×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Spilgti zaļais plankums Driksas upē izveidojies no pārtikas krāsvielas (papildināts)

LETALETA

Šodien Jelgavā, Driksas upē, pamanītais aptuveni 3000 kvadrātmetru lielais spilgti zaļais plankums ir videi nekaitīgs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere.

 

Atsaucoties uz Valsts vides dienesta (VVD) speciālistu noskaidroto, viņa pastāstīja, ka zaļais ūdens upē nonācis no pilsētas siltumtīkliem, kur tas speciāli ticis iekrāsots, lai varētu veikt sistēmu pārbaudi. Izmantotā krāsviela esot videi nekaitīga.

Šodien Driksas upē, Jelgavā, ieplūdusī zaļā krāsa ir pārtikas krāsviela, kas nav kaitīga videi un kas tur nonākusi siltumapgādes uzņēmuma SIA “Fortum Jelgava” darbību rezultātā, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Viņš pastāstīja, ka speciālisti konstatēja, ka krāsviela ir tā pati, ko visi lietojam uzturā, un tā nav bīstama. Diennakts laikā tā izšķīdīšot, un putniem un zivīm tā nekaitējot, tāpēc nav jāsavāc. Tomēr VVD noskaidros, kāpēc “Fortum Jelgava” nebrīdināja sabiedrību par šīs krāsvielas iespējamo nonākšanu upē.

VVD informē, ka arī cilvēki upē var mierīgi turpināt peldēties vai makšķerēt. Konstatējot krāsvielas veidu, VUGD darbinieki novāca arī norobežojošās bonas.

“Fortum Jelgava” komunikācijas vadītāja Guntra Matisa informēja, ka šodien “Fortum” veica plānotos darbus Lielās ielas rajonā un darbu veikšanai bija nepieciešams iztukšot siltumtrasē esošo iekrāsoto ūdeni pilsētas lietus ūdens kanalizācijas sistēmā. Pēc laika iekrāsotā ūdens klātbūtne tika konstatēta Driksā.

No šā gada 3.jūnija “Fortum” Jelgavā veic siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu pārtikas krāsvielu, kas piedod tehniskajam ūdenim zaļganu fluorescentu nokrāsu. Tā ir nepieciešama, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus.

Pievienotā krāsviela siltumnesējā ir pārtikas krāsviela, kas saskaņā ar ES direktīvām nav kaitīga iedzīvotāju veselībai. “Ņemot vērā izveidojušos situāciju, turpmāk pirms šādu darbu veikšanas informēsim Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru,” skaidroja Matisa.

Kā ziņots, šodien plkst.9.13 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Driksas upē, pamanīts aptuveni 100 metrus garš un 30 metrus plats spilgti zaļš plankums bez īpašas smaržas. Glābēji ar laivu apsekoja upi un konstatēja, ka plankuma mala atrodas apmēram 20 metru attālumā no krasta.

Pie Driksas tilta, pretī Lielajai ielai, VUGD darbinieki uzstādīja norobežojošās bonas 60 metru garumā un par notikušo paziņoja VVD.

Jau ziņots, ka kopš jūnija SIA “Fortum Jelgava” pilsētā veic siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar krāsvielu fluoresceīnu, kas piedod tehniskajam ūdenim zaļganu fluorescentu nokrāsu.

SIA “Fortum Jelgava” komunikācijas vadītāja Guntra Matisa iepriekš informēja, ka krāsvielas pievienošana siltumnesējam tiek veikta regulāri katru gadu. Tas ir nepieciešams, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdi siltumtīklos, kā arī lai atrastu bojātos karstā ūdens sildītājus un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu.

Pievienotā krāsviela siltumnesējā nav kaitīga iedzīvotāju veselībai, turklāt siltumnesējs cirkulē tikai siltumtīklos un apkures sistēmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+