Foto – Timurs Subhankulovs

“Splendid Palace” īpašais piedāvājums senioriem 0

Aizvadītā gada Eiropas labāko filmu – Paolo Sorrentino “Dižais skaistums” – “Splendid Palace” varēja noskatīties arī īpašā seansā senioriem. 27. decembrī vienos dienā viņi “Dižo skaistumu” varēja baudīt par īpašu, uz pusi lētāku biļetes cenu – vienu latu un piecdesmit santīmiem. Senioru seansus “Splendid Palace” iesāka 2013. gada februārī kā vienu no kinoteātra 90 gadu jubilejas sarīkojumiem. Kino ļaudīm gribējās ko vērtīgu piedāvāt pašiem uzticamākajiem “Splendid Palace” skatītājiem, kuri ar kino bijuši visilgāk – senioriem. Visu gadu ar interesi vērots, kā projekts attīstās, un tagad ar gandarījumu var secināt, ka mērķis sevi attaisnojis – cilvēkiem patīk, skatītāju skaits uz senioru seansiem ar katru mēnesi turpina pieaugt. Lai informētu par šiem seansiem, “Splendid Palace” aktīvi sadarbojas ar senioru biedrībām, “Dienas” pielikumu “Senioru diena”, senioru izdevumu “Atbalsts”, informācija tiek izvietota pilsētas izpilddirekcijās, poliklīnikās, bibliotēku filiālēs, tāpat visu aktuālo var atrast arī kinoteātra mājaslapā www.splendidpalace.lv. Kā stāsta sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pētersone, “Splendid Palace” senioru seansi pēc kinoļaužu domām ir lieliska iespēja vecāka gadagājuma cilvēkiem iziet sabiedrībā, satikt savus vienaudžus un domubiedrus, sekot līdzi kultūras dzīvei un galu galā baudīt augstvērtīgu kino par pieņemamu cenu. Ik mēnesi senioriem tiek piedāvāts labākais, kas tobrīd pieejams “Splendid Palace” repertuārā. Aizvadītajā gadā rādīta gan Vudija Alena “Jasmīnas stāsts”, Ivara Selecka “Kapitālisms šķērsielā”, Norda “Mammu, es tevi mīlu”, “Diāna”, “Lielais Getsbijs” un citas. Sākumā senioru seansos zālē sēdējuši sešdesmit cilvēki, bet pēdējā laikā viņu skaits pieaudzis līdz pat līdz pieciem simtiem, par ko liels prieks. Aizvadītajā gadā pavisam senioru seansus apmeklējuši 1500 skatītāju. Kā uzsver kinokritiķe šīs idejas autore Daira Āboliņa, senioru seansi nav peļņas projekts, kinoteātris ar to neko nepelna, taču tā ir “Splendid Palace” cieņa pret saviem visilggadīgākajiem skatītājiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Rīgas aktīvo senioru asociācijas “Rasa” priekšsēdētāja Terēzija Mackare ar prieku atceras, kā uz viņu biroju Šarlotes ielā no “Splendid Palace” atnesta afiša ar īpašo piedāvājumu. Ir seniori, kas iet uz kino ar ģimeni, taču vientuļniekiem “Splendid Palace” piedāvājums ir ļoti būtisks, jo nav jāsēž mājās četrās sienās. “No pēdējā laikā redzētā vai visi bijām sajūsmā par “Diānu”,” stāsta “Rasas” priekšsēdētāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ilggadējā biļešu kasiere Indra Dišteina gan nespēj izskaidrot, kādēļ seniori, kuriem, šķiet, brīva laika vajadzētu būt vairāk un tādēļ vieglāk to izkārtot, uz kino mēdz ierasties pēdējā brīdī un līdz ar to veidojas rinda. Gandrīz astoņpadsmit gadu še nostrādājusī biļešu kontroliere Zigrīda Skurba zina stāstīt, ka seniori nav nemaz tik vienkārša publika, kā varētu šķist. Kāda kundze, pirms doties uz zāli, visnotaļ striktā balsī vaicājusi, vai atvēršot arī balkonu. Taču to darot tad, ja pārdotās biļetes liecina, ka zāle būs piepildīta. “Un jums vajadzēja redzēt, kā šī kundze burtiski pāris minūtes pirms seansa sākuma cēlās augšā no savas tikko aizņemtās vietas rindas viducī un, uz spieķīša balstīdamās, metās laukā no zāles un teciņiem vien traucās uz balkonu,” sirsnīgi iesmejoties atceras Zigrīda Skurba. Balkons ar ērtajiem dīvāniņiem kinoteātrī jau esot tikpat kā beletāža Operā…


Vizma Petraka senioru seansus apmeklējusi ne vienu reizi vien un man piekodina, lai noteikti uzrak-
stot, ka biļetes vajag pārdot ar numurētām vietām, kā tas bijis sākumā. Pretējā gadījumā sanākot tāda skriešanās pēc principa, kas pirmais brauc, tas pirmais maļ. Viņa labprātāk atnākot laikus, lai varētu iegādāties biļeti iepriekš izraudzītā vēlamā vietā. “Splendid Palace” viņa iecienījusi kopš jaunības, kad šo kino vēl dēvēja par “Rīgu” un biļeti pirmajā rindā varēja nopirkt pavisam lēti, par desmit kapeikām. Bet, lai tomēr nebūtu jāsēž pie paša ekrāna, viņa ar draudzenēm likušas lietā mazu viltību. Zālē devušās pēc kinožurnāla, jau pustumsiņā. Un tad allaž atradies kāds brīvs krēsls maliņā tālākā rindā. No tagad senioru seansos rādītajām filmām visvairāk saviļņojusi “Diāna” un māksliniekam Renuāram veltītā. Pārnākusi mājās, vēlreiz ar baudu izlasījusi viņa dēla grāmatu no sērijas “Ievērojamu cilvēku dzīve”. “Izdota padomju laikos, taču bez nekāda ideoloģiska uzslāņojuma,” vērtē Vizma Petraka un piebilst, ka kino ļaudis filmas senioru seansiem tomēr varētu izvēlēties ar vēl lielāku atlasi. “Neatceros vairs nosaukumu, taču noskatījos te amerikāņu komēdiju par kādas mašīnrakstītājas likteni, pasmieties jau vietumis varēja, taču man tomēr vairāk pie sirds un arī saturiski vērtīgākas šķiet Francijā un Vācijā, vispār Eiropā veidotās komēdijas.”

Pirms filmas “Dižais skaistums” seansa še satieku arī gleznotāju, profesoru Juri Jurjānu, kurš filmu atnācis baudīt kopā ar savu kundzi. “Tas ir cieņpilni – rīkot šādus seansus,” vērtē mākslinieks. “Seniori jau nav no tiem pārtikušākajiem sabiedrības slāņiem, un ir, kam arī ietaupītais pusotrs lats par biļeti nozīmē daudz.”

Senioru seansa dienā arī kafejnīca “Tinto” noskaņota draudzīgi – viss piedāvājums ar 30 procentu atlaidi. Kā stāsta “Tinto” vadītājs Artūrs Bušs, tāpat kā pie kino kases arī pie letes nevienam neprasot uzrādīt pensionāra apliecību. Ielūkojoties acīs vien, var pazīt pieredzējušu kino skatītāju.

Maiga Bula un Astra Martinsone “Splendid Palace” piedāvājumu senioriem izmanto pirmoreiz. Izlasījušas par to avīzē senioriem. Bulas kundze neslēpj, ka kino nav apmeklējusi teju divdesmit gadu un pēdējā skatītā lente bijusi “Likteņdzirnas”. Savukārt Martinsones kundzes jaunākais kino baudījums bijusi “Sapņu komanda” Ādažu kultūras centrā. Nu abas dāmas apsver, ka jaunatklāto “Splendid Palace” piedāvājumu varētu izmantot arī turpmāk.

Reklāma
Reklāma

Ne viens vien seniors man sacīja – kaut nu tikai līdz ar eiro biļete nekļūtu dārgāka. Kā apliecināja kino darbinieki, tas nenotiks. Turpmāk būšot pat izdevīgāk. Līdzšinējā pusotra lata vietā biļete tagad maksās tieši divus eiro. Seansu laiki tradicionālie – katra mēneša pēdējā otrdienā pulksten vienos dienā (ikdienā biļete senioriem maksās 3,50 eiro, pilnā cena pārējiem 4,50). Šā gada pirmajā seansā – 28. janvārī – “Splendid Palace” seniori varēs noskatīties Rodžera Mišela komēdiju “Brīvdienas Parīzē” (2013, Lielbritānija) par brūkošu attiecību emocionālo kontrastu visromantiskākajā un skaistākajā mīlas pāru pilsētā. Nelielai intrigai varam pavērt arī filmas priekškaru. Kāzas – tas ir pats romantiskākais un svinīgākais pasākums daudziem mīlošiem pāriem. Pēc greznām svinībām jaunlaulātie parasti dodas medusmēnesī, lai paliktu divatā un pilnībā izbaudītu viens otru. Daudzi jaunlaulātie par kāzu ceļojuma galamērķi izvēlas Parīzi, kas tiek uzskatīta par romantiskāko vietu pasaulē. Šī brīnišķīgā pilsēta nevar neapburt, tur ir varenais Eifeļa tornis, burvīgie Elizejas lauki, daudzas kafejnīcas un restorāni, kur var panašķoties ar gardiem kruasāriem un aromātisku kafiju. Šāda brauciena valdzinājumam nespēja turēties pretī arī filmas galvenie varoņi. Lomās Džefs Gold-blūms (Jeff Goldblum), Džims Brodbents (Jim Broadbent), Lindsija Dunkana (Lindsay Duncan).

Medusmēnesi laulātais pāris pavadīja Parīzē. Viņi bija neprātīgi iemīlējušies un ārkārtīgi laimīgi. Gāja gadi, pelēkā ikdiena un nepārtrauktās rūpes aizēnoja romantiku laulāto dzīvē. Pāris gadu desmitu pēc kāzu ceļojuma viņi nolēma atkal aizbraukt uz Parīzi, lai atsauktu atmiņā, cik labi viņi šeit reiz pavadījuši laiku…

Kā teic kinokritiķe Daira Āboliņa, “Brīvdienas Parīzē” ir filma, kura pasaulē aizkustinājusi visdažādākā vecuma skatītājus.

Publikācija Tapusi sadarbībā ar “Splendid Palace”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.