Laukos
Bizness

“Spilvas” zīmolu ražotājs dubulto eksporta apjomus0

Publicitātes foto

Uzņēmums “Orkla Foods Latvija” turpina audzēt eksportu, kas 2017. gada astoņos mēnešos ir pieaudzis par 54,4%, salīdzinot ar to pašu laika posmu 2016. gadā. Straujākais Babītes novada Spilvē ražotās produkcijas noieta pieaugums ir Somijā, Lietuvā un Dānijā.

“Somijas tirgum visvairāk ražojam salātu mērces (dresingus) un majonēzes, kā arī – tomātu mērces un mārrutkus. Somijā pieprasītākās ir tomātu-čili, klasiskā salātu un cēzara salātu mērces. Savukārt Dānijas tirgum ražojam Premium kategorijas dresingus, tur pieprasītākās ir mango un pesto mērces,” informēja “Orkla Foods Latvija” mārketinga direktore Dana Erciņa-Užāne.

Eksporta apjomu pieaugums saistīts gan ar uzlabojumiem loģistikā, gan ar uzņēmuma produkcijas atpazīstamības un uzticamības pieaugumu. “Daudzos eksporta tirgos strādājam jau daudzu gadu garumā, un tas vairo mūsu produkcijas atpazīstamību un uzticēšanos tai, kā arī ceļ tās vērtību,” norādīja uzņēmuma pārstāve.

Eksporta izaugsme ir saistīta arī ar strukturālām izmaiņām “Orkla” grupas uzņēmumos Eiropā. Uz “Orkla Foods Latvija” ražotni Babītes novadā no Lietuvas ir pārcelta vairāku produktu ražošana Lietuvas tirgum. Tādēļ eksporta apjoms uz šo valsti ir vairāk nekā dubultojies un prognozējams, ka varētu pieaugt vēl vairāk.

“Orkla Foods Latvija” ražojumi eksporta tirgos ir pieejami gan ar zīmolu “Spilva”, gan ar vietējos tirgos plašāk pazīstamiem zīmoliem “Beauvais”, “Felix”, “Vitana”.

“Orkla Foods Latvija” ražojumu eksporta tirgi ir ASV, Čehija, Dānija, Igaunija, Īrija, Kanāda, Krievija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Slovākija, Somija, Ukraina, Vācija, Zviedrija.

Jau ziņots, ka uzņēmums ar nosaukumu “Orkla Foods Latvija” strādā kopš 2015. gada decembra, kad tika pabeigta norvēģu “Orkla” grupai piederošo kompāniju SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienošana vienā uzņēmumā. Jau vairāk nekā 25 gadus uzņēmuma zīmoli un produkti pieejami tādās kategorijās kā tomātu mērces un kečupi, majonēzes, dresingi, konservēti dārzeņi, ievārījumi un deserti, mārrutki un sinepes, zupas un otrie ēdieni, garšvielas, sulas un nektāri, dzeramais ūdens un kvasa dzēriens, smūtiji.

LA.lv