×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

“Splendid Palace” notiks muzikāla izrāde par leģendāro Marisu Vētru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau šo piektdien, 18. decembrī, plkst. 19 Bellaccord orķestris piedāvā atgriezties 20. un 30. gadu Rīgā ar izcilāko latviešu un pasaules vieglo mūziku klarnetista Egīla Šēfera un režisora Dmitrija Petrenko veidotajā muzikālajā koncertizrādē “Mariss Vētra. Rīga toreiz”, kas notiks kinoteātrī “Splendid Palace”, LA.lv uzzināja kinoteātrī.

Izrādē orķestris kopā ar Marisu Vētru aizvedīs klausītājus teatrālā ceļojumā uz džeziskas un trauksmainas atmosfēras caursūcināto Rīgu pirms vairāk kā 80 gadiem, kur savas dziedoņa gaitas uzsāk jaunais Morics Blumbergs (vēlāk Mariss Vētra).

Koncertizrādes pamatā ir stāsti no izcilā latviešu tenora autobiogrāfiskās grāmatas “Rīga toreiz…”, kurā viņš spilgti un personīgi dalās savās atmiņās par tā laika notikumiem un personībām – Latvijas valsts proklamēšanu, Latvijas Universitātes dibināšanu, Raiņa un Aspazijas atgriešanos Rīgā, iepazīšanos ar Jāzepu Vītolu, Frici Bārdu, Edvartu Virzu. Neiztikt arī bez stāstiem par pirmo mīlestību un vilšanos, un bez mūzikas – valšiem, fokstrotiem, Oskara Stroka tango un pašām skaistākajām dziesmām no Marisa Vētras un Bellaccord orķestra repertuāra.

“Bellaccord Tanzorchester “jeb “Bellaccord orķestris” ir jauna muzikāla vienība, kurā apvienojušies latviešu mūziķi, daudzu starptautisku konkursu un Lielās Mūzikas balvas laureāti, kurus vieno vēlme atdzīvināt sen piemirstu tradīciju – spēlēt Zelta laikmeta populārās mūzikas repertuāru augstvērtīgā akustiskā sniegumā. Orķestra ritma uzturētājs un dziesmu aranžējumu autors ir Emīls Zilberts.

Koncertizrādē kā Marisu Vētru dzirdēsim Nacionālā teātra aktieri un lieliskas baritona balss īpašnieku Juri Jopi, kurš ir aizrautīgs stāstnieks ar brīnišķīgu tenora balsi gluži kā Vētram, vijolnieci Darju Smirnovu, pianistu Tomu Ostrovski, kontrabasisti Gintu Garūtu, perkusionistu un dziesmu instrumentāciju autoru Emīlu Zilbertu, kā arī izrādes idejas autoru – klarnetistu Egīlu Šēferu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+