×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

«Spilve» ceļas spārnos

spilve3_ts_7

Latvijas galvaspilsētas lidlauks “Spilve”, kas savulaik bijis gan vietējā, gan starptautiska mēroga lidosta, nu tiek gatavots jaunam cēlienam, attīstot tā infrastruktūru un ierīkojot aviācijas muzeju lidostas telpās.


Kā sestdien informēja “Spilves” izpilddirektors Jānis Maslovskis, lidlauka sertifikāts ir atjaunots, un nu lidosta ir tiesīga sniegt lidlauka pakalpojumus un uzņemt līdz pat 5,7 tonnām smagus gaisa kuģus. Nākotnes plānos ir desmit jaunu angāru būve, lidlauka informācijas servisa izveide, kā arī sakaru ierīču uzstādīšana, lai uzlabotu gaisa satiksmi. Paredzēta skrejceļa aprīkošana ar apgaismojumu, ļaujot to izmantot arī naktīs vai sliktas redzamības laikā.

Lidostas ēka, kas celta padomju klasicisma stilā un uzskatāma par “laikmeta pērli”, ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Objekts atrodas SIA “Rīgas nami” pārraudzībā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kārlis Kavacs iepazīstināja ar ieceri lidostas telpās ierīkot aviācijas muzeju. To veidojot, tikšot meklēta kombinācija starp vēsturiskām un mūslaiku vērtībām. Kā akcentēja K. Kavacs, pati lidosta “Spilve” ir interesants apskates objekts ikvienam – gan vietējam, gan ārzemniekam, un to lieliski papildina līdzās esošais lidlauks un lidaparāti. Kā piebilda Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, aizvadītajos Rīgas svētkos lidosta atklāta kā vēl viens apskates objekts, jo te bāzējušies paraugdemonstrējumu lidotāji. “Turklāt Rīgas teritorijā cita lidlauka nemaz nav,” uzsvēra domes izpilddirektors, atgādinot, ka lidosta “Rīga” atrodas Mārupes novadā.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis sacīja, ka Latvijā ir problēmas ar vēsturiskām vērtībām, jo daudzi objekti tiek nojaukti vai aizmirsti, tādēļ pašreizējais un tālāk plānotais lidlauka “Spilve” pielietojums ir patīkama pārmaiņa. Kā pastāstīja K. Kavacs, lidostas ēka jau esot pamatīgi izpētīta, lai noskaidrotu, kas nepieciešams efektīviem atjaunošanas darbiem.

 

Afiša

Lidosta “Spilve” apmeklētājiem durvis vērs maija nedēļas nogalēs un jūnijā būs atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas.

21. aprīļa Lielās talkas ietvaros visi laipni aicināti uzkopt “Spilves” teritoriju.

2. jūnijā Spilvē notiks Vislatvijas aviatoru salidojums, kas priecēs apmeklētājus un dalībniekus ar gaisa šovu.

25. un 26. augustā te notiks Aviācijas svētki, kas piedāvās daudzpusīgu izklaides, informatīvo un māksliniecisko pro-grammu. Kulminācija būs gaisa šovs un retro lidmodeļu parāde.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.1
Alūksne +16.4
Daugavpils +20.7
Saldus +15
Liepāja +16.0
Jelgava +17
Ventspils +16.0
Limbaži +15
Madona +17
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+