un spēcīgu harismu,” atklāj festivāla rīkotāji un, raksturojot kolektīvu, teic: “Tas iekarojis plašas auditorijas mīlestību ar sev raksturīgi spilgtajiem žanru “kokteiļiem” – apvienības mūzikā saklausāmi brazīliešu ritmi, Eiropas lounge, elektrosvings, fanks un soula noskaņas. “Club des Belugas” daudzveidīgo un spilgto skanējumu nodrošina arī regulāra sadarbība ar atzītākajiem džeza vokālistiem no Eiropas un Amerikas.” Pateicoties spēcīgajai harismai, fantastiskajām vokālajām dotībām un enerģiskajām deju melodijām, ansambļa vokālisti vienmēr uzstājas pilnas skatītāju zāles priekšā uz labākajām skatuvēm visā pasaulē.

Kolektīva muzikālais repertuārs ir raksturīgs mūsdienu ņūdžeza stilam, kas brīvi apvieno labāko no elektroniskās mūzikas un dažādus deju ritmus ar tradicionālo džeza performenci. “Club des Belugas” tika izveidots 2002. gadā, bet jau gadu vēlāk tā kompozīcijas bija iekļuvušas Vācijas labāko hitu sarakstu virsotnēs un pulcēja klausītāju pilnas zāles. Kopš tā laika kolektīva radošajā mantojumā ir deviņi studijas albumi un divas “Spanish Jazz Awards” nominācijas. Kolektīva mūzika daudzkārt izmantota filmās, TV šovos un tādu slavenu zīmolu kā “Mercedes-Benz”, “BMW”, “Lexus”, “Martini”, “Samsung”, “LG Electronics”, “Victoria’s Secret” reklāmās.

Šis ir jau trīspadsmitais festivāls. Festivāla patronese Inese Galante nav māņticīga: “Trīspadsmitais gads. Visi saka trīspadsmit, trīspadsmit, bet man liekas, ka tas ir labākais cipars pasaulē! Viss nāk un iet. Pazūd un mainās, bet mūzika, tas ir mūsu kodols. Tas ir mūsu pamats.”

 

11. VIII 20.00 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 7 līdz 50

LA.lv