×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Spirdzinājums augiem. Kā laistīt tomātus un gurķus siltumnīcā?

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

“Kad laistīt tomātus un gurķus siltumnīcās – no rīta ar siltu ūdeni vai dienas laikā?” LIENE TALSU NOVADĀ

Gurķus labāk laistīt no rīta (ienes siltumnīcā mucu un pielej ar ūdeni, dienā tas sasilst, un no rīta var laistīt). Karstā laikā vajag arī dušot dienas vidū, ap pulksten diviem trijiem. Laistīšana vakaros gurķiem nenāk par labu – šādi tiek mitrināta augsne, palielināts gaisa mitrums naktī, kad tas nemaz nav vajadzīgs, un izplatās slimības.

Stādot tomātus, augsnei jābūt irdenai un mēreni mitrai. Pirms tam dēstus aplaista ar tīru, siltu ūdeni, ļaujot tam 15–20 minūtes iesūkties un substrātam pie saknēm samirkt. Stādījumu aplaista nedaudz, katram stādam izlietojot 0,5–1 l ūdens.

Nākamā reize atkarīga no laika apstākļiem. Ja laiks ir karsts, sauss un augsne izžuvusi, jāmitrina pēc nedēļas. To dara uzmanīgi, pēc iespējas tālāk no sakņu kamola, nelejot daudz un vienuviet. Ja ir mitrs laiks un zeme smaga, laistīt nesteidz, ļauj augiem iedzīvoties un sakuplot. Augot tomātu prasības pēc mitruma pieaug, tāpēc turpmāk jālaista reizi nedēļā mitrā laikā vai katru trešo ceturto dienu karstā laikā.

Vasaras vidū, kad tomāti jau lieli (1,8–2 m), deva atkarīga no augļu un zaļās masas daudzuma. Lielam augam katrā reizē vajag 12–15 l ūdens.

Dārzniecības “Neslinko” vadītāja Elga Bražūne iesaka tomātus laistīt dienas otrajā pusē (ap plkst. 17–19), jo saulē ūdens būs sasilis un novakarē mazāk iztvaikos no augsnes. Laista un piebaro vienlaikus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+