×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

SPKC, iespējams, viltoti dokumenti

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par iespējamu dienesta dokumentu viltošanu saistībā ar vairāku fiktīvu darbinieku nodarbināšanu Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

KNAB rīcībā esošie materiālie liecina, ka SPKC amatpersonas, iespējams, mantkārīgā nolūkā, veica dienesta dokumentu viltošanu ar nolūku fiktīvi nodarbināt vairākas personas.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja, KNAB darbinieki pagājušajā piektdienā ieradušies centrā, lai veiktu procesuālās darbības. No centra lietvedības esot izņemti dokumenti par laika periodu no 2013.gada līdz šim gadam, kas saskan ar laika periodu, kad SPKC vadīja Inga Šmate, kuru gada sākumā aizrotēja uz citu Veselības ministrijas (VM) padotības iestādi – Valsts sporta medicīnas centru. Šmate šajā iestādē šobrīd pilda vadītāja vietnieka pienākumus. SPKC gan neatklāj, kādi tieši dokumenti izņemti.

Arāja arī pastāstīja, ka neviens SPKC darbinieks nav atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, tomēr centram nav zināms, vai kādam darbiniekam ir piemērots arī aizdomās turētā statuss un vai kāds darbinieks ir parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Vaicāta, kādi varētu būt SPKC finansiālie zaudējumi saistībā ar iespējamu fiktīvo nodarbinātību, Arāja norādīja, ka to atklās izmeklēšana.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+