Kultūra
Teātris un kino

“Splendid Palace” 95. sezonu sāks ar Finesa un Marē saspēli “Fantomasā”0

Publicitātes foto

Turpinot tradīcijas, kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” arī šogad sezonas atklāšanā sagādājis saviem skatītājiem lielisku dāvanu – uz lielā ekrāna būs iespēja sastapt vienu no šarmantākajiem neliešiem kino vēsturē Fantomasu, LA.lv uzzināja kinoteātrī.

Kad tālajā 1911. gadā franču detektīvromānu rakstnieki Pjērs Suvestrs un Marsels Alēns radīja Fantomasu, tie noteikti nedomāja, ka viņu izdomātais personāžs dzīvos tik ilgu dzīvi grāmatās, radio lugās un tolaik vēl pavisam eksotiskajā kinematogrāfā. Tāpat neviens negaidīja, ka īstenu pasaules slavu šis personāžs iemantos caur komēdijas prizmu. Režisora Andrē Junbela triloģija ar Luiju de Finesu un Žanu Marē galvenajās lomās būtiski atkāpās no pirmavota, ieviešot tajā komēdijas un pat parodijas notis. Režisors gan pasmejas par tobrīd strauji aktuālo un Džeimsa Bonda popularizēto spiegu kino tēmu, gan arī cītīgi seko tās piemēram.

Fantomass ir leģendārs noziedznieks, laupītājs un zaglis, kura īsto seju neviens nav redzējis – izmantojot sarežģītas maskas un kostīmus, viņš var atveidot praktiski ikvienu, radot apjukumu policijas rindās. Kad avantūrisks žurnālists Fandors (Žans Marē) publicē fiktīvu interviju ar Fantomasu, noziedznieks ir saniknots un draud žurnālistam ar izrēķināšanos. Tomēr Fantomasam pa pēdām seko viņa ilggadējais pretinieks – nenogurdināmais inspektors Žuvs (Luijs de Finess), kura uzstājība ir salīdzināma vien ar viņa stulbumu…

Sezonas atklāšanas vakarā skatītājiem pirmo reizi tiks piedāvāta izvēle: skatīties filmu oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā, vai arī izvēlēties ar leģendāro un skatītāju iemīļoto padomju laika dublāžu krievu valodā! Filma oriģinālvalodā tiks demonstrēta kinoteātra lielajā zālē plkst. 19, bet dublēta krievu valodā ar latviešu subtitriem – mazajā zālē pulksten 19.30.

Lai padarītu 95. sezonas atklāšanas vakaru īpašu, apmeklētājiem būs iespēja ne vien noskatīties leģendāro filmu, bet arī izbaudīt spriedzes pilnu atmosfēru un Fantomasa cienīgus pārsteigumus, sola kinoteātra pārstāvji.

LA.lv